Політика чи господарка?

Депутати просять у Бога розуму, аби не перетворити сесію на з'ясування політичних стосунків

Депутати просять у Бога розуму, аби не перетворити сесію на з'ясування політичних стосунків

deputatu.jpg 

Сьогоднішня сесія Львів­ської обласної ради під впливом подій у Києві може й сама поринути якщо не у прірву політичного протистояння, то у війну політичних заяв. Отже, низку господарських проблем, які потребують нагального вирішення, знову доведеться відкласти у довгу шухляду. А це -  питання про проведення у Львові Євро-2012, про наслідки паводка, про аварію на "Полісинтезі"... Загалом кілька десятків речей, від яких болить голова не тільки в обласних урядників, а й у жителів Львів­щини. 

Нагадаємо: ще у середині вересня депутатська група "Нова Галичина" висунула пропозицію сказати своє слово в коаліційних розбірках українських парламентарів. Президія відпо­відну пропозицію підтримала - слово сказали. Утім, тепер депутати мають нагоду зібратися усі разом під прицілами телекамер та у присутності журналістів та ще й у прямому ефірі.

Кращої можливості облити брудом колишніх партнерів не знайдеш. Тому можна спрогнозувати, що "гарячка"у обласних обранців зашкалюватиме.

Аби не зганьбитися вчергове перед виборцями, голови фракцій учора навіть зібралися разом із головою ЛОР Мирославом Сеником і намагалися узгодити всі гострі моменти сьогоднішнього пленарного засідання. Результати такої зустрічі достойники сьогодні продемонструють самі. Але у коментарі "Пошті"вони висловили сподівання на порозуміння у сесійній залі.

"Я б хотіла прогнозувати гарну погоду, сонце і гарний настрій у депутатів", - з жіночою безпосередністю заявила заступник голови облради і голова фракції БЮТ Людмила Козак, додавши, що не знає, "чи так воно все буде".

"Тому наша фракція ініціювала у переддень сесії зустріч із фракцією "Наша Україна" і обговорення політичних питань для того, щоб вийти з якоюсь єдиною узгодженою по­літичною позицією на сесію. Бо ми вважаємо, що сесія облради не є полем для політичних змагань", - наголосила лідер фракції БЮТ.

Зрештою, і користь від подібних змагань дорівнює нулю, як і обсмоктування політичних подій. Що може зробити місцева рада? - звернутися до перших осіб держави з надією бути почутими, і край...

"У даному випадку ми можемо тільки звернутися, так, як ми зверталися на президії до керівництва держави, - насамперед, до Президента, - з проханням докласти максимум зусиль для збереження демократичної коаліції", - вважає Людмила Козак.

"У нас у порядку денному є дуже багато питань, і ми зацікавлені у тому, щоб наша область працювала ефективно. Тому нам потрібно приймати ці рішення. Ми не зацікавлені у тому, щоб проводилися по­літичні баталії", - резюмувала заступник голови облради.

З надією, що політичного протистояння вдасться уникнути, прийде сьогодні на сесію і голова обласного осередку партії "Наша Україна"Петро Олійник.

"Я переконаний, що полі­тичні протистояння на рівні області треба усунути, - повідомив "Пошті"Петро Олійник, - тому що  від обласних організацій не залежить, чи будуть дострокові вибори і яким буде формат тієї чи іншої коаліції".

"Я вважаю, що ми маємо прийняти заяву про те, що треба зберегти демократичну більшість і відмінити ті закони, які були прийняті при голосуванні БЮТ спільно з Партією регіонів та комуністами. Наприклад, закон про державну службу, де не громадянин України може бути державним службовцем і він обов'язково має знати російську мову. Текст заяви вже підготовлений "Нашою Україною", - повідомив Петро Олійник.

"Я прошу Бога, щоб він дав розуму, насамперед, "Нашій Україні"і БЮТ, щоб вони домовилися і прийняли консо­лідовану заяву. Бо протистояння на регіональному рівні до добра не приведе. А всі господарські питання будуть відкладені у довгу шухляду", - підсумував Петро Олійник.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5021 / 1.57MB / SQL:{query_count}