Тепловий удар

Чи маєте ви власний рецепт порятунку від аномальної спеки?

Чи маєте ви власний рецепт порятунку від аномальної спеки?

Нестерпна спека, яка вже кілька тижнів панує над Україною, здається, не хоче відступати. За даними Українського гідрометцентру,  протягом найближчого часу температурні показники змінюватимуться на 2-3 градуси, але суттєво на погодні умови це не вплине. У деяких регіонах фіксують температуру понад 35 градусів, та синоптики кажуть, що це – не рекорд для України. А максимальна позначка для нас – 40-41 градус за Цельсієм. Та є надія, що до цього не дійде, а ось 38 градусів – цілком реально.  І поки синоптики не можуть нічим потішити пересічних громадян, яких спека знесилює, медики рекомендують споживати більше рідини, їсти багато фруктів, ягід, а ось від вживання солодкої, калорійної їжі, зокрема м’ясного, краще відмовитися. Також варто обмежити, а то й зовсім відмовитися від занять спортом і загалом зменшити фізичне навантаження. Лікарі наполегливо радять якомога менше перебувати на сонці, а у пік сонячної активності залишатися у прохолодних кондиціонованих приміщеннях. Проте і тут варто бути обережним, аби різка зміна температури на вулиці та у приміщеннях не позначилася на вашому здоров’ї  та самопочутті. У таких умовах городяни рятуються від палючого сонця хто як може: виїжджають зі задушливого міста ближче до природи: на море, у гори чи у  найближчі села, аби хоч там вдихнути ковток чистого прохолодного повітря. А хто немає такої можливості, намагаються у мурах задушливого міста боротися зі спекою, якої у нас давно не було. Тож сьогодні ми запитуємо наших читачів: чи є у вас свій рецепт порятунку від аномальної спеки?

Михайло Романов,

гравець збірної України з футзалу:

– Я загалом нормально ставлюся до спеки.  Не можу сказати, що  у Львові така ситуація, що не можна виходити з дому.  Я жив в інших містах України – Дніпропетровську, Запоріжжі, Києві, то там   набагато спекотніше, ніж у Львові. Звичайно, у гарячі дні  намагаємося зі сім’єю виходити гуляти під вечір, а ще краще – втекти з  міста. Зараз я на морі – в  Криму. Коли були у Львові, то  денну спеку пересиджували  в квартирі. Там у нас  прохолодно і  комфортно. Загалом  я би сказав, що  сонячні  дні у Львові – це не поганий фактор. Поганий – дощові дні.

Оля Прімович-Грабар,

фотограф:

– Я п’ю холодний зелений чай, на вулиці намагаюся ходити в затінку, одягаю капелюха – в мене є прекрасний солом’яний капелюх. А ще їм морозиво.

 

 

Оксана Смерека-Малик,

директор художнього ліцею:

– Я від спеки не надто страждаю, дуже люблю тепло. Для мене значно гірше, коли холодно. У таку спеку, вважаю, не варто пити міцних алкогольних напоїв, не бути на відкритому сонці. Найгірше – це їзда у міському транспорті. А  загалом вважаю, що таку спеку можна пережити. Найкраще, якщо є можливість їздити у власному авто з кондиціонером чи бути у приміщені, де є кондиціонер. 

Наталія Головачко,

піар-менеджер молочної компанії “Галичина”:

– Для мене найбільший рятівник – вода. Якщо є можливість залізти в річку чи озеро – це просто ідеально. Вдома – холодний душ кілька разів на день. Як варіант – розпилювач з водою, який раніше використовувала для обприскування квітів. Ним можна  влаштувати собі міні-душ хоч щопівгодини. А ще – максимум рідини, але не з холодильника, а кімнатної температури. Кондиціонери я не вітаю:  кілька годин такої “прохолоди” – і горло затягує вмить.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4938 / 1.57MB / SQL:{query_count}