Як ви долаєте незручності, пов’язані з перекриттям львівських доріг?
“Завдяки” активному ремонту вулиць львів’яни мають шанс краще пізнати своє місто і зміцнити здоров’я. Через перекриття вул. Стрийської та низки інших, маршрути громадського транспорту зазнали значних змін і певною мірою стали екскурсійними. І жоден “чудо-поїзд” не зрівняється з маршрутом автобуса № 71, який їде на автовокзал замість звичних двадцяти хвилин годину, об’їджаючи манівцями півміста. Наступного ж тижня львів’ян очікує черовий “сюрприз” від міськради. Зокрема, планують перекрити пл. Галицьку на капітальний ремонт із заміною інженерних мереж. Ремонтуватимуть від вул. Кн. Романа до готелю “Жорж”. Цю частину дороги перекладуть бруком. Попередньо заплановано, що площу Галицьку перекриють на півтора місяці. Нагадаємо, до 24 серпня буде перекрита площа Осмомисла та частина вул. Кульпарківської. До жовтня ремонтуватимуть вул. Стрийську. А за умови фінансування планують перекрити вул. Голодоцьку: від пл. Кропивницького до церкви Анни. Тож львів’яни мають шанс не тільки краще пізнати своє місто під час екскурсій маршрутками, але поправити здоров’я, оскільки у деяких випадках краще вже йти пішки навпростець. А піші прогулянки, як відомо, дуже корисні для здоров’я. Тож ми вирішили спитати читачів: як вони щодня долають незручності, пов’язані з перекриттям львівських доріг?
Марина Тимчук-Мороз,
журналіст:
– Живу недалеко від автовокзалу на Стрийській, то ж тепер, коли ця вулиця перекрита, ходжу на роботу пішки. Вважаю, що мені пощастило, бо це займає 20 – 25 хвилин. Ходити пішки корисно для здоров’я, але про такі речі людей треба попереджати завчасно. Я дізналася про перекриття вулиці уже по факту, а от з колегою трапився недавно інцидент. Вона поверталася з роботи пізно, адже чергувала в редакції. Об 11-й годині вечора чекала на маршрутку, свято вірячи, що вона буде, але цього дня перекрили вулицю, й вона о пів на дванадцяту ночі дізнається, що маршрутки не ходять. Повернулася на роботу і викликала таксі. Вважаю, що вулиці ремонтувати треба, але при цьому слід також подбати і про зручності для людей. Наприклад, перекривати лише одну смугу вулиці, а другу залишати, тоді – навпаки, чи завчасно, хоча б за два тижні, вивішувати таблички: у цьому місці з такого по таке число вулиця буде перекрита …
Ігор Мартинів,
співзасновник львівського Volkswagen-клубу:
– У Львові багато вулиць, причому, не якихось провулків, а головних міських магістралей, зокрема і в центральній частині, які й так через їх жахливий стан доводиться об’їжджати, шукаючи хоч і довший шлях, проте кращою дорогою. Подивімося на Личаківську, Пекарську, Городоцьку, Бандери, Лисенка, Крушельницької, Коперніка. І багато з них ми так і не бачимо в планах ремонтів, а отже, нескоро ними можна буде нормально їздити. Обурює не так факт перекриття вулиць, як тривалий термін цих незручностей і потім дивний результат. Скажімо, малесенький відрізок Зеленої біля “Львівводоканалу” уже перекритий котрий місяць, і побачити, що там хтось щось дійсно робить, можна доволі рідко. Тобто вулицю розрили, перекрили і так залишили. Схожа ситуація на початку Стрийської, і таку картину у Львові можна спостерігати доволі часто. А коли ремонт завершується, то виявляється, що зробили лише невелику частину дороги, а далі вся вулиця у жахливому стані. Згадаймо хоча б дуже довготривалі ремонти Лисенка і Мечнікова. Тож із перекриттям вулиць та тимчасовими незручностями можна змиритися, головне, аби результат тих ремонтів був справді відчутний.
Ліля Саляк,
психолог Львівського обласного дитячого психоневрологічного диспансеру:
– Загалом я спокійно до всього ставлюся. Намагаюся не нервувати, не зриватися, як дехто. Хоча перекриті дороги дійсно створюють незручності. Але розумієш, що це роблять для того, щоб згодом було зручніше та комфортніше їздити.
Роман Лобода,
президент асоціації “Львівський пасажирський транспорт”:
– Я долаю ці труднощі з великими проблемами. Тим більше, що це така доволі довготермінова проблемна ситуація. Утім, я вірю в те, що це буде змінено. Але проблема полягає у тому, що через засоби масової інформації треба інформувати населення про наміри перекрити на ремонт ту чи іншу вулицю або її частину. А виходить так, що людина дізнається про це випадково. Це неподобство потрібно виправляти. Сьогодні, як голова асоціації “Львівський пасажирський транспорт”, дізнаюся, що наступного тижня на ремонт буде закрита площа Галицька. Це ж треба було повідомити заздалегідь! З погляду автолюбителя, то мене зовсім не задовольняє така ситуація.
– Дуже важко. Нині дорога від автовокзалу на вул. Стрийській до центру перетворилася у суцільний екстрим. Ранок починається зі штурму громадського транспорту, після чого – екскурсія об’їзними шляхами в переповненій маршрутці. За одну гривню 75 копійок отримуєш “екскурсію” плюс “сауну” в додачу. Так і хочеться усіх посадовців міськради посадити в один невеликий автобус і кілька разів на день провезти від Ратуші до автовокзалу, аби вони зрозуміли, що відчувають їхні виборці. Звичайно, дороги слід ремонтувати, але в нас це роблять, абсолютно не думаючи про простих мешканців. На Заході, зазвичай, такі дороги ремонтують окремими полосами, щоб не перекривати всю дорогу, і вночі, аби не заважати іншим.
Олег Онисько,
директор агентства “Український медіа-сервіс”:
– Долаємо з трудом, мучимося, об'їжджаємо. Але добре, що ремонтують. Хоча дратує те, як саме це робиться. Спочатку закривають один шмат дороги, потім його відкривають, потім знову закривають, замість того, щоб доробити. Дратує також якість ремонту. Наприклад, вулицю Стрийську дуже пафосно ремонтували у грудні минулого року. Вже у липні я особисто нарахував сім величезних провалів. Один якось залатали, шість залишилися і стають все більшими. То чи потрібна така робота? Крім того, мерія, замість того, щоб ставити оголошення про перекриття доріг на своєму сайті, могла хоча б за тиждень вивішувати інформаційні плакати, щоб люди, які користуються тою чи іншою вулицею, завчасно знали про її перекриття. Адже сайт міської ради – не найпопулярніший інформаційний ресурс, особливо для приїжджих.