Міністри внутрішніх справ країн-членів Євросоюзу не схвалили вступу Болгарії та Румунії до Шенгенської зони, повідомило інформаційне агентство Associated Press. Як повідомив міністр МВС Польщі Єжи Міллер, найрішучіше проти виступили Нідерланди та Фінляндія.
На їхню думку, ні болгари, ні румуни так і не виконали необхідні для вступу в Шенген вимоги щодо боротьби з корупцією та організованою злочинністю. “Обіцянки були порушені”, – наводить Associated Press слова польського міністра внутрішніх справ.
Нагадаємо, що для вступу в Шенгенську зону Румунія і Болгарія повинні заручитися підтримкою усіх країн-членів Європейського Союзу, які беруть участь у Шенгенській угоді. Спочатку обидві країни сподівалися стати учасниками Шенгену ще в березні 2011 року, однак Нідерланди, Німеччина та Франція тоді заблокували це рішення, зажадавши від Бухареста і Софії вжити рішучих заходів у боротьбі з корупцією. Пізніше Франція і Німеччина запропонували компромісний варіант: спочатку долучити до Шенгену повітряні та морські кордони Болгарії та Румунії, а вже потім сухопутні. Однак і цей план наштовхнувся на рішучий опір з боку Нідерландів. У Болгарії вважають, що міністр у справах імміграції Нідерландів Герд Леєрс, який, власне, й заблокував приєднання Болгарії до Шенгенської зони, банально мститься за те, що колись його образили в цій країні. Як згадують болгарські засоби масової інформації, у 2006 році голландський міністр придбав за 200 тисяч євро ділянку землі на болгарському узбережжі під будівництво вілли. Однак пізніше з’ясувалося, що його банально надурили, адже ділянка була оформлена на зовсім іншу людину. Розпочалася довга й нудна судова тяганина, яку врешті-решт виграв Герд Леєрс. Проте голландця тоді публічно звинуватили в тому, що для вирішення справи на свою користь він скористався політичними зв’язками.