УНА-УНСО звинувачують у тероризмі

Моніторингова група молодіжного руху "Наші", яка працює в Південній Осетії, звернулась до Генеральної прокуратури Російської Федерації з проханням внести українську націоналістичну партію УНА-УНСО у список терористичних організацій.

Моніторингова група молодіжного руху "Наші", яка працює в Південній Осетії, звернулась до Генеральної прокуратури Російської Федерації з проханням внести українську націоналістичну партію УНА-УНСО у список терористичних організацій.

Як повідомляє "Кавказцентр" із посиланням на прес-службу руху, таке рі­шення обумовлене тим, що члени УНА-УНСО нібито підтримували у бойових діях грузино-осетинського конфлікту грузинську сторону. Члени руху переконані, що україн­ська націоналістична партія брала активну участь у підготовці та проведенні агресії проти Південної Осетії, а це, мовляв, є переконливим аргументом, що партія загрожує миру та безпеці, і її потрібно заборонити, а її діяльність припинити. За словами керівника "Наших" Костянтина Голоскокова, моніторингова група продовжує укладати "список злочинців, винних у геноциді осетинського народу" і серед прізвищ не лише грузинські. Генпрокуратура Південної Осетії повідомила, що має документальні підтвердження участі у боях громадян України, до того ж активістів УНА-УНСО. Остаточний варіант списку представлять 26 вересня у Цхінвалі під час масової акції.

Аналогічне звернення невдовзі активісти руху мають намір надіслати й до Генпрокуратури і Служби безпеки України. Хоч керівництво УНА-УНСО не приховує свого радикалізму та категоричності щодо кремлівської політики і підтримує територіальну цілісність Грузії, інформацію про участь своїх членів у конфлікті на Кавказі заперечує.

У коментарі "Пошті" за­ступник голови організації Микола Карпюк заявив, що УНА-УНСО не зважає на російські наклепи про участь УНСОвців у бойових діях в Південній Осетії, оскільки їхні докази не мають логіки. Він також наголосив, що УНА-УНСО - законослухняна організація і не скеровувала ні своїх підрозділів, ні окремих членів організації для участі в бойових діях у ро­сійсько-грузинській війні. Такі заяви Росії організація розцінює як початок реалізації плану скасування суверенітету України з подальшою її окупацією, а  УНА-УНСО - завада, яку вони хочуть ліквідувати через органи державної влади України. Якщо Генпрокуратура РФ таки визнає організацію терористичною, УНА-УНСО залишатиметься спокійною, адже вини за собою не відчуває. 

Нагадаємо, це не перше зви­нувачення на адресу УНСОв­ців у терористичній діяльності. У травні цього року міська рада Севастополя звинуватила їх у підготовці провокацій на святкуванні, приуроченому до 225-ї річниці створення Чорноморського флоту. У 2006 році на українських націоналістів справу за статтею "участь найманців у збройному конфлікті" завела прокуратура Чеченської республіки. За цією інформацією, чеченські бойовики заманили членів української організації ще у 1996-2003 роках, а у 2000-2001 роках українські націоналісти брали участь у бойових діях проти федеральних сил.

Ще один скандал навколо цієї організації розгорівся минулого року. Після того, як  Президент України Віктор Ющенко присвоїв  лідерові української націоналістичної організації Юрієві Шухевичу  звання "Герой України". Тоді керівник єрусалимського меморіального комплексу "Яд-Вашем" Томі Лапід в інтерв'ю "Німецькій хвилі" з обуренням заявив, що в ізраїльських архівах зберігається збірка документів, які отримали з німецьких та радянських джерел. Ці документи нібито вказують на причетність батальйону "Нахтігаль" під проводом Романа Шухевича (батька керівника УНА-УНСО) до каральних операцій проти цивільного єврейського населення Львова улітку 1941 року. Згодом (у лютому-березні 2008 року) на запрошення ізраїльської сторони українська делегація істориків прибула на Святу землю з метою перевірки компрометуючої інформації, але ніяких архівних документів, які б підтвердили причетність Шухевича до єврейських погромів під час Другої світової війни, не знайшли. Щобільше, з'ясували, що Лапід не є працівником цього архіву.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4681 / 1.57MB / SQL:{query_count}