“Граблі”

На вашу думку, наскільки дієвою є заборона Львівського міськвиконкому продавати алкоголь уночі?

justify"> На вашу думку, наскільки дієвою є заборона Львівського міськвиконкому продавати алкоголь уночі?

Світова практика знає низку варіантів розв’язання проблеми алкоголізму. У Чехії з 1999 року уряд розпочав активну пропаганду здорового способу життя зведенням спортивних майданчиків та безкоштовних спорткомплексів, у країні заборонили рекламу, що пропагувала шкідливі звички. Канада встановила шалені штрафи за розпивання алкоголю та тютюнокуріння у громадських місцях. Прикладів недолугої ліквідації алкоголізму є не менше, згадати хоча б Михайла Горбачова з “високою метою” зупинити пияцтво, вирубавши безцінні сорти виноградників у Криму, їх і досі не вдалося цілком відновити. Львівський міськвиконком вирішив упорядкувати нетверезі гуляння у місті обмеженням продажу алкоголю уночі. Ми поцікавилися думкою наших читачів: наскільки дієвою є заборона Львівського міськвиконкому продавати алкоголь уночі?

Василь Струс,
начальник УДАІ у Львівській області:

– Якщо це рішення буде виконуватися, я думаю, це стане достатньо дієвим стимулом молодим людям припинити керувати автомобілями у нетверезому стані. На мою думку, є досить часу з 10.00 до 22.00, щоб охочі придбали собі необхідну кількість спиртного.

Вадим Сікорський,
режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України:

– Заборони такого плану ми вже проходили – “сухі” закони, примусове вирубування виноградників (не знаємо тепер, як їх відновлювати) та інше. І знаємо, якої форми начебто благородна ідея у підсумку набирала. А тому вважаю таке рішення черговою іграшкою тих, хто його прийняв. Думаю, що треба не забороняти щось, а давати людям альтернативу. Чому би власні зусилля не пустити на побудову чи відкриття сучасних спортзалів, де ціни для пересічних львів’ян були би не захмарними, а цілком доступними? Чи на якісь інші справді благородні і потрібні для міста цілі? Адже тоді багато хто,  я в тому переконаний, мав би де потратити вільний час, переставши шукати, де випити звечора і похмелитися зранку.

Олександр Поронюк,
керівник прес-служби Західного оперативного командування:

– Це правильне рішення. Ухвала сприятиме покращенню ситуації у Львові, з якою ми стикаємось щодня. Заборона на продаж спиртних напоїв зменшить кількість правопорушень. Алкоголь є проблемою не лише серед дітей, а й серед батьків. Взагалі мені здається, що більшість бід від вживання спиртного. Я не можу стверджувати напевно, але, мабуть, 80%  злочинів у нашому місті скоюють люди в стані алкогольного сп’яніння. Тому цілком підтримую це рішення.

Віра Капрусь,
заступник головного лікаря комунальної 4-ї міської клінічної лікарні:

– Боюся, що це палка з двома кінцями. Ця заборона може  призвести  до ще більшого процвітання підпільного горілчаного бізнесу. Знаєте, заборонений плід – солодший. І якщо людина не зможе придбати спиртне у магазині, вона піде шукати його деінде. Отруєнь неякісними спиртними напоями і нині є доволі багато, а може стати ще більше. Адже з-під поли горілчані ділки продають всілякий сурогат. З ними нібито борються, але їх не стає менше.

Андрій Болкун,
заступник керівника справами Львівської обласної ради:

– Кожна заборона є дієвою, коли вона може бути  добре проконтрольована. Ідея є непоганою. Хоча порушує права тих, хто отруює свою кров надмірним вмістом спиртного. Проблема погіршуватиметься, оскільки розпочнеться продаж спиртного з-під прилавка. Проконтролювати, як виконуватимуть цю ухвалу підприємці, буде вкрай важко, хіба поставити біля кожного прилавка  міліціонера. Те, чи буде виконуватися рішення про заборону продажу спиртного з 10-ї вечора до 10-ї ранку, залежатиме лише від самосвідомості підприємців. Вони ж будуть мати шалені збитки.  Звичайно, що це їм не вигідно. Жодна заборона не ліквідувала власне самої проблеми.

Ольга Яценко,
журналіст:

– Насправді це дуже хороша практика, яка існує не лише у європейських країнах, але й у США. Важливим у цій ситуації є інший момент – наскільки ретельно цю заборону виконуватимуть місцеві підприємці? Ініціатива місцевої влади має на меті цивілізувати вживання алкоголю у місті, а також зменшити кількість злочинів, учинених на цьому ґрунті. Головне, аби такий продаж не перетворився на підпільний. У цілому ініціатива хороша і корисна.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4089 / 1.58MB / SQL:{query_count}