Повернути награбоване

Тема повернення колись награбованих коштів неабияк захопила українську владу. На початку цього тижня про це у Львові говорив і Президент України Віктор Янукович

Тема повернення колись награбованих коштів неабияк захопила українську владу. На початку цього тижня про це у Львові говорив і Президент України Віктор Янукович. “Я від вас не почув, куди поділися гроші, які виділили на подолання наслідків стихійних лих. Треба хоча б частину цих грошей  повернути до бюджету”, – сказав глава держави. При цьому додав слова, які за кілька днів уже стали крилатими: “Не можна так безбожно красти”. Так Президент відреагував на прохання місцевої влади дати більше грошей на потреби регіону. Мовляв, державні гроші в регіони ллються рікою, але чиїсь запопадливі чиновницькі руки всю воду з цієї ріки спрямували у свої приватні ставки. Далі миритися із таким станом речей влада, вочевидь, не має наміру.

В Україні кожен Президент декларував, що боротиметься з корупцією у владі. Але за 20 років незалежності її так ніхто й не подолав, і це явище не лише не зменшило своїх масштабів, а, навпаки, – поширилося і ще більше вкоренилося у системі держуправління.

Уже в четвер тема розкрадання державних коштів стала провідною на засіданні колегії Генпрокуратури України щодо стану законності у бюджетній сфері. Так, Генпрокурор Віктор Пшонка під час виступу вимагав у підлеглих повернення бюджетних коштів, украдених унаслідок злочинної діяльності посадових осіб, інформує прес-служба Генпрокуратури.

Віктор Пшонка заявив, що задля визначення реального стану справ на місцях  проведено перевірки дотримання бюджетного законодавства у Закарпатській, Луганській та Чернігівській областях. Прокуратура тепер прискіпливіше наглядатиме за цією сферою. Незважаючи на велику заборгованість у цих регіонах перед бюджетами усіх рівнів, керівники прокуратур не достатньо вживають заходів передусім організаційного характеру.

Працівники Генпрокуратури під час виїзду виявили та порушили 9 кримінальних справ за фактами злочинів, які вчинили посадовці, де розмір збитків становить від сотень тисяч до десятків мільйонів гривень.

Зокрема, порушено кримінальну справу щодо начальника управління житлово-комунального господарства Луганської ОДА та директора ТОВ “Укрводбудкомплект”. Встановлено, що посадовець обласної ланки уклав договір із підприємством на проведення комплексу заходів щодо поліпшення якості питної води. Але ці роботи провели не у повному обсязі, а завищення вартості виконаних робіт, які оплатили за рахунок бюджетних коштів, та авторський нагляд становили 27,1 млн грн.

Загалом Генпрокурор вимагає від прокурорів суттєвої активізації діяльності у цьому напрямі та вжиття всіх можливих заходів для повернення коштів до держбюджету.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4299 / 1.55MB / SQL:{query_count}