Реформувати митницю

Чи вас влаштовує робота українських митників?

Чи вас влаштовує робота українських митників?

В Україні вирішили докорінно реформувати митну систему. Для цього розробили програму під назвою “Обличчям до людей”, яка розрахована на п’ять років. Перед цим фахівці консультувалися із підприємцями, аби врахувати їхні зауваження до роботи митниці. Як наслідок – виробили ключові заходи, що дозволять спростити проходження митного контролю. Головний принцип спрощення митних процедур – зведення до мінімуму людського чинника. Серед передбачених програмою заходів є: спрощення митних процедур на всіх етапах митного контролю та оформлення товарів, відкритість та прозорість діяльності митних установ, реформування структури митних органів за адміністративним принципом. Вартуватиме така реформа майже 5 мільярдів гривень. Сьогодні до Львова запланований візит заступника голови Державної митної служби України Віктора Бондаря, який  власне і розповість про концепцію реформування митної служби України “Обличчям до людей”. Сьогодні “Пошта” запитує читачів: чи вас влаштовує робота українських митників? 

Володимир Дебрянський,
музикант:

– Не влаштовує абсолютно. Робота митників, зокрема в аеропорту Бориспіль, куди я часто прилітаю зі США, де зараз мешкаю, організована дуже погано. Працюють лише два митники на великий потік людей. Створюється велика черга, яку ніхто не регулює. Митники дуже не ввічливі, навіть не вітаються, як це роблять митники багатьох країн, я вже не кажу про те, щоб сказати: “Ласкаво просимо в Україну”, чи якось так. На митниці немає ані Державного прапора, ані навіть напису, який би вказував, в яку країну я прибув. Лише телевізори з рекламою та оголеними дівчатами. Причому ситуація погіршилася. Коли прилітав у Бориспіль у 2005 році, то все було зовсім по-іншому.

Ольга Кашуба,
голова представництва Держкомпідприємництва України у Львівській області:

– Проблема сьогодні не в митниках. Не вони ускладнюють життя бізнесу. Проблема в чинних митних нормах, які повинні виконувати митники. Тому в Україні терміново необхідні нові митні правила, новий Митний кодекс. Думаю писати цей Митний кодекс потрібно, взявши за основу митні правила Європейського Союзу. Треба, щоб виробники й імпортери разом із митницею домовилися та разом формували єдину митну ціну на товари. Бізнес сам буде сприяти легалізації ринку. Також потрібно встановити чіткі терміни розмитнення товарів. Якщо ці терміни порушуватиме митниця, то вона повинна компенсувати підприємцю збитки.

Галина Малець,
держслужбовець:

– Швидше ні, ніж так. Наші українські митники направду відрізняються стилем роботи від митників інших держав. Для прикладу візьмемо Польщу,  з якою у нас є кордон. Мала змогу особисто переконатися, що їхній сервіс кращий і, відповідно, контроль жорсткіший. Наші ж митники одразу дають тобі зрозуміти, на чиїй ти території і хто тут хазяїн. Але з нашими можна домовитися... Якщо тобі це вдасться, тоді “зелений коридор” твій. 

Олександра Стасишин,
тележурналіст:

– Єдине, що запам’яталося на митниці, коли їздила до Польщі, – це довжелезні черги. Аби потрапити до Варшави, на кордоні довелося простояти більш як півтори години. Особливої гостинності від працівників також не було. Тим часом – уже на польському боці – ті ж митники набагато ввічливіше та доброзичливіше ставляться до людей. І ще пригадую один момент, коли минулого року поверталася з Єгипту і купила друзям у подарунок кальян. Їхні митники його акуратно поставили у багажне відділення. Коли ж прилетіли до Львова – наші кинули мій подарунок на купу речей інших пасажирів, а зверху ще чиюсь сумку. Думала, презент не вціліє!

Микола Горинь,
екс-голова Західної регіональної митниці (жовтень 2001 – грудень 2002):

– По-перше, мені важко говорити про нинішню ситуацію – минуло вже надто багато часу від мого керівництва. А по-друге, я лише один раз за останні десять років їздив до Польщі як приватна особа і не стикався з жодними проблемами в стосунках ані з прикордонниками, ані з митниками. Хоча, якщо порівнювати з минулим періодом, то сьогодні зроблений великий якісний крок уперед у роботі митниці та пунктів переходу. Наприклад, коли  перетинав кордон, то помітив дуже добре ставлення митників та прикордонників до людей, з якими їхав. Документи оформляли оперативно, без затримок.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4300 / 1.58MB / SQL:{query_count}