Світ шукає новий порядок

У Берліні міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр та колишній американський держсекретар і радник з питань держбезпеки Генрі Альфред Кіссінджер дали інтерв'ю журналістам "Frank­furter Allge­meine Zeitung". Серед питань були і такі, що стосувалися України.

У Берліні міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр та колишній американський держсекретар і радник з питань держбезпеки Генрі Альфред Кіссінджер дали інтерв'ю журналістам "Frank­furter Allge­meine Zeitung". Серед питань були і такі, що стосувалися України:

FAZ: Чи можливо розвивати тему вступу України до НАТО, не спричиняючи ескалації у відносинах між Заходом та Росією?

Франк-Вальтер Штайнмаєр: Так, це справді проблема, рік нових можливостей не захистить нас від необхідності роз­в'язання цього конфлікту. Суперечки у НАТО між деякими європейськими партнерами та Сполученими Штатами стосуються насамперед перспективи членства в НАТО України та Грузії. У мене щодо цього створюється враження, що світ все ще недооцінює значення рі­шень саміту НАТО в Бухаресті. Хоча на цьому саміті і не було ухвалено рішення про поступові кроки, які приведуть Україну й Грузію до членства в Альянсі, але обидві країни отримали чітку перспективу. Наша подальша робота повинна відштовхуватися від цієї бази і треба зосередитися на розв'язанні конкретних проблем, наприклад, грузинської про­вінції Абхазії. Щодо цього Німеччина, як голова Групи друзів ООН, подала свої пропозиції.

FAZ: З російського погляду, вступ України до НАТО є значно більш драматичним, аніж вступ Грузії.

Генрі Альфред Кіссінджер: Україна є надзвичайно емоційною темою для Росії, оскільки російська історія тісно пов'язана з територією України. Я вважаю, дуже важливим є для України насамперед встановити тісні політичні взаємини з ЄС та США. Цього можна було б досягнути без фундаментального погіршення наших відносин із Росією.

 "Frankfurter Allgemeine Zeitung"

Підготувала і переклала Наталка Сняданко

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4865 / 1.54MB / SQL:{query_count}