Мережева реальність

Чому ви користуєтеся соціальними мережами?

Чому ви користуєтеся соціальними мережами?

Соціальні мережі щодня стають все популярніші серед населення. Навіщо  гуляти, якщо можна зробити каву, канапки і переписуватися з друзями весь день. Соціальні мережі популярніші, ніж комп’ютерні ігри, принаймні такого висновку можна дійти на підставі соціологічних досліджень. Учені говорять про появу нового виду узалежнення – від соціальних мереж. Соціальні мережі задовольняють потребу в спілкуванні, тому користувачі витрачають на них так багато часу. Нескінченність онлайнового спілкування може змістити пріоритети людини, особливо юного інтернет-користувача, розвинути неправильне уявлення про проведення вільного часу і спілкування з іншими людьми.

Дослідження, які провели недавно, показали:  середній час, проведений в соціальних мережах, перевищує шість годин на тиждень. Але деякі користувачі проводять на сторінках цих сервісів значно більше часу. Психологи і лікарі твердять, що нині батьки повинні особливо уважно контролювати час, який діти проводять в інтернеті, щоб уникнути розвитку залежності від соціальних мереж.

З іншого боку, нині важко переоцінити і позитивний вплив соціальних мереж. Протестувальники в Тунісі та Єгипті координувалися та отримували інструкції через соціальні мережі Facebook i Twitter та за допомогою мобільних телефонів. У Білорусі під час виборів, навпаки, закрили доступ до соціальних мереж, аби не дозволити опозиції координуватися.

Навіть Папа Римський Бенедикт ХVI позитивно ставиться до соціальних мереж, але просить користувачів  бути в них самими собою. І щоб вони не просто були присутніми в мережі, а насамперед розвивали нові, більш складні, інтелектуальні та духовні горизонти.

Сьогодні “Пошта” запитує читачів: чому ви користуєтеся соціальними мережами?

Андрій Садовий,
міський голова Львова:

– Користуюся не так часто, як хотілось би. Світ рухається уперед. Такий вид комунікації, як інтернет-спілкування, поліпшує життя. Не потрібно їздити, можна з людиною поспілкуватися он-лайн. І наради можна проводити через різні програми. Це зручно, коли ти на відстані – значно економиш час. Я теж маю свою сторінку на Facebook, але користуюсь нею не дуже часто.


Андрій Москаленко,
начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин Львівської міської ради:

– Сьогодні суспільство настільки динамічне, що без використання нових технологій наше життя вже не мислиме. Ще порівняно недавно соціальні мережі з’являлись одна за одною, тепер без них не уявляю і своє життя. Використовую їх переважно в особистих цілях – спілкуюся з друзями, але переважно вночі, коли є час. Щоправда, інколи в робочих цілях. Адже це безмежні можливості – обміну та передачі інформації. Потрібно лише їх правильно використовувати. Згідно з дослідженням однієї з компаній, в десятці сайтів, які найчастіше відвідують українці з мобільного телефону – половина соціальні мережі, решта – пошукові навігатори. Натомість, наприклад, в англійців у десятці – кілька відомих інформаційних агенцій. Нам є куди прямувати.

Олесь Доній,
народний депутат, фракція НУ-НС:
– Я користуюся різними соціальними мережами: “Фейсбук”, “ВКонтакте”, “Твіттер”, “Однокласники” – з різною метою, але очевидно, як засіб комунікації. Останнім часом через посилення цензури у мас-медіа простір для поширення власної позиції зменшується. Інтернет – це одне з не багатьох місць, куди цензура ще не дійшла. Хоча засобів боротьби з інакомислячими й там є достатньо, і вони використовуються для дискредитації громадських діячів. Але, я користуюся інтернетом, як засобом комунікації, поширення своїх думок. Мистецьке об’єднання “Остання барикада” більшість своїх акцій мистецько-культурного характеру пропагує якраз через інтернет-мережу.

Остап Кривдик,
журналіст:

– Це дає змогу підтримувати контакт із близькими друзями, які живуть у різних кутках світу (від Мельбурна і Нью-Йорка до Львова). Також соціальні мережі є зручним майданчиком для обговорення суперечливих тем. Це і можливість промоціонувати свої продукти (я копіюю посилання моїх статей у блоги на ЖЖ і на Фейсбук, слідкуючи за реакцією друзів і читачів). Це – можливість оперативно зібрати інформацію та поспілкуватися із першоджерелами. А ще тут багато розважального контенту, тож можна непогано відпочити.  

Наталя Лех,
літредактор:

– Сьогодні мало хто не користується соціальними мережами. Це перш за все  знайомства з цікавими людьми, спілкування з близькими і друзями, які далеко і з якими ти не можеш побачитися в реальності. Віртуальний простір дає змогу переглядати фотографії, стежити за змінами у їхньому житті, нагадує, коли в кого день народження (що не завжди зможеш зробити через власну забудькуватість чи незнання). Також через соціальні мережі можна вирішувати робочі моменти, адже часто доводиться давати різні консультації саме таким чином. Хоча не варто зловживати, бо переписка не може замінити живого спілкування.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4306 / 1.59MB / SQL:{query_count}