Без другого хліба

Чи потягне ваш бюджет подорожчання овочів?

Чи потягне ваш бюджет подорожчання овочів?

Майже щоденні повідомлення про підвищення цін на продукти харчування, на жаль, вже стають нормою нашого життя. Після суттєвого подорожчання гречки, наразі незначного збільшення вартості молочних продуктів, споживчий ринок приготував покупцям ще один вельми неприємний подарунок – значне зростання цін на овочі. Майже вдвічі, порівняно з минулим роком, зросла вартість другого хліба українців – картоплі. Спеціалісти називають кілька причин такої ситуації й насамперед – неврожай. Водночас фахівці аграрного ринку запевняють, що суттєвого зменшення урожаю, зокрема на Львівщині, немає, і тієї картоплі, що посадили, абсолютно вистачить для потреб жителів області. Проте на ціни на картоплю це не впливає, і селяни не поспішають знижувати ціну на продукцію, в яку вклали багато праці. У такій ситуації споживачам залишається або збільшити витрати сімейного бюджету на закупівлю овочів на зиму, або зменшити картопляне меню. А це для галичан, які споживають найбільше картоплі порівняно з іншими регіонами, не так вже й просто. Сьогодні “Пошта” запитує читачів, чи потягне їхній бюджет подорожчання овочів? 

Любов Максимович,
голова Західноукраїнського центру “Жіночі перспективи”:

– Бюджет нашої сім’ї потягне чергове подорожчання овочів – ми обоє з чоловіком працюємо. Щоправда, звісно, підвищення цін на харчі таки відчувається. Доведеться відмовитися від певних речей. Останнім часом все суттєво зростає у ціні. Я й не пам’ятаю, що у нас подешевшало… Не уявляю, як люди живуть на невелику пенсію! Чомусь вже так склалося в Україні, що найкоротший спосіб вирішити якісь проблеми у державі – це підняти тарифи. Скажімо, на газ та електроенергію. Страждають ж пересічні громадяни, бо все лягає на їхні плечі.

Богдана Дробина,  
бухгалтер:

– Підвищення цін на картоплю та інші овочі не стане для нашої сім’ї несподіванкою. Наш сімейний бюджет такі витрати потягне завдяки тому, що все літо ми робили капіталовкладення у власний город. Починаючи з весни, від квітня, ми майже всі вихідні їздили за 80 км від Львова, де є батьківське обійстя, на якому посадили город. Кошти вкладали в оранку, добрива, а найбільше – в бензин. Щоб заправити автомобіль, треба було витратити 100 грн, а з’ їздили ми за літо разів 16. Зберемо, може, 200 кг картоплі. Якщо порахувати тільки витрати на бензин, то вже вийде по 8 грн за кг. Дешевше було б купити картоплю навіть по 5 грн. Картопля  та овочі справді цього літа “золоті”, але тішить те, що матимемо свої.

Наталя Чиж,
журналіст:

– На моєму бюджеті це не дужу відіб’ється, оскільки більшість овочів ми вирощуємо на городі. Але цьогорічний урожай не найкращий, отже,  доведеться докуповувати. Звісно, не дуже хочеться купувати за високими цінами, але іншого вибору немає, адже на продуктах харчування не  зекономиш. Тому, можливо, доведеться економити на чомусь іншому.

Ірина Мандзевич,
директор кафе “Смачна плітка”:

– Звичайно, потягне. Але буде дуже важко і накладно. Сім’я в мене велика, овочі є необхідним продуктом, бо вітаміни потрібні всім, особливо дітям. Щодо кафе, то будь-яке подорожчання відбивається на людях: якщо піднімуть ціни на овочі на базарах, то подорожчають і готові страви, що  не комфортно для відвідувачів.

Ярослав Іваночко,
журналіст:

– Звичайно, подорожчання овочів, а надто картоплі, вже відчутно вдарило по моїй кишені. Ціна у п’ять гривень за кіло начебто й вмотивована, бо цього року неврожай. Але, якщо глянути на це з погляду споживача, то спершу подорожчання газу, потім гречки, інших продуктів, а тепер картоплі змушує людей затягнути паски ще дужче. Ціни невпинно ростуть, а зарплата залишається тією самою. Особисто мені доведеться економити (або й взагалі відмовитися) на інших витрат – на одязі, на поході у кіно чи театр, на покупках книжок на книжковому форумі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4361 / 1.58MB / SQL:{query_count}