Чи важко вам адаптуватися до роботи після новорічно-різдвяних свят?
Новорічно-різдвяні канікули закінчилися, і хоч-не-хоч, але треба покинути щедрі застілля, веселі колядки та гостини і повертатися до своєї щоденної роботи. І хоч різдвяні свята ще триватимуть – попереду старий Новий рік, Святого Василя та Водохреща, але вихідних посеред тижня більше не буде.
Цьогоріч різдвяні канікули виявилися не такими тривалими, як завжди, – уряд вирішив, що відпочивати нема часу, треба країну з кризи виводити. Більше того – українцям варто звикнути до коротких вихідних під час усіх свят.
Отож, ми будемо менше святкувати і більше працювати, а отже, часу, аби розслабитися, більше не буде.
Аби без проблем повернутися до праці, медики радять більше бути на свіжому повітрі та рухатися. Тим, хто все-таки встиг відвикнути від своїх робочих обов’язків, психологи радять поступово приступати до роботи і не братися за все одразу. Лікарі застерігають, що після тривалих святкових канікул одразу увійти у звичний робочий ритм людям буде важко. Тому керівництву треба зважати на те, що працездатність підлеглих після свят буде не на висоті і ставитися до цього з розумінням.
Сьогодні “Пошта” запитує у читачів, чи важко їм адаптуватися до роботи після новорічно-різдвяних свят?
Ярина Капітан,
заступник керівника служби інформації радіо “Львівська хвиля”, журналіст:
– Абсолютно не важко. Святкую я здебільшого активно. Поспати довго не дає дитина, а впродовж усіх свят ми зі сім’єю постійно зустрічаємось із друзями та родиною. А на роботі в мене також багато зустрічей та спілкування. Тому повертаюсь до неї безболісно легко.
Михайло Космина,
в. о. голови Франківської районної адміністрації м. Львова:
– Новорічні та різдвяні свята – це завжди радість. Але як керівник районної адміністрації я не можу дозволити собі відпочивати усі свята, а мушу знати, як живе та працює мій район. Навіть у новорічну ніч я виходив, щоб перевірити, як працюють комунальні служби, чи забезпечено львів’янам та гостям належний благоустрій.
Аналогічно і на різдвяні свята. Щодня був на роботі, перевіряв, як працює диспетчерська служба та інші підпорядковані установи. Жителі міста в будь-який час доби потребують, аби був належний порядок, аби район був прибраним, гарним та привабливим. Тому мені адаптуватися до роботи після свят не важко.
Вероніка Савченко,
власний кореспондент газети “Коммерсант-Україна”:
– Адаптуватися після новорічно-різдвяних свят для мене не становить труднощів. Це природний процес. Секрет у тому, що я люблю свою роботу і майже щодня приділяю їй увагу. Стосовно свят, то волію щодня відчувати маленьке свято, і тоді з приходом великих мені тільки більш тепло на душі.
– У перший післясвятковий робочий день традиційно займаюся тільки вивченням нових робочих питань та плануванням того, що робитиму в наступні дні. Не хапаюся за все одразу, більше роблю перерв.
А ще – читаю новорічні привітання, що залишилися в елктронній пошті, – це дуже піднімає настрій.
Мар’яна Булгакова,
провідний юрисконсульт МБО “Еко – Право – Людина”:
– Звичайно, що оговтуватися після свят дуже важко. Порушується режим сну, до якого звикаєш під час відпочинку. Тому, аби допомогти собі якнайшвидше набрати попередній темп роботи, відразу починаю працювати і просто перемикаю увагу на те, що слід встигнути зробити. Також складаю собі список усіх справ, запланованих на найближчий час.
Звенислава Кечур,
лікар-психотерапевт:
– Для мене повернення не було важким, бо і самих свят було трохи забагато, на другий день вже хотілося до роботи. Це звичне для всіх явище – що більше свят, то важче налаштуватися після них на робочий лад. Але така вже наша особливість – відкладати на певний період усі проблеми, клопоти, якийсь час побути у зрелаксованому, розпруженому стані, щоб потім активно повернутися до їх вирішення. Тут кожен має свої особливості і свої способи “вмикання”. Тим же, кому важко це зробити, варто не відпускати себе занадто далеко і тримати повсякденні турботи в полі зору, тоді легше до них повернутися.