Соціологи назвали лідерів електоральних симпатій львів’ян у мажоритарних округах
Під час виборів депутата львів’яни звертатимуть увагу передусім на його спроможність виконати власні обіцянки, чесність і здатність щось змінити. До того ж кожен другий опитаний вважає, що народний депутат має не так займатися державними справами, як дбати про свій округ.
“Це означає, що, голосуючи за народного депутата, ми обираємо такого собі міського чи сільського голову, який має вирішувати питання “мого округу””, – розповідає керівник соціологічної групи “Рейтинг” Олексій Антипович. За його словами, таке уявлення насправді неправильне: “Адже народний депутат має займатися законотворчою діяльністю, юридичними питаннями, але аж ніяк не класти дороги в окрузі, вирішувати питання із побудовою пам’ятників”.
Загалом, за останні півроку рівень політичної активності у місті знизився, хоч і залишається відносно високим: 46% людей прийдуть точно, а 31% жителів мають намір прийти на вибори. Не братимуть участі в голосуванні 13%, а 16% ще не визначилися.
“Найпопулярнішими серед львів’ян є об’єднані “Фронт змін” і “Батьківщина”, за які готові проголосувати 33,5% тих, що підуть на вибори. Значно менше симпатиків у “Свободи” (19,7%) та УДАРу (10,7%)”, – каже Олексій Антипович.
Хоча при голосуванні за “мажоритарників” партійність має значення лише для кожного п’ятого львів’янина. Отож, рейтинги ймовірних кандидатів у чотирьох округах Львова матимуть цікаві особливості.
Округ №115: Сихів і частина Личаківського району
Тут очевидних фаворитів четверо. З-поміж них найбільшу підтримку має “свободівець” Юрій Михальчишин, за якого готові проголосувати 18,4% жителів району. Менші електоральні можливості у Дмитра Добродомова (12,9%), Андрія Парубія (11,7%) та “фронтовика” Михайла Хміля (8,5%). Але ці цифри можуть змінитися через два фактори.
Перший: статус єдиного кандидата від об’єднаної опозиції. У такому випадку кожен із кандидатів може набрати більше п’ятої частини голосів виборців. Другий: картину можуть змінити голоси тих, які поки що не визначилися. А таких на окрузі майже третина.
Враховуючи кількість тих, що готові проголосувати за кандидатів та розглядають можливість такого вибору, Михальчишин може отримати 30%, Добродомов – 28%, Парубій – 25%, а Хміль – 20%.
Округ №116: Залізничний і частина Шевченківського району
Тут, як і раніше, лідером є Ірина Фаріон, за яку мають намір голосувати 18,9% виборців. Найближчі її переслідувачі – Василь Куйбіда (13,2%), якого львів’яни добре пам’ятають і оцінюють неоднозначно, та Ярослав Гінка (7,2%). Якщо ж статус погодженого кандидата від опозиції на цьому окрузі здобуде Фаріон, її рейтинг підвищиться на 10% (до 29%), якщо ж Куйбіда, то він отримає підтримку кожного п’ятого львів’янина в цьому окрузі (20%). Можливості для розвитку найбільші у тої ж таки Ірини Фаріон: за неї наразі готові проголосувати 10%, ще 16% згодні розглянути такий варіант, отож її кінцевий результат може сягнути 26%. Аналогічні показники у Куйбіди сягають 5% та 13%, тож його потенціал поки не перевищує 18%. Ярослав Гінка теж може наростити 5% голосів, що результує в 12% виборців.
Округ №117: Франківський і Галицький райони
Тут очевидних лідерів немає. У двох імовірних кандидатів майже однакові показники: Петро Писарчук – 12,9%, Іван Васюник – 12,1%. Ще двоє трішки відстають: Тарас Стецьків наразі здобув 9%, а Віра Лясковська – 7%. Щоправда, Писарчук може втратити й це лідерство, якщо або Васюник, або Стецьків отримають статус єдиного кандидата.
Першому цей “титул” дасть 24%, другому – 23% у кінцевому результаті. Ще цікавий цей округ тим, що троє найбільш рейтингових кандидатів мають однакові резерви для збільшення кількості симпатиків – усі вони можуть наростити по 20%.
Округ №118: Пустомитівський район, частина Личаківського та Шевченківського районів
Тут є один лідер, якому наразі, якщо вірити результатам опитування, навіть не наступають на п’яти: за Богдана Дубневича готові проголосувати майже 32% виборців округу. Якщо ж Юрій Михальчишин спробує прорватися до парламенту на цьому “майданчику”, то поки що може розраховувати на 12% виборців. Інший найближчий за показниками кандидат – Юрій Гудима, який має підтримку 8% тамтешніх виборців.
Попри очевидне лідерство, інтригу у боротьбу в цьому окрузі може повернути омріяний багатьма статус погодженого кандидата від опозиції: якщо його дадуть Михальчишину, то розрив між Дубневичем та “свободівцем” скоротиться до 2%. Інша річ, що Дубневич може розраховувати ще на кілька відсотків голосів тих, що наразі думають, за кого голосувати. Хоча досвід показує: найчастіше голоси тих, які ще вагаються, кандидати отримують пропорційно.
Критерії вибору кандидата, % (не більше п’ять варіантів)
Дослідження проводили 16 – 26 травня методом особистого формалізованого інтерв’ю згідно з питальником. Усього опитано 2400 респондентів (по 600 на округ). Похибка не перевищує 4% для значень, близьких до 50%, і 2,4% –
для значень, близьких до 10%.
Daniil Manastyrskiy
Козел та маргінал добродомов навіть не уявляє куди він рухається, то він борець із корупцією, то він співвласник зіку, то він знову чесний журналіст, то він в УДАРі, то він само висуванець. Нестабільність цього мудака явно мене, як іиборця не радує.