Як Ви ставитеся до відновлення можливості купити алкоголь уночі?
Майже три місяці у Львові діє заборона на продаж алкоголю у закладах торгівлі вночі – з 22.00 до 10.00. Випити чогось міцного нічної пори можна лише в ресторанах, барах та нічних клубах. Добитись виконання рішення виконкому вдалось немалими штрафами, розмір яких сягав деколи кількох тисяч гривень. Водночас підприємці переконані, що рішення виконкому є популістським і ухвалене з порушенням процедури. Тож не дивно, що його зараз оспорюють в суді.
Сьогодні “Пошта” запитує читачів, як вони ставляться до відновлення можливості купити алкоголь уночі?
Василь Пісний,
голова постійної депутатської комісії з питань законності, дотримання прав людини та військових проблем Львівської обласної ради:
– У мене двояке ставлення до цієї проблеми. Наприклад, коли заходимо у ресторан уночі, то купуємо алкоголь, а в магазинах купити не можемо. Я прекрасно розумію, що нині стоїть питання щодо заборони продажу алкоголю неповнолітнім. Треба дивитися також, яке рішення прийняв суд, скасувавши рішення Львівської міської ради. Напевно, рада перевищила свої повноваження і не мала би права це робити. А я вважаю, що ми маємо боротися проти тих чи інших явищ. Але якщо офіційно заборонили продаж алкоголю, то, звичайно, будуть продавати самогон та інші фальсифікати. Тому і тлумачення цього рішення може бути двояке, бо певним ділкам дали можливість торгувати підпільно.
– Проблема не в тому, коли продавати алкоголь, а кому і як. Встановлення чи скасування обмежень на продаж алкоголю нічого не змінює. Коли була чинною заборона, у Львові так само можна було вночі купити алкоголь, нехай не в усіх точках продажу, але через одну. Важливо, щоб введені обмеження виконували. Адже сьогодні алкогольні й тютюнові вироби продають особам, яким ще далеко не те, що до 18-ти, а й до 16-ти. Необхідно обмежити кількість точок продажу, а водночас ввести строгіший контроль за продажем, можливо, встановити відеонагляд.
– Я за те, щоби вночі алкоголь таки не продавати. Не тому, що такий правильний, а тому, що ця заборона може вплинути на кількість п’яних. От сидить компанія молодих людей в когось вдома, п’є, а випивка закінчилась. То розходяться, а не продовжують, прикупивши нової, поки півні заспівають. Інша річ, що обмеження (якщо вже воно вводиться) мало би діяти не тільки в крамницях, а й у барах та ресторанах, хоча там на можливість напитися можуть впливати вже ціни.
Анатолій Гайдін,
виконавчий директор відділення гірничо-хімічної сировини Академії гірничих наук України, кандидат геолого-мінералогічних наук:
– У мене був друг, який усе життя боровся за те, щоб молодь менше пила. Однак він дійшов висновку, що багато зусиль часто не дають бажаного результату, люди знаходять те, що їм потрібно, але іншими шляхами. До міської ради можна застосувати те саме правило. Мене не здивує можливість знову купувати алкоголь у крамницях вночі. Не секрет, що навіть під час заборони купити можна було що завгодно, але дорожче.
Андрій Капраль,
учасник гурту “Піккардійська терція”:
– Вважаю, що мають бути певні обмеження на продаж алкоголю. Варіант обмежити продаж вночі є досить непоганим, можливо, не до кінця продуманим і відпрацьованим, але цілком прийнятним за належного виконання. Це дасть можливість уникнути різних казусів шукачам нічних пригод. Якщо ж дуже кортить випити, посидіти з друзями, можна піти в бар, якщо ж хто щось святкує – закуповує алкоголь заздалегідь, просто треба звикнути до такого порядку.
Ольга Заневич,
менеджер з маркетингу:
– Позитивно ставлюся до відновлення можливості купити алкоголь у великих супермаркетах, де відслідковують та виключають можливість продажу неповнолітнім. А загалом вважаю, що було неправильно забороняти продаж спиртних напоїв у нічну пору, тому що у маленьких магазинчиках та кіосках нашого міста все ж можна “впросити”, щоб продали той чи інший алкогольний напій людям будь-якого віку в будь-якому стані (маю на увазі напідпитку).