Демонтаж Незалежності?

усимо звикнути до того, що ті, хто привласнив собі статуси провідників нації, є або мародерами, або банальними конформістами

Дивні перверзії стосунків “еліти” і загалу, характерні для України дев’ятнадцятирічної, не повинні особливо вражати останнього. Мусимо звикнути до того, що ті, хто привласнив собі статуси провідників нації, є або мародерами, або банальними конформістами, які виживатимуть за будь-яких режимів. Статус – аж ніяк не показник харизми, радше навпаки, – він мірило відповідальності, на яку не здатні пересічні особи. Принаймні відповідальності перед собою.

Лариса Скорик, знана в Україні не тільки, далебі, як архітектор, але й сякий-такий політик, висловилася за... демонтаж монумента Незалежності в українській столиці, долучивши до переліку непотрібних та навіть зайвих для транспортних розв’язок ще й Лядські ворота. Ясна річ, брама не заважає ні транспорту, ні комунікаціям, але головне – вони є прикриттям для усунення символу самостійності: відверто кажучи, теж недосконалого скульптурного витвору, що, однак, став для багатьох мешканців світу після “Майдану” утіленням України.

На цю ініціативу архітекторки (за сумісництвом – радника Президента Януковича) звернув увагу Святослав Караванський, відомий  в’язень совєтських концтаборів, учений-мовознавець та правозахисник, який написав відкритого листа своєму президентові Бараку Обамі. Заклик авторитетного вигнанця до захисту демократичних здобутків України мав би бути почутим, хоча, судячи з досвіду, нинішній очільник США не відзначається миттєвістю реакцій.

Однак, видається, самі українці відповіли і Ларисі Скорик, і Дмитру Табачникові, зрештою, навіть чинному Президентові, який, до слова, ще не перетнув й року своєї каденції. Якби референдум про проголошення державної незалежності відбувався сьогодні, то підтримали б самостійність своєї держави 59,1% опитаних, що є одним із найвищих показників за весь час схожих соціозрізів. Це – результат бадань Цент­ру ім. Разумкова.

І ще дві цифри із того ж дослідження: 48% українців вважає, що дії Віктора Януковича насамперед спрямовані на захист власних інтересів.  Не поділяють такої думки 33% респондентів. Додамо, що 47 відсотків краян ще у квітні були переконаними, що новий глава держави діє на користь усіх.

А Центр соціальних і маркетингових досліджень “Социс” стверджує, що громадянами України, порівняно із 40% у 2004 році, зараз вважають себе 54% мешканців. До того ж у 2004 році, переважно українською мовою розмовляли 36%, а зараз цей показник становить більше 40%.

Цікаво, чи змінить ці показники демонтаж монумента? Гадаю, ні. Пам’ятники та скульптури – річ рукотворна. Переконання і совість – річ вищого ґатунку.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4919 / 1.55MB / SQL:{query_count}