Просто застуда...

Чи звертаєтеся ви до лікаря при простудних захворюваннях?

Чи звертаєтеся ви до лікаря при простудних захворюваннях?

Не раз доводилося чути від друзів і колег: “Щось я недобре почуваюся. Напевно, застуда або грип”.  Наступні фрази:  “потрібно купити якісь ліки”, “відлежатися вдома” і набагато рідше: “сходити до лікаря”. Чомусь до лікарів звертаються насамкінець і то переважно по довідку чи лікарняний.
Реклама  чудодійних засобів, які “миттєво позбавлять вас нежитю, кашлю, знизять температуру та знімуть ломоту в тілі”, щодня бомбує  пересічного українця через телебачення. Зважаючи, що на хвороби немає часу і  грошей, люди купують пропоновану панацею і хворіють на роботі. Підкріплює це недосконала система охорони здоров’я в Україні. Зрештою, це ж просто застуда. Щоправда, минулорічна епідемія грипу, який давав значні ускладнення, суттєво підірвала усталені правила. 
Тож “Пошта” вирішила запитати своїх читачів: чи звертаються вони  до лікаря при простудних захворюваннях?

Юрій Кардашевський,
директор спортивного клубу “Золотий лев”, депутат Львівської міськради:

– Майже не звертаюся до лікарів. Намагаюся гартуватися: обливаюся холодною водою, щотижня відвідую лазню з холодним басейном, їжджу в гори, купаюся у гірських річках.  Тож фактично не хворію на застудні захворювання. Буває, що навесні грипую, але довше ніж три-чотири дні не вилежуюся – робота не дозволяє. Лікуюся традиційними дідівськими методами: мед, чай з малиною.  До лікарів звертаюсь у крайньому випадку, оскільки медикаментозному лікуванню не довіряю.

Маріанна Лаба,
солістка Львівської обласної філармонії:

– Застуда – це для нас, вокалістів, певною мірою і професійне захворювання. Рятуємося, як можемо: і традиційними народними методами, і медикаментозними засобами. Хоча, як свідчить досвід, найкраще лікування – це час. І мовчання. А от дорогі розрекламовані медикаменти допомагають далеко не завжди. Панацеї ще не винайшов ніхто, при захворюванні завжди потрібен певний час, аби одужати. За роки вокальної кар’єри вже встигла навчитися розпізнавати його симптоми і лікувати їх. А от лікаря викликаю рідко, лише коли дуже висока температура або якісь форс-мажорні обставини.

Андрій Котельник,
боксер:

– Я з повагою ставлюся до власного здоров’я. Передусім, як і належить спортсмену, веду здоровий спосіб життя. Слава Богу, не хворів на грип. По допомогу до лікаря звертаюся, коли є нагальна потреба. Все залежить від хвороби. Коли невелика застуда, лікуюся елементарними засобами. Допомагає. Загалом у мене є власний лікар, якому я довіряю.

Галина Солонько,
доцент кафедри стоматології дитячого віку ЛНМУ ім. Д. Галицького:

– При застудних захворюваннях обов’язково треба звертатися до лікаря. Поширення вірусних інфекцій дуже значне, а ускладнення від них можуть бути надзвичайно небезпечними. Я, як медик, лікую і себе, і рідних. При будь-яких недугах обов’язково треба звертатися до спеціалістів.

Іван Стефанишин,
експерт аграрного ринку:

– Зважаючи на ті події, які відбувалися у нас в країні  в останній рік з простудними та інфекційними захворюваннями, то, звісно, ліпше відразу звертатися до лікаря. На щастя, ці недуги мене оминули, тому не було потреби йти до медиків. Є народні методи, і якщо вони ефективні, то їх можна використовувати. Але людина мусить досконало знати свій організм, аби вирішувати, як їй краще лікуватися. Та все ж те, що тепер відбувається з інфекційними хворобами, що навіть іноді спеціалісти не відразу можуть їх діагностувати й не завжди знають, як з ними боротися, то краще не ризикувати, а звертатися по кваліфіковану допомогу.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4531 / 1.57MB / SQL:{query_count}