Стенограма підтвердила порушення
Стенограма голосування за “мовний” закон 3 липня, що опублікована на сайті Верховної Ради України, підтвердила порушення процедури прийняття. Про це пише “Українська правда”. Адам Мартинюк, котрий головував на засіданні, запитав, хто за те, щоб розглянути цей законопроект. Лише 219 депутатів проголосували “за”. Перший віце-спікер ВРУ поставив на голосування пропозицію повернутися до цього запитання – і її підтримали 241 карток депутатів. Після цього Адам Мартинюк мав би знову поставити на голосування пропозицію розглянути в сесійній залі законопроект №9073.
Проте, він поставив на голосування “прийняти закон 9073”, а коли парламентське табло показало “за” 248, він оголосив про прийняття рішення і закрив пленарне засідання.
Діаспора проти “мовного” закону
30 організацій українців Європи виступили проти закону “Про засади державної мовної політики”, повідомляє “Німецька хвиля”.
“248 представників провладних сил у Верховній Раді в черговий раз виступили проти національних інтересів України і, по суті, розпочали процес знищення мови народу, котрий їх годує. Цим законом де-факто в Україні вводиться друга державна мова – російська, що спричинить повільне витіснення української мови з суспільного користування та її занепад”– сказано у спільній заяві організацій, інформує “Німецька хвиля”.
Зазначимо, що також українці Австралії звернулись до президента Віктора Януковича з вимогою відставки тих, хто голосував за “мовний” закон.
А у Вільнюсі біля Посольства України відбувся пікет на захист української мови як єдиної державної в Україні. Його організували депутати Сейму Литви Ґінтарас Сонґайла та Казімерас Уока за підтримки місцевих українців, інформує Радіо Свобода. Учасники пікету тримали гасла: “Без мови немає нації”, “Українській державі – українську мову”. До пікетувальників вийшов радник Посольства України в Литві Сергій Попик. Він наголосив, що процедура ухвалення “мовного законопроекту” ще не завершена, адже його ще мають підписати голова Верховної Ради та президент України.
150 гривень за “язик”
Людям, які біля Адміністрації президента мітингують на підтримку “мовного” закону платять по 120-150 гривень за добу. Про це повідомляє УНІАН з посилання на одного з учасників акції. Погодинна оплата учасникам мітингу становить близько 15 грн, але гроші дають лише за умови, що людина перебуватиме біля АП і вночі. При цьому, перевага надається молодим, фізично підготовленим людям, оскільки організатори не виключають фізичного протистояння.
Хакери обіцяють помсту за мову
Українське відділення міжнародного хакерського угруповання Anonymous має намір помститися за ухвалення одіозного “мовного” закону новими хакерських атаками на сайти української влади. “Ми підтримуємо цей протест і зробимо все можливе, що від нас потрібно. Ми організуємо нові “DDoS-атаки” на президентські, міністерські сайти, а також на сайти Верховної Ради України. Заспамимо разом всі їх блоги і форуми”, – йдеться у відеозверненні, розміщеному в Інтернеті, повідомляє “Українська правда”.