Під час круглого столу у Львові, що відбувся 12 червня, об’єднана опозиція запропонувала проект своєї програми для громадського обговорення.
Документ не змінився з моменту, відколи об’єднана опозиція вперше оприлюднила його у травні під час форуму в Києві.
Як писала “Пошта”, він містить у собі “Сім першочергових завдань”, а також програму змін для України, кожен із підрозділів якої передбачає прийняття декількох законів.
“Кожне принципове питання програми або вже вписано в законопроект, який поданий до Верховної Ради, або такий законопроект перебуває на стадії розробки”, – наголосив під час круглого столу Андрій Пишний, заступник керівника центрального виборчого штабу об’єднаної опозиції “За Батьківщину”.
За словами самих опозиціонерів, одним із перших їхніх кроків після здобуття більшості в парламенті буде прийняття закону про імпічмент, а Віктор Янукович стане першим українським президентом, до якого буде задіяна ця процедура.
КОМЕНТАР |
Андрій Корнат, голова Львівської крайової організації Народного Руху України, депутат Львівської облради: |
- Об'єднана опозиція запропонувала проект програми для громадського обговорення. Думаю, достатньо фаховий проект, адже ми вже бачимо чіткі розділи, які стосується конкретних галузей: освіти, духовності, проблем села тощо. Більше того, в кожному розділі ми бачимо пропозиції щодо підкріплення пунктів програми конкретними законопроектами.Як на мене, запропонована програма має достатньо революційний характер. Вона претендує на програму яскраво європейського суспільства, де місцевому самоврядуванню надають особливого значення, де права та обов'язки людини постають як цінність.До сьогодні не було жодної політичної сили, яка пропонувала настільки детальну програму. Більше того, процес обговорення триває і кожен фахівець може вносити свої пропозиції. Існує можливість навіть концептуально впливати на програму, запропонувати інше бачення введення певних реформ в державі.Сьогодні під час круглого столу ми почули конструктивні пропозиції. Було запропоновано оприлюднити не лише те, що буде зроблено, але й часові рамки реалізації конкретних пунктів програми та законопроектів. Якщо суспільство вносить пропозиції, то хоче бачити, до коли ці пропозиції будуть втілені. |
“Закон зробить реальним притягнення чинного президента до відповідальності за злочини, вчинені під час перебування на посаді”, – зазначено у запропонованому опозицією проекті програми.
Крім цього, Андрій Пишний розповів, що в новому парламенті сьогоднішня опозиція планує висловити недовіру уряду прем’єра Азарова і, відповідно, призначити новий Кабінет міністрів.
Загалом, опозиції потрібно буде прийняти як мінімум 37 законів, щоб забезпечити втілення своїх передвиборчих обіцянок.
І тут слід звернути увагу навіть не так на утопічність певних пунктів програми, як на важливість здобуття більшості для опозиціонерів у майбутньому парламенті. В іншому випадку для них не буде шансу довести, що документ не є набором суто декларативних обіцянок і справді відрізняється від всіх інших виборчих програм.
Остаточний варіант програми об’єднана опозиція винесе на розгляд свого з’їзду, що відбудеться 30 липня у столиці.