Арсеній Яценюк заявив про відставку з посади голови Верховної Ради
Учора Арсеній Яценюк написав заяву про відставку з посади спікера парламенту. Про це він заявив після відкриття сесійного засідання Верховної Ради.
"Я приходив лише під демократичними цінностями і під демократичними ідеалами. У владу треба заходити гідно і виходити з неї також гідно", - заявив Арсеній Яценюк, пояснюючи своє рішення.
"Що стосується роботи парламенту, то заяву я скеровую у Регламентний комітет, і, відповідно до вимог тимчасового регламенту, до того моменту, поки не буде розглянуто це питання, я буду далі керувати парламентом", - додав голова ВРУ.
На думку Олександра Голуба, депутата від фракції КПУ, відставка Яценюка - це сценарій Банкової. "Відставка Яценюка - це реалізація певних технологій Секретаріату Президента, які спрямовані на дестабілізацію політичної ситуації в Україні і на дискредитацію парламенту. Ще у вівторок пан Яценюк заявляв, що погодився виконувати функції спікера на прохання лідерів фракцій, а за ніч щось змінилося. Я думаю, що Яценюк продемонстрував, що не є самостійною людиною, а залишається лише чиновником зі Секретаріату Президента і, фактично, є в тіні Віктора Ющенка", - заявив "Пошті" комуніст.
А на думку депутата-нашоукраїнця Тараса Стецьківа, Арсеній Яценюк досі не пішов з посади, бо учора вів сесію Ради: "Відставки поки ще не було. Арсеній Яценюк веде сесійне засідання. Він намагається показати, що не тримається за посаду, але остаточного і вольового рішення ще не прийняв. Я думаю, що найкраще для Яценюка було б дійсно подати у відставку і дати можливість вести сесію тій коаліції, яка де-факто вже сформована з Партії регіонів і БЮТ. А стосовно того, хто може зайняти посаду спікера, то коаліція БЮТ та ПР стає доконаним фактом і, якщо у БЮТ є посада прем'єра, то посада спікера має відійти "Регіонам", - наголосив Тарас Стецьків. Про такий сценарій учора заявила депутат фракції Партії регіонів Ганна Герман. За її словами, спікером при прем'єрі Юлії Тимошенко може стати Віктор Янукович.
Верховна Рада має задовольнити відставку голови парламенту Арсенія Яценюка паралельно з призначенням нового голови ВР. Таку думку висловив голова регламентного комітету Олександр Єфремов у середу, повідомляє "Українська правда".
За його словами, згідно з Конституцією, підписувати ухвалені Верховною Радою закони у п'ятиденний термін після винесення рішення повинен лише спікер парламенту.
Саме тому, на думку Єфремова, рішення щодо звільнення попереднього голови і призначення нового мають бути ухвалені одночасно.
За прогнозом Олександра Голуба, упродовж тижня парламентарі вирішать "проблему Яценюка" й оберуть йому заміну, бо це в інтересах самих депутатів. "Думаю, протягом тижня депутати домовляться стосовно кандидатури спікера, адже лише за цих умов парламент зможе працювати і спікер зможе підписувати прийняті законопроекти, навіть якщо Ющенко не захоче їх підписувати і опубліковувати", - вважає О. Голуб.
Відтак, на думку представника КПУ, реальний шанс сісти у крісло голови Верховної Ради мають або представники БЮТ, або Партії регіонів.
"Все залежить від того, чи залишиться на своїй посаді прем'єр-міністр, коли буде створена нова коаліція. За цих умов хтось із Партії регіонів, звичайно, обійме посаду спікера ВРУ. Якщо ж дивитися на функціональну можливість, маю на увазі організацію роботи Верховної Ради, то кандидатура від нашої партії якраз сприяла б спокійнішій і консолідованій роботі парламенту",- резюмував Олександр Голуб.
На запитання про те, яка ж все-таки коаліція буде створена, комуніст відповів: "У будь-якому випадку коаліцію будуть створювати або на базі БЮТ, або Партії регіонів. Стосовно можливості їх об'єднання, то це поки що виглядає примарним, але я не виключаю, що воно може статися лише з однією метою - змінити Конституцію, правила гри і вже після цього вийти на дострокові парламентські й президентські вибори. За цих умов можлива конфігурація БЮТ + Партія регіонів".
На думку заступника голови Львівської обласної ради Миколи Гориня, Яценюк подав у відставку, "виходячи з букви закону і з певної етичної позиції". Цим він також показав, що його перебування на посаді спікера не є перешкодою для створення коаліції іншого формату. "З іншого боку, вважаю, що такий крок пов'язаний з тим, що він просто готується до дострокових виборів і братиме в них активну участь", - зазначив Микола Горинь.