Пастка для Президента

Україну знову лихоманить політичною кризою

Україну знову лихоманить політичною кризою

 

obl.jpg
Мужні регіонали стали "підтанцьовкою" для БЮТ

 

Події у Верховній Раді України, а йдеться про спільне і, на диво, консолідоване голосування фракції БЮТ з Партією регіонів за законопроекти, які позбавляють главу держави низки повноважень, та звіль­нення виконувача обов'язків голови СБУ Валентина Наливайченка, призвели до чергової політичної кризи з перспективою позачергових парламентських виборів.

У вівторок депутати виключили зі Закону про Кабмін неконституційні, на їхню думку, норми. Зокрема, "під ніж" пішли норми про обов'язки уряду погоджувати з Президентом ініціативу про звільнення окремих міністрів; про обов'язки уряду забезпечувати виконання указів Президента України (а не керуватися ними, як передбачає Конституція); про здійснення права законодавчої ініціативи за дорученням Президента. Крім того, обранці ухвалили зміни до Закону про Конституційний Суд, чим спростили процедуру імпічменту глави держави. Незважаючи на запевнення бютівців, що ці документи відповідають ще передвиборній програмі Віктора Ющенка, "помаранчеві" не на жарт образилися.

Реакція фракції НУ-НС не забарилася, її лідери та речники звинуватили колишніх побратимів з БЮТу в зраді та уночі вирішили вийти з коаліції.

Події у Києві схвилювали місцеву владу. Зокрема, традиційно політично свідомі львів'яни не змогли втриматися, аби не вставити свої "п'ять копійок" у зливу заяв та коментарів навколо цієї події. Відтак першими стали члени міжфракційного депутатського об'єднання "Нова Галичина" у Львівській обласній раді. Його уповноважений Андрій Рожнятовський у коментарі "Пошті" повідомив, що звертається до голови обласної ради Мирослава Сеника з проханням негайно скликати засідання президії і запросити на нього депутатів Верховної Ради України, які входять до складу демократичної коаліції. Також він вважає, що з приводу виходу фракції НУ-НС з коаліції треба скликати позачергову сесію.

"Ми вважаємо, що сесія має відбутися найближчими днями. Швидше за все, це будуть вихідні. Але рішення з цього приводу прийматиме президія облради. Принципово, аби на сесії були присутні вихідці із Львівщини, які декларували свою прихильність до демократичної коаліції. "Нова Галичина" могла б зрозуміти всі події, які відбуваються у Верховній Раді, за умови, якщо лакмусовим папірцем не була зовнішня по­літика України та події щодо грузинсько-російської війни. Ми також вважаємо, що облрада має висловити підтримку Арсенію Яценюку як по­літику нової генерації", - прокоментував Андрій Рожнятовський.

Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник не проти проведення сесії, але наголошує, що квапитись не слід. До того ж не відомо, яке саме рішення мають ухвалити на сесії облради.

"Думаю, що треба провести політичні консультації стосовно ситуації, яка склалася. Я поки що не бачу рішень, які могла б прийняти сесія. Я підтримую позицію "Нашої України" про вихід з коаліції, бо не треба робити видимості того, чого немає. Але є 11 днів для прийняття рішення протилежною стороною. Тому сьогодні не варто поспішати, бо події вирішуються у Києві", - зазначив Сеник 

Голова фракції "Наша Україна" в облраді Олег Паска теж висловлюється за проведення сесії.

"Така сесія мала би бути. Оскільки під час сесії можна з'ясувати, чому депутати, які представляють Львівщину, голосують, не підтримуючи ініціатив Президента, які стосуються Грузії. Ще й порушують домовленості, отже, розвалюють коаліцію. Це прикро, бо понад 90% мешканців області голосували за представників сил, які утворили коаліцію", - каже Олег Паска. На запитання, чи вважає він вихід фракції НУ-НС з коаліції виправданим, депутат відповів:  "А який інший вихід, якщо порушують усі домовленості коаліційної угоди? Має ж бути елементарна порядність. Що б не говорили про те, що формально не існує коаліції з Партією регіонів, ми бачимо, що така коаліція створена і вона є проросійською".

Радить не драматизувати ситуацію народний депутат фракції БЮТ Іван Денькович: "Станом на сьогодні у парламенті існує демократична коаліція. Я сподіваюся, що вона буде існувати, здоровий глузд переможе, і "Наша Україна" ухвалить правильне рішення, бо більшість за те, щоб демократична коаліція була". За його словами, вихід партнерів з більшості був здійснений під тиском Президента. 

"Під тиском Президента люди телефоном говорили "так", щоб вийти з коаліції. А "Народна самооборона" з коаліції не вийшла. Останньою краплею було те, що прем'єр-міністра зарахували до зрадників українського народу", - резюмував бютівець. На запитання, чи створить БЮТ коаліцію з Партією регіонів, Денькович категорично заперечив: "Юлія Тимошенко заявила, що ніколи у нас не буде коаліції з Партією регіонів".

Поза тим, Віктор Ющенко учора розвіяв сподівання оптимістів.

"З правової точки зору, події в українському парламенті розглядаю як формальний початок для створення нової парламентської коаліції. Якщо протягом терміну, передбаченого в Основному Законі України, не відбудеться коаліції депутатських фракцій, я використаю своє право розпустити Верховну Раду та оголосити позачергові вибори", - наголосив Ющенко під час свого звернення до народу.

"Це - істерика і просто безвідповідальні кроки. Демократична коаліція повинна жити і працювати. І я думаю, що всі, хто хоче жити в Україні, це розуміють. Тому ми абсолютно чітко продовжуємо працювати, в уряді є кворум, ми ухвалюватимемо рішення, а той, хто не хоче працювати, хай робить те, що вважає за необхідне", - прокоментувала слова Президента Юлія Тимошенко.

Так чи інакше, але у нашоукраїнців є 10 днів, щоб "передумати" виходити з більшості. Ще 30 днів мають обранці для створення нової коаліції. Якщо ж це їм не вдасться, українцям знову потрібно йти на вибори, аби примирити не вельми розсудливих політиків.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4869 / 1.6MB / SQL:{query_count}