Єврокомісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле повідомив про те, що ЄС хоче підписати Угоду про асоціацію з Україною, проте для цього від української влади потрібні конкретні кроки щодо покращення політичної ситуації в країні. Про це Фюле заявив під час 19-го засідання Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС, що 13-14 червня відбувалось у Страсбурзі.
“У ЄС є амбітні плани щодо України. Ми читали доповіді про проблеми, які є в наших відносинах, але я не хочу погоджуватися з таким аналізом. Не потрібно робити акцент тільки на цьому – не можна говорити лише про недоліки”, – сказав Штефан Фюле, повідомляє Інтерфакс-Україна. Водночас європейські чиновники зазначили, що ЄС не робитиме жодних подарунків Україні і не йтиме на поступки, а вимагатиме дій. Вагомим чинником для рішення Євросоюзу буде ситуація із політичними в’язнями.
“На жаль, ми бачимо відсутність бажання вирішувати ці питання вибіркової юстиції”, – заявив під час засідання Комітету заступник Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності Мачей Поповскі, інформує УНІАН.
Наразі ж, ЄС заявляє про те, що уважно слідкуватиме за перебігом виборів в Україні, а також продовженням реформ, які вже раніше були погоджені в рамках порядку денного асоціації.
Тим часом українські політики одразу показали небажання дослухатись до слів європейських чиновників. Так, п’ять представників парламентської більшості української частини делегації залишили засідання у Страсбурзі та відмовились голосувати за підсумкову заяву і рекомендації Комітету для України. Депутати від Партії регіонів не сприйняли пункт заяви, в якому йшлось про “негайне і безумовне звільнення лідерів української опозиції” та надання їм дозволу брати участь в парламентських виборах.