Безумство і абсурдність українського політикуму сягнуло свого апогею. Минулими вихідними партія "Наша Україна" провела політраду, на якій, зокрема, озвучила заклик "об'єднатися навколо інституту Президента України і навколо партії "Наша Україна", щоб дати відсіч будь-яким зазіханням антиукраїнських сил".
Безумство і абсурдність українського політикуму сягнуло свого апогею. Минулими вихідними партія "Наша Україна" провела політраду, на якій, зокрема, озвучила заклик "об'єднатися навколо інституту Президента України і навколо партії "Наша Україна", щоб дати відсіч будь-яким зазіханням антиукраїнських сил".
Можливо, якби сьогодні Україна стояла перед вибором 2004 року, то заклик "об'єднатися і дати відсіч" був би актуальним, але коли ситуацію у державі штучно доводять до кризи, а потім, апелюючи до народу, намагаються цю кризу розв'язати, то це вже політтехнології.
"Ми окремо звернулися до політичних сил патріотичного спрямування об'єднатися навколо інституту Президента України, - заявив лідер фракції "НУ" В'ячеслав Кириленко. - І навколо партії "Наша Україна" з тим, щоб дати організовану відсіч будь-яким зазіханням антиукраїнських сил".
Окрім того, політрада "Нашої України" ухвалила заяву щодо подій в українському парламенті.
"У будь-якому випадку патріотичні сили повинні згуртуватися, провести об'єднавчий з'їзд і зробити все, щоб всі політичні партії і окремі громадсько-політичні діячі об'єдналися в одній національно-демократичній партії. Сьогодні єдиною такою партією є "Наша Україна", - переконаний Кириленко. - Ми з великим задоволенням і всією відповідальністю запрошуємо всіх наших можливих партнерів до згуртування в єдину силу".
Вочевидь, пропрезидентська сила намагається на собі перевірити тезу про те, що демократи об'єднуються лише перед розстрілом. Важко повірити, що єдину партію, яку намагалися створити близько року, вдасться "зліпити" упродовж відведеного на створення нової коаліції часу. До того ж під великим сумнівом, що демократичні сили, які сьогодні входять до блоку НУ-НС, й надалі захочуть там залишитися. Наприклад, у неділю Юлія Тимошенко три години була присутня на засіданні ради НРУ, де переконувала "рухівців" створити союз із БЮТ. За словами народного депутата Ярослава Кендзьора, поки що сім обласних організацій НРУ - проти такого союзу, але дехто з керівництва Руху вже підтримує реалізацію такого плану.
Сама прем'єр свій візит до "рухівців" прокоментувала так: "Я була запрошена на Провід Народного Руху України та із задоволенням прийняла запрошення. Ми просто порадилися з самою історичною українською партією, як краще в цій ситуації поводити себе, які краще кроки робити, і поради отримала. Ця порада була на відновлення демократичної коаліції. Я хочу, щоб це також почув Президент".
Суб'єктивний погляд |
Юрій Чигирин, |
Я вважаю, що точка неповернення вже пройдена. Єдиним варіантом для поновлення демократичної коаліції залишається Володимир Литвин. Але, за чутками, він не контролює половину своєї фракції. Відтак навіть утрьох їм буде дуже складно. Все ж таки та коаліція, яка утворилася де-факто - БЮТ та Партія регіонів, не переросте у формат коаліції, тому що є дуже багато моментів, які їх не об'єднають. Це і надто маленький "п'ятачок" для двох політичних сил у Кремлі. Окрім того, Західна Україна сприйме Юлію Тимошенко дуже погано і вона це, мабуть, уже відчуває зі своїх електоральних рейтингів. Тому вони не зможуть об'єднатися в єдину коаліцію, а відтак перспектива позачергових виборів є невідворотна. Єдиний нюанс, що вибори відбудуться не цього року, а наступного. Щодо одночасного проведення президентських та парламентських виборів, то я негативно до цього ставлюся. Це можливо, бо у парламенті можуть просто переламати ситуацію - триста голосів вони мають. Але наскільки це політично морально? Політичний етикет вимагає рішень коаліції. Як можна прийняти всі ці рішення і зміни, не маючи коаліції? А якщо коаліції немає, рішення ухвалюють, то чи етично це? |
На її думку, Президент сам не зацікавлений у поверненні до формату коаліції БЮТ та НУ-НС.
"Мені здається, що людина, яка сьогодні є Президентом країни, шукає причини, щоб не повертатися в демократичну коаліцію", - сказала вона.
"Нашоукраїнці" на спільні з БЮТ засідання не ходять, натомість борються за своє політичне майбутнє, а водночас і майбутнє країни, заявами. В одній з них вони закликали патріотів з БЮТ "поставити інтереси свого народу вище інтересів партійних вождів, відмовитись бути співучасниками змови і взяти участь у процесі об'єднання українських демократичних сил".
Підбити підсумки політичного процесу можна словами того ж таки "бютівця" Миколи Томенка, який фактично поховав надії відновити демократичну коаліцію.
"Це була третя "помаранчева" коаліція і, я думаю, остання. Але ми маємо зробити висновки з цього досвіду. Головний висновок полягає у тому, що нам необхідно завершувати будувати "помаранчеву" Україну та починати створювати Україну "синьо-жовту", - заявив Микола Томенко.