Купить – не купить...

Чи відмовитеся ви від придбання квітів, якщо вони подорожчають?

Чи відмовитеся ви від придбання квітів, якщо вони подорожчають?

Услід за підвищенням цін на продукти харчування українців “потішили” й зростанням вартості… квітів. Так, за одну троянду доведеться викладати до 80 грн, а за тендітні орхідеї – від 200 до 400 грн. Таке подорожчання стосується не тільки імпортних зрізаних квітів (троянди, гербери тощо), але й вазонів, які привозять з-за кордону. Стрибнути у ціні можуть і квіти, які вирощують у нас наші квітникарі, а все через те, що цибулини і кореневища привозять з-за кордону. Причиною такого подорожчання українські імпортери називають п’ятикратне збільшення вартості митного оформлення. Митники ж називають цей процес наведенням порядку на українській митниці. Й поки одні та інші з’ясовують стосунки, споживачі хапаються за голову – такі стрибки ціни багатьом просто не по кишені. А тим паче напередодні свята Першого дзвоника, коли попит на букети запашних квітів піднімається у кілька разів. Неприємною буде така новина й для тих, хто любить дарувати квіти, й тих, хто любить, коли їх дарують. Звісно, квіти не є товаром першої необхідності, й без них можна потішити дорогих людей іншими приємними подарунками. Та все ж милуватися букетом у себе вдома – задоволення, від якого, насамперед жінкам, важко відмовитися. Тож сьогодні ми запитуємо наших читачів, чи відмовитеся ви від придбання квітів, якщо вони подорожчають?

Олег “Джон” Сук,
музикант:
– Не відмовлюся, але я завжди намагався підтримувати вітчизняного виробника. Мені набагато більше подобаються квіти, які вирощені в нас на городах: айстри, гладіолуси, ромашки, жоржини... Словом, сезонні українські квіти. Коли я заходжу в квітковий павільйон  на Галицькому ринку, де продають лише імпортні квіти, стає не зовсім комфортно – він мені нагадує морг: тільки труни посередині бракує.

Андрій Котельник,
боксер:

– Коли не приїду із відрядження, то застаю якесь нове подорожчання: то комунальних послуг, то продуктів, а тепер ось – квітів. Хотілось би, щоб так швидко зростали  зарплати й пенсії, але цього нема. Чому всі ціни в Україні прив’язані до євро та долара?! Курс  валюти коливається – і в країні нестабільність… Виходить, що тепер треба  викласти десять доларів за квітку. Ми де живемо – у космосі? Це вже переходить усілякі межі. Хто ж у нашій  країні зможе купити таку дорогу квітку? Хіба що митник, міліціонер або депутат, а основній масі вона буде недоступною. Не буду купувати таких дорогих квітів дружині. Краще подарую їй  якусь потрібну річ або гроші, і вона сама купить собі що захоче. А викидати гроші на квітку, яка зів’яне за два-три дні? Ні, не буду!

Роман Романко,
арт-директор дизайн-студії “Креативні рішення”:

– Вочевидь, я б не відмовився від купівлі квітів навіть при суттєвому подорожчанні, адже купую їх не дуже часто. Особливо відштовхує масове подорожчання перед святами. За такі гроші можна купити досить багато значно придатніших в ужитку речей. Зрештою, ніхто не проти шоколаду з вином чи шампанським – як гарний та романтичний знак уваги. Тому я б точно не переймався зростанням цін на квіти. Той, кому не бракує фантазії, обов’язково  знайде чудову альтернативу.

Ганна Гопко,
екологічний журналіст, кандидат наук з соціальних комунікацій, координатор проекту “Майбутнє без куріння”:

– 10 доларів за одну троянду – це надто дорого в країні, де третина населення, за даними ООН, живе за межею бідності. Однак квіти – це дар природи і тому не варто позбавляти себе насолоди від квітів, тим більше, що є українські троянди, хризантеми, чорнобривці, айстри, які мають запах рідної землі і нічим не гірші за імпортні. Люблю мамин квітник, там від ранньої весни до пізньої осені цвітуть різноманітні квіти-дива.

Роман Турянин,
учасник гурту “Піккардійська терція”:

– Наразі ще нічого не чув, що квіти, які завозитимуть з-за кордону, через збільшення мита подорожчають. Зрештою, мені і моїй дружині Надії більше подобаються польові квіти, зокрема ромашки. А якщо це стосується якоїсь подяки чи уваги, то оберу альтернативу квітам. Скажімо, це можуть бути цукерки чи парфуми. Крім того, особисто я проти традиції на перше вересня завалювати вчителів букетами. Певен: краще, щоб до школи кожен із учнів приніс по одній книжці. Так принаймні більше користі…

Юрій Бульбах,
тамада
, музикант:

– Дружині і старшій донечці зазвичай дарую квіти у горщиках – такі, що кілька разів цвітуть. Як підросте молодша, купуватиму три горщики. Чи привозять їх із-за кордону – не знаю, але, мабуть, якщо збільшиться вартість на імпортні квіти, то й на українські також зросте. Але ж головне – не квіти, а увага, тож можна буде замінити на щось доступніше і корисніше – парфуми, біжутерію, солодощі, іграшки.

З іншого боку, квіти – неодмінний атрибут весілля, вони допомагають створити яскраву “картинку” свята. Але сумніваюся, що багато людей дозволять собі витратити на букет більшу суму, ніж покладуть у конверт, тож про танцювання молодої пари в сердечку з троянд можна забути.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4136 / 1.6MB / SQL:{query_count}