Коаліційний серіал

Що чекає українців - вибори чи нова більшість, стане відомо цього тижня

Що чекає українців - вибори чи нова більшість, стане відомо цього тижня

Усі хочуть коаліції, але ніхто не збирається її створювати. Приблизно так можна прокоментувати сучасну полі­тичну ситуацію у державі. З кожним днем, переглядаючи новини, дедалі більше переконуєшся у майстерності українських політиків плести інтриги та й, зрештою, у небажанні створити хоч якусь коаліцію.

У Секретаріаті Президента цього тижня вирішили "пришвидшити" входження до лав коаліції фракції Блоку Литвина. І зробили це у притаманній цій установі формі - мовляв, Президент так хоче cтворити більшість, а політичні партнери з доброго дива впираються ногами й руками так, що ніяк не вдається загнати їх до нової коаліції.

"Президент України закликав парламентські сили до формування нової більшості за принципом "не коаліція заради портфелів, а коаліція заради України". Базові вимоги глави держави до програми першочергових дій такої коаліції усім відомі. Натомість потенційні партнери за такою більшістю ніяк не можуть визначитися, що вони хочуть. Замість переговорів по суті питань, які стоять на непростому порядку денному України, ми бачимо чергову серію серіалу "Країні потрібен Литвин", - заявила радник Президента України Лідія Поречкіна.

"Видається, що Володимир Литвин занадто увійшов у роль "золотої акції" і чи то боїться "продешевити" у кадрових запитах, чи то уникає реальної відповідальності. За інформацією, що циркулює у кулуарах парламенту, кадрові запити лідера однойменного блоку дуже амбіційні і дуже мінливі - від крісла голови Верховної Ради - до портфеля прем'єр-міністра України", - додала олії у вогонь Лідія Поречкіна.

Сам Володимир Литвин запропонував "витягнути карти з-під столу" і відверто сказати, що давно прийнято рішення "про те, що треба країну зводити на вибори".

Про справжнє, а не вдаване бажання створити нову коаліцію заявив і голова Верховної Ради Арсеній Яценюк. За його словами, складається враження, що все відбувається, як в тому анекдоті, коли кума каже: "Ви мене так хочете, куме, як я вас боюся". Він каже, що у разі, коли справді є бажання створити коаліцію, треба було б скерувати до голови парламенту лист з підписами голів трьох фракцій, а цього досі не зроблено. Також Арсеній Петрович заявив, що фракція НУ-НС неодноразово закликала фракції БЮТ та Блоку Литвина сформувати порядок денний сесії. Але колеги їх не почули. 

Відтак спікер закликав голосуванням довести, "що є не тільки здатність, але й бажання формувати коаліцію". Тішить хіба одне - 3 жовтня серіал під назвою "коаліціада" мав би завершитись. 

Коли номер готувався до друку, стало відомо, що прем'єр-міністр Юлія Тимошенко погодилася на всі ультиматуми НУ-НС щодо створення коаліції у форматі БЮТ, НУНС і Блоку Литвина.

БЮТ вивчив чотири ультиматуми НУ-НС для створення коаліції "трьох". Зокрема, вони стосуються скасування законів про держслужбу і референдум, формування порядку денного роботи ВР трьома фракціями, підтримка позиції Президента щодо ветованих законів і обнародування позиції БЮТ щодо конфлікту в Грузії. "Всі кроки, які вони запропонували, ми приймаємо для того, аби не давати підстав, щоб вони посилалися на якісь речі і руйнували демократичну коаліцію", - сказала Тимошенко. У той же час вона не виключила, що, незважаючи на те, що БЮТ погодився з усіма умовами, пізніше НУ-НС висуне ще якісь нові умови. "Я хочу твердо заявити, що тільки такий формат коаліції є допустимим, і 156 підписів депутатів від БЮТ стоїть "за" формування такої коаліції", - сказала Тимошенко. При цьому вона наголосила, що ні БЮТ, ні Блок Литвина не ставлять "ніяких ультиматумів, ніяких умов, ніяких викручувань рук", як це робить НУ-НС. За її словами, факт збору 156 підписів за коаліцію "трьох" свідчить, що "сьогодні відпадають всі необґрунтовані звинувачення і Президента, і його Секретаріату в тому, що створена якась неприродна коаліція БЮТ, ПР і КПУ".

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4961 / 1.57MB / SQL:{query_count}