Кінець обітниці мовчання

Тимошенко нарешті відповіла Ющенкові

Тимошенко нарешті відповіла Ющенкові

timoha.jpgНезважаючи на всі звинувачення Президента та його Секретаріату, які пролунали на адресу Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, вона залишається прихильником демократичної коаліції у складі БЮТ та НУ-НС. Про це Юлія Володимирівна заявила учора під час прес-конференції, яку можна вважати публічною відповіддю Президенту на його критику впродовж останніх восьми місяців.   

"Багато місяців я мовчала, нічого не кажучи, я для себе взяла обітницю мовчання, сприйняття ситуації, яка є, і абсолютно підтримувала демкоаліцію", - наголосила Тимошенко.

На її погляд, є три варіанти розвитку політичної кризи: 

"Вихід №1 - поновлення демократичної коаліції, яка повністю знаходиться в руках Президента. Тому що він її зруйнував, він вивів свою команду з демократичної коаліції і він сьогодні забороняє вести переговори щодо її поновлення". Вона зазначила, що цей варіант має бути здійснений "без ультиматумів, без вимог, без будь-яких тисків".

"Тому що я зі свого боку жодного ультиматуму не ставлю. Я не ставлю ультиматуму звільнити Балогу, закрити кримінальні справи, зняти блокаду на роботу уряду, губернаторів, Верховної Ради", - сказала Тимошенко.

Якщо "Президент не поверне свою команду до демократичної коаліції" і якщо вона на 10 день після виходу НУ-НС розвалиться, "залишається два шляхи - поганий і дуже поганий".

"Перший - це дострокові вибори, проти яких я категорично заперечую. Вони ще на рік започаткують в країні повне безвладдя, не дозволять ухвалити Держбюджет, а найголовніше - або зовсім не змінять розклади політичних сил в парламенті, або змінять не на користь демократичної команди", -сказала Прем'єр-міністр. Третім виходом із ситуації Тимошенко назвала переформатування коаліції "таким чином, щоб парламент міг працювати, щоб уряд продовжив роботу і щоб ми мали можливість мати 350 голосів, щонайменше, для зміни Конституції і започаткування в Україні нормальної, стабільної моделі". "З цих трьох варіантів - найкращий - у руках Президента. Це поновлення демократичної коаліції. Всі інші - будуть внаслідок того, що Президент відкине найкращий варіант", - додала Тимошенко.

"З першого моменту, коли обрали Президента Віктора Ющенка, я вважала і вважаю, що єдиним форматом, який може дати можливість реформувати країну, є демократична коаліція", - наголосила Прем'єр. - Починаючи зі створення у 2008 році демократичної коаліції, почалася її руйнація. Президентом і його Секретаріатом... Жодне рішення не приймалося, щоб з першого місяця показати, що цей уряд не може працювати, що Прем'єр -нездатний ке­рівник. Все це було підготовкою переформатування коаліції через відставку уряду і до нищення мене як гіпотетичного конкурента на президентських виборах. В цьому була головна причина!" 

Промову Тимошенко супроводжували відеороликом про "круглий стіл", за результатами якого підписали Універсал національної єдності.

Щобільше, Юлія Тимошенко заявляє, що за нею цілодобово ведуть спостереження, телефони прослуховують, а її саму викликають до Генеральної прокуратури.

"За мною вже багато місяців з моменту цих всіх жахливих виступів і листів 24 години на добу стежать, я не маю ніякої недоторканності, - заявила Тимошенко. - Я отримала на 11 вересня повістку до Генпрокуратури, я маю безліч прослуханих телефонних розмов і нам підтверджують, що ведуться всі ці дії".

За її словами, "сьогодні практично здійснюють тиск на деяких заступників Генпрокурора і обіцянки, що якщо вони порушать проти Прем'єра кримінальну справу, то Президент подасть їх кандидатуру на посаду Генпрокурора".

Для підтвердження своїх слів Юлія Тимошенко процитувала заяву депутатів Європарламенту від групи народних партій Чарльза Теннока (Великобританія) та Ельмара Брока (Німеччина), які закликали Президента Віктора Ющенка помиритися з Прем'єр-мі­ністром Юлією Тимошенко для збереження територіальної цілісності України.

"Цитую оригінал: "У політиці немає більш сумного видовища, ніж Президент, що у відчаї чіпляється за владу, приносить тим самим розорення своїй країні. Своїми діями Ющенко здобув місце в довгому списку правителів, які пожертвували майбутнім країни лише для продовження свого невмілого керівництва", - процитувала Прем'єр листа своїх друзів-євродепутатів.

Події останнього часу під­штовхнули Тимошенко до ще однієї заяви, якої досі від неї не чекали. Так, Прем'єрка в інтерв'ю британському виданню Financial Times заявила, що політична криза змусила її задуматися над тим, що варто балотуватися на посаду Президента. 

"Раніше я була налаштована підтримувати єдиного кандидата. Після подій минулого тижня я серйозно розмірковую над цим", - сказала Тимошенко.

Рішення Президента про вихід його політичної сили з коаліції лідер БЮТ називає "істерією": "Я розумію його істерію, бо опитування показують, що його рейтинг впав із 53% до 5%". Разом з тим вона порадила Президентові не боятися імпічменту: "Не потрібно так боятися імпічменту. Якщо прийняті законопроекти, які, зокрема, регламентують ті чи інші питання, то це не значить, що все це буде застосовано". Цю позицію підтримав один з лідерів блоку НУ-НС, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який заявив, що депутатська група "Народна самооборона" не голосуватиме за ім­пічмент Президента, якщо таке питання постане у парламенті.

"Народна самооборона" жодного голосу не дасть за процедуру імпічменту Президента Ющенка. Я це гарантую. Жодного голосу за жодних обставин", - наголосив Луценко. 

Поки триває десятиденний відлік до офіційної смерті коаліції, у її середовищі та у парламенті відбуваються цікаві процеси. Наприклад, лідер свого блоку, людина, яка, за оцінками політиків та політологів, може урятувати коаліцію, Володимир Литвин у коментарі одному з українських видань розповів, що найприйнятнішим варіантом коаліції є збереження коаліції "БЮТ-НУНС".

"Сьогодні цей формат виглядає реально і йому мала б віддаватися перевага. Тим більше, до такого союзу стимулюватимуть не тільки в Україні. Звичайно, відновлення демократичної коаліції буде хворобливим і чутливим для Партії регіонів", - сказав Литвин. Разом з тим,
В. Литвин зазначив, що навіть у такому разі коаліція не буде довготривалою.

"У разі відтворення колишньої коаліції вже зараз зрозуміло, що вона не буде довготривалою, бо країну роздиратимуть в процесі президентських виборів", - стверджує депутат.

Натомість лідер "Єдиного центру", народний депутат Ігор Кріль каже, що є прихильником коаліції у складі Партії регіонів, БЮТ, Нашої України і Блоку Литвина.

А поки до офіційного проголошення смерті коаліції залишається 6 днів, політики мають час і плацдарм для проголошення найрізноманітніших викривальних і звинувачувальних заяв. Але, мабуть, ніхто не здивується, коли після зливи бруду ті ж політики сядуть за "круглий стіл" і знову цілуватимуться, потиснуть один одному руки і підпишуть чергові універсали про єдність і дружбу.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9734 / 1.61MB / SQL:{query_count}