Яким би мав бути Львівський аеропорт?
У стилі вишиванки або у стилі ХХІ століття. У Львові визначаються, яким має бути новий термінал аеропорту. Нагадаємо, тривалий період обговорювали можливість оформити інтер’єр нового терміналу орнаментами у національному стилі. Йдеться про декорування стін та колон розписами, стилізованими під українські вишиванки. Водночас, цього тижня начальник Головного управління з питань Євро-2012, містобудування та будівництва Степан Лукашик сказав, що є ідея надати терміналу сучасного акценту і зробити його у стилі ХХІ ст. Що саме мають на увазі під словами “стиль ХХІ ст”, посадовець не уточнив. “Є багато чинників “за” у кожному з варіантів. Не думаю, що це буде принципово. Зараз спеціалісти дивляться, що простіше, доцільніше, гарантованіше, на що вистачить часу, щоб зробити якісно. Остаточне рішення буде колективним, його прийматимуть місто, область, Національне агентство. Зараз індивідуальних рішень ми фактично не приймаємо “, – пояснив Степан Лукашик.
Нагадаємо, як вже писала “Пошта”, зараз також тривають дискусії, як варто назвати львівське летовище. Серед озвучених ідей: імені Георга Іоанна Пінзеля, Данила Галицького або Степана Бандери.
Тож сьогодні “Пошта” запитує у читачів: яким би мав бути Львівський аеропорт?
Святослав Шеремета,
депутат Львівської обласної ради (фракція НРУ):
– Головне, щоб аеропорт був сучасним, щоб у будівництві терміналу, злітно-посадкових смуг були використані сучасні матеріали. Львівський аеропорт є найбільшим аеропортом на захід від Києва і на схід від Варшави, тому має відповідати усім міжнародним критеріям та бути серйозним транспортним вузлом. Однозначно в аеропорті має поєднуватися український національний та галицький колорит.
Стосовно назви, то я чув, що є пропозиція назвати його на честь короля Данила Галицького. Мені це дуже імпонує. Хоча, якщо аеропорт матиме ім’я Степана Бандери, то буде ще краще.
Олександр Загрева,
директор ДП “Міжнародний аеропорт “Львів”:
– Не так важливо, у якому стилі буде аеропорт. Важливо, наскільки якісно він буде оснащений. Не важливо, буде він червоний чи білий, головне, щоб люди почувалися безпечно. Я також вболіваю за те, щоб місто мало хороший аеродром. А про стиль аеропорту повинні подумати дизайнери.
Христина Чорненька,
в.о. директора ЛКП “Агенція з підготовки м. Львів до чемпіонату Європи з футболу-2012”:
– Наш аеропорт має приймати більше міжнародних рейсів. Мають бути хороші смуги, чіткі сектори – для зовнішніх та внутрішніх перельотів. Потрібно, аби до аеропорту був хороший доїзд та парковка. Дизайн аеропорту мав би відповідати сучасним європейським стандартам зі збереженням історичних траєкторій. Старий аеропорт можна використовувати як музей, щоб зберегти той дух, про який писала відома американська газета “The New York Times”. Також потрібно, аби в аеропорту був VIP-термінал.
Ірина Магдиш,
редактор, ініціатор надання Львівському аеропорту імені Іоанна Пінзеля:
– Як і кожен інший, Львівський аеропорт має стати модерним, зручним, безпечним. Решта – справа смаку. Головне, щоб було багато пропозицій щодо його вдосконалення, щоб львівська громада не була байдужою. Інакше все вирішать за нас, і навіть не у Львові, а у Києві. А ми тільки будемо знову нарікати і розводити руками: “Це ж влада погана так вирішила...” Щодо надання аеропорту імені видатної особистості, як це прийнято в світі, то наразі триває збір підписів лише в Інтернеті. А можна було б організувати також і в музеї Пінзеля, у Галереї мистецтв, у самому аеропорту. Зрештою, спровокувати публічну дискусію: на чию честь маємо назвати наше летовище? Тоді Львівський аеропорт став би першим в Україні “із іменем”.
– Оскільки літаками користуюся часто, то маю що і з чим порівнювати. Дуже хочеться, щоб Львівський аеропорт був значно більшим, ніж є, зручнішим. А головне, аби кожен його відвідувач відчував, що перебуває в одному із центрів культури, а не безкультур’я. Хочеться бачити та відчувати гостинність працівників аеропорту, їхню привітність, вихованість, уважність, а не роздратування від твоєї присутності і твоїх питань, брутальність, хамство. Хочеться елементарної поваги до людини, бо так наразі є далеко не завжди!
Роман Турянин,
учасник вокальної формації “Піккардійська терція”:
– Аеропорт – це для багатьох людей перше враження про місто, можна сказати – обличчя міста. Я вважаю, що Львів заслуговує мати достойний аеропорт, не гірший за європейські: надійно збудований, зручний і функціональний, з використанням сучасних технологій. Також належного рівня має бути і безпека. Щодо оформлення, важливо, щоб поєдналися і традиції саме львівської старовини, і національний дух. Щодо майбутньої назви аеропорту, то я підтримую ідею Тараса Возняка назвати його на честь Іоанна Георга Пінзеля.