До вибору, до кольору

Після розпаду більшості варіантів розвитку ситуації є багато

medved.jpgСьогодні голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк може оголосити про розпад демократичної коаліції.  Відтак постане питання, що робити далі?

Про можливі сценарії розвитку подій, перебуваючи у Львові, розповів політолог і радник Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Олег Медвєдєв.

"Я вважаю малоймовірним  відновлення демократичної коаліції", - заявив О. Медвє­дєв. За словами політолога, "робочим варіантом" може бути "перезаснування" досі діючої коаліції, коли БЮТ і НУ-НС після переговорів ухвалять рішення утворити таку саму більшість. "Сценарій досить утопічний і виникає питання, який сенс?" - додає  Медвєдєв.

Ще одним варіантом порятунку держави від позачергових виборів є варіант коаліції БЮТ + НУ-НС + Блок Литвина.

"З Литвином дуже складно домовлятися і, як кажуть добре проінформовані люди, є проб­леми з тим, що Володимир Михайлович не контролює значну частину фракції. Йдеться про так звану групу Василя Хмельницького, народного депутата-"регіонала", - каже Олег Медвєдєв. Аналогічна ситуація із групою депутатів, які входять до "Єдиного центру".

Саме через депутатські групи "за інтересами" така коаліція буде не життєздатною, оскіль­ки балансуватиме на межі 226-230 голосів, вважає Олег Медвєдєв.

"Але тут треба врахувати, що має бути бажання Віктора Ющенка створювати таку коаліцію", - вважає політолог.

"Ще є варіант широкої коаліції - Партії регіонів і НУ-НС. Обидві політичні сили протягом останніх років багато працювали над програмою створення такої коаліції і я не виключаю, що у фіналі 30 днів така коаліція народиться, - наголосив радник Прем'єра. - я вважаю, що коли Президент говорить про дострокові вибори, він блефує". При цьому політолог наводить дані соц­опитування, оприлюдненого КМІС, рейтинг НУ-НС становить 3,9%, тобто балансує на межі прохідного бар'єра. Враховуючи цей чинник, пропрезидентській політичній силі не варто іти зараз на вибори.

"Для Президента і його по­літичної сили найзгубнішим є шлях дострокових виборів, бо вони звідти не повернуться і після виборів "Наша Україна" отримає значно менше депутатів, ніж 2007 року", - заявив О. Медвєдєв.

Не відкидає він також і коаліції БЮТ та Партії регіонів.

"Чи буде сценарій коаліції БЮТ і ПР, чи НУ-НС і ПР, але обидва вони означають повернення "регіоналів" до влади коаліційної", - каже політолог.

Якщо перевибори відбудуться, якщо на них прийдуть люди, то, за оцінками Олега Медвєдєва, перше місце з невеликим відривом можуть по­ділити БЮТ та Партія регіонів, а "Наша Україна" набере трохи більше 3%. Відтак БЮТ не буде з ким створювати більшості. Зате шанс на коаліцію мають біло-блакитні, комуністи і Блок Литвина.

"Дострокові вибори означають одне - Партія регіонів повертається до влади. Але на значно кращих для себе пози­ціях, аніж вона може повернутися у разі переформатування коаліції", - вважає радник Юлії Тимошенко. 

Також можливим є безкоаліційне існування Верховної Ради і ситуативне голосування за ухвалення законів. Але на це, передусім, має бути добра воля Президента.   

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5159 / 1.56MB / SQL:{query_count}