Відповідні зміни до низки законів затверджено у четвер 332 голосами. Зокрема, у Законі “Про рекламу” передбачили, що заборона на використання знаків для товарів та послуг, під якими випускаються тютюнові вироби, поширюється не лише на радіо, телебачення (кабельне та супутникове в тому числі), пресу, білборди чи рекламні оголошення у транспорті. Депутати розширили звичний перелік, наклавши вето на рекламу ще й у низці друкованих видань, як-от: наукових та науково-популярних, довідкових та громадсько-політичних, книгах для дітей та юнацтва, а також у літературно-художніх виданнях. Окрім цього, до списку заборон додали рекламу в інтернеті.
Від часу набуття законом чинності із веб-сайтів мають познімати віконця, що виринають, посилання та будь-які компоненти, що містять згадку або натяк на належність до індустрії тютюновиробників. Заборона, однак, не стосується сайтів, які передбачені для повнолітніх осіб.
Заборона реклами в інтернеті вперше прописана у вітчизняному законодавстві. Відтак не зрозуміло, як її реалізовуватимуть, а надто, що сам законопроект не містить ані слова про це. Як перевірятимуть виконання положень і чи не виникне спокуси розпочати регулювання інтернет-діяльності? Чи створять окремий орган, який буде моніторити сайти в пошуку порушень? Про це сьогодні сказати важко, однак показовим є сам намір втрутитись у функціонування віртуального простору. Втім прийняття закону є прогресивним кроком, адже раніше парламентарі щоразу знаходили причини для відтермінування рішучих дій.
Порушення громадянами нових стандартів потягне за собою штраф – 85 – 170 грн, а таке ж порушення з боку посадовців, рекламодавців та розповсюджувачів реклами – на 100 – 250 неоподаткованих мінімумів (1700 – 4250 грн).