Скільки ви готові цього року витратити грошей на святковий стіл?
До Нового року залишилося лише дев’ять днів. Українці бігають базарами та супермаркетами у пошуку дешевших продуктів для святкового столу. В умовах суцільного подорожчання
це завдання для наших громадян не легке,
але й новим його назвати важко.
Усім відомо, з яким розмахом відзначають українці традиційні свята і який багатий у нас святковий стіл. У такі дні “на потім” відкладають навіть виплату комунальних чи інших боргів, дбаючи насамперед про те, аби все було, як у людей. Себто – якнайкраще.
Але якщо у кишенях вітер віє, то і святковий стіл, відповідно, різноманіттям страв особливо не відзначиться.
Сьогодні “Пошта” запитує читачів,
скільки вони готові цього року витратити грошей на святковий стіл?
Ірина Кулинич,
директор департаменту економічної політики львівської міської ради:
– На святковий стіл обов’язково буду купувати фрукти та м’ясо. Нас в сім’ї є п’ятеро, живемо на два міста – Івано-Франківськ та Львів. Тому на всі свята збираємося родиною, гості приходять рідко, купувати багато не потрібно. На Різдво їздимо до батьків чоловіка. Тому видатки у нас на новорічний та різдвяний стіл майже однакові. Цього року, єдине, точно не готуватиму холодець, бо часу нема. А наші традиційні святкові страви – свинина з чорносливом та олів’є – повинні бути на столі за будь-яких цін на ринку. Переважно продукти беремо на ринку в Івано-Франківську або в будь-якому супермаркеті. Ціни трохи перед святами підвищуються, але продукти, які всі люблять, будемо купувати, незалежно від того, чи будуть вони на кілька гривень дорожчими. Економимо на спиртному, на святковому столі в нас буде одна пляшка шампанського . Ще один рецепт, щоб приберегти гроші, який я всім рекомендую, – домашній торт. Я традиційно сама випікаю на Новий рік та Різдво торт.
– Для нашої маленької родини з двох осіб (я і чоловік) святкові видатки становитимуть, думаю, не більше 500-600 гривень. При цьому не відмовлятимемо собі в маленьких радощах. Неодмінно мають бути добре шампанське (наприклад, Asti), канапки з ікрою та ананаси. Ну, а якщо вже запрошувати більшу компанію, то, звичайно, й розрахунок святкового бюджету буде іншим...
Василь Савчин,
завідувач опікового відділення 8-ї міської клінічної лікарні:
– Важко сказати, на яку суму цьогоріч потягнуть витрати на новорічні та різдвяні свята. Але думаю, не малу. Новий рік ми святкуємо в колі сім’ї. Накриванням стола займаються дружина і доньки, все, що вони готують, мені смакує. Моє завдання доставити продукти: м’ясо, овочі, фрукти і, звичайно, шампанське. На Різдво їдемо до батьків дружини в Івано-Франківську область. Там також накриваємо стіл і радо приймаємо колядників (а колядують там багато і гарно), вертеп. А за гарну коляду треба гарно подякувати. Але коли йдеться про Різдво, мова не йде про видатки, головне, щоб настрій був різдвяний, свято було в душі і в серці.
Леся Крип’якевич,
заступник голови Фонду святого Володимира:
– Новий рік я не святкую. Хіба хтось прийде у гості, знайомі завітають, а щоб спеціально готуватися, то ні. У грудні, за традицією, у нас відбувається поминальна служба за всіх, хто відійшов, на яку збирається родина. На Різдво готуємо дванадцять пісних страв: кутю, борщ з вушками, голубці, пиріжки та інше. Дещо закуповую наперед. Скільки доведеться потратити, не підраховую. Сподіваюся, що вкладемося у невелику суму. Головне, щоб був добрий настрій, хліб на столі, щоб зібралися рідні.
Олексій Антипович,
директор соціологічної групи “Рейтинг”:
– Сам новорічний стіл обійдеться, напевне, у 500-800 гривень, адже традиційно на нашому новорічному столі має бути багато м’ясних страв та обов’язково не “класичний” алкоголь, як шампанське чи горілка , а щось особливе, що можна і варто дозволити собі у Новий рік. Також дружина чудово готує різноманітні чудові салатики! В будь-якому разі обійдемося без олів’є. Різдвяний стіл, звичайно ж, традиційний і коштуватиме ще 400-500 гривень.
– Цього року я не планую витрачати гроші на новорічний стіл. Після залікової сесії поїду до батьків, а там – усі наїдки будуть вже приготовлені. Моїм завданням буде тільки куштувати це все.
– Святкуватиму в компанії. Половина моєї частки харчів на святковий стіл уже є – привіз закрутки від матері. Решту докупимо в супермаркеті. З колегами по роботі домовилися двома машинами під’їхати і скупитися, щоб у черзі довго не стояти. Тому цей похід за харчами обійдеться мені в тисячу гривень. Братимемо все свіже і дорожче, а спиртного небагато. Свята раз на рік, а чим далі – то тих років уже менше буде, який резон економити. Феєрверків та іншої дурні не купуватимемо, погодилися салютувати шампанським .