Новий політичний сезон депутати почнуть із пенсійної реформи. У програмі також прийняття доленосних законів – про вибори та землю
Канікули для народних обранців нарешті завершилися. Розпочинається новий політичний сезон. Отож, першим питанням на порядку денному Верховної Ради, яка сьогодні, 6 вересня, відкриє 9-ту сесію, стане скасування або внесення змін до закону про пенсійну реформу.
“ВРУ розгляне два питання, які стосуються пенсійної реформи. Перше – це постанова щодо скасування ухваленого рішення. Якщо воно не буде ухвалено, тоді перейдемо до розгляду пропозицій і уточнень закону, згідно зі статтею 131 регламенту”, – зазначив спікер ВРУ Володимир Литвин.
Нагадаємо, ВРУ прийняла пенсійну реформу вночі з 7 на 8 липня. Однак закон не підписав спікер і не скеровано на підпис президенту. Володимир Литвин каже, що зміни стосуватимуться статусу Пенсійного фонду. “Зараз Пенсійний фонд – це центральний орган виконавчої влади, а в ухваленому раніше законі записано, що це фінансовий інститут”, – зауважив В. Литвин. Потрібно також уточнити дату набуття пенсійною реформою чинності, а також вік виходу держслужбовців на пенсію. Окрім того, ключовим питанням має стати визначення року, який ляже в основу для нарахування пенсій. “На сьогодні існує дві пропозиції: 2009 рік або з 2006 по 2008 рік”, – додав він.
При цьому спікер наголосив, що за кожне уточнення до закону про пенсійну реформу голосуватимуть окремо. А тому приймати закон у цілому не доведеться.
Окрім цього, восени парламент мав би розглянути ще два доленосні для країни документи – закон про вибори та закон “Про ринок земель”.
Щодо першого, то, як повідомив голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, ВРУ розглядатиме законопроект про вибори народних депутатів після оприлюднення висновків Венеціанської комісії. Він зазначив, що консультувався з цього приводу з міністром юстиції України Олександром Лавриновичем. За словами політика, законопроект про вибори абсолютно готовий, однак знаходиться на вивченні у Венеціанській комісії. Без її висновків, на думку парламентаря, розглядати закон немає сенсу.
“В залежності від того, які це будуть висновки, ми їх розглянемо і потім приймемо остаточне рішення про строки прийняття даного законопроекту у Верховній Раді”, – зазначив він. Олександр Єфремов також нагадав, що згідно зі законопроектом, який вивчає Венеціанська комісія, пропонується змішана система виборів – мажоритарно-пропорційна.
Але і виборчий, і земельний закони депутати розглянуть лише після найважливішого документа – бюджету на наступний рік. Йдеться про бюджет країни. Цей законопроект надійшов у парламент від уряду, і його депутати розглянуть першочергово. Голова фракції ПР зазначив, що над бюджетом “необхідно серйозно попрацювати”.