Усі зі всіма і... проти всіх

Процес створення нової більшості відбувається, здебільшого, підкилимно

Процес створення нової більшості відбувається, здебільшого, підкилимно

Чи народиться нова коаліція у складі БЮТ та НУ-НС та чи приєднається до цієї компанії Блок Литвина - питання, які сьогодні обговорюють навіть на ринках. Але питання про те, які ж кроки політики роблять для того, аби створити бодай якусь коаліцію - за завісою таємничості.

У вівторок лідер парламент­ської фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що його фракція в цілому поділяє підстави для формування нової коаліції в парламенті, які запропонувала фракція Блоку  "Наша Україна - Народна Самооборона". Він також додав, що його політична сила категорично проти перевиборів. Разом з тим він не від­повів, чи БЮТ створюватиме нову коаліцію з НУ-НС.

"Ми не виходили з коаліції. Запитайте у тих, хто вийшов", - сказав він, відповідаючи на питання, чи поновлять попередню коаліцію. При цьому Кириленко наголосив на неприйнятності ультимативного тону переговорів з формування нової біль­шості.

Відповідаючи на питання кореспондента "Пошти" про те, які умови висуває БЮТ до колишніх партнерів з більшості щодо створення коаліції, заступник керівника фракції БЮТ Андрій Портнов відповів:    "Тіль­ки виконання існуючої коалі­ційної угоди. Більше жодних умов БЮТ не ставить. Ми ніяких ультиматумів нікому не ставимо - треба зібратися разом і прийняти колегіальне рішення, підписатися під ним всією фракцією".

За його словами, це може бути навіть слово в слово переписана попередня коаліційна угода - головне, щоб колеги з НУ-НС її дотримувалися: "Так, вона може бути переписана слово в слово. Якщо треба буде якось розширити, то ми до цього готові. Треба займати конструктивну позицію, а не шукати привід, яким чином дискредитувати колишніх політичних партнерів. Я маю на увазі Юлію Тимошенко".

Разом з тим він наголосив, що не вірить, що таку коаліцію створять.

"Перемовини ведуться тіль­ки тоді, коли є реальність. Я особисто оцінюю ймовір­ність повернення "Нашої України" як нульову. Ми бачимо, що наші партнери роблять формальні речі для того, щоб знайти вихід. Тому ми перебуваємо з "Нашою Україною" у процесі обміну листами, але я впевнений, що результат цієї роботи буде дорівнювати нулю", - наголосив Андрій Портнов.

Бютівець також заперечив, що його політична сила веде перемовини з Партією регіонів про створення коаліції. Однак депутат із табору біло-блакитних Ганна Герман заперечила такі слова Портнова:  "Ви знаєте, я так часто зустрічаю пана Портнова у нас на Липській (де знаходиться офіс Партії регіонів), то якщо він приходить туди лише пити каву, тоді, мабуть, на Липській у Києві найкраща кава. Або, можливо, він має там якусь симпатію, що так часто до нас приходить. Бо я часто з ним вітаюся у себе в офісі".

За словами народного депутата фракції Партії регіонів Михайла Чечетова, його політична сила єдина серед решти офіційно оголосила про початок переговорів щодо створення нової коаліції і призначила відповідальних осіб за цю справу.

"Поки що адекватної реакції у відповідь не було. Хтось хоче, аби ці переговори йшли підкилимно, закрито. А ми вважаємо, що процес має бути відкритим", - заявив депутат у коментарі "Пошті".

Відтак, за його словами, є два варіанти розвитку подій - кращий і гірший. Перший це створення нової коаліції, другий - перевибори.

"Люди не підтримують проведення виборів, бо розуміють, що їх вчергове обдурять, гроші із бюджету підуть не на со­ціальні програми, а на вибори, люди знову будуть листівки кле­їти, бігати на мітинги, тільки не вирішувати злободенні питання життя", - додав Михайло Чечетов.

З огляду на такі обставини, Партія регіонів наполягає на створенні нової більшості з тими, хто поділяє світоглядні і програмні засади партії біло-блакитних.

"Люди, які мають здоровий глузд, у парламенті є. І голосування 350 - 370 голосами за подолання вето Президента знайдуться, - переконаний М. Чечетов. - Але, з іншого боку, є також кон'юнктурники, які далі свого партійного носа нічого не бачать і їх більше нічого не цікавить і не хвилює. Йде боротьба у парламенті між державницькими людьми (тими, хто думає про державу) та партійними кон'юнктурниками типу "Нашої України", яка думає тільки про свої партійні інтереси".

Що ж до виборів Голови Верховної Ради, то на переконання Михайла Чечетова, з цього питання знайдуться 370 голосів. Це буде кандидатура, яка консолідує парламент, переконаний нар­деп. Михайло Чечетов припускає, що новим спікером може бути Олександр Лавринович. Утім, коли саме відбудеться голосування за спікера - невідомо.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4823 / 1.57MB / SQL:{query_count}