Скільки часу ви витрачаєте на перегляд матчів чемпіонату світу з футболу?
Нині важко знайти людину, яка не знає, що на полях ПАР триває світова футбольна першість. На роботі, у транспорті та й просто на вулиці люди діляться своїми враженнями про турнір. На місяць увесь світ поринув у футбольні баталії. Але для декого футбол це не завжди свято, а… трагедія.
Наприклад, 61-річний південноамериканський уболівальник Девід Макоє увійшов в історію як жертва чемпіонату – його вбила дружина. Трапилося це під час гри Німеччина – Австралія. Чоловік відмовився на прохання своїх родичів перемкнути футбол, який дивився по телевізору, на релігійну програму…
Тим часом учені довели, що звук “славетних” вувузелів шкідливий для здоров’я людини. Потужність звуку африканської дудки 123,9 децибела (!), що навіть більше, ніж у бензопили (120 децибелів). Хоча, як з’ясувалося, ці дудки приносять чималенький дохід. Одні заробляють гроші на тому, що їх продають, інші (деякі телекомпанії) на тому, щоб вувузелів під час телетрансляцій не було чути. Страждає від футболу й економіка. За інформацією тижневика “Коментарі”, лише трансляція відкриття ЧС “витягла” з української економіки понад 400 млн грн. Сумарні ж втрати можуть перевищити 1 млрд. Видання пояснює, що для розрахунку цього показника аналітики брали такі параметри: аудиторія телетрансляцій національної першості з футболу – близько 2 – 5 млн осіб та розмір внеску середньостатистичного українця у ВВП. Отож, при прогнозованому українському ВВП
1062 млн грн і кількості трудового населення 14 млн осіб, середньостатистичний українець заробляє для економіки країни 36 грн за годину. Якщо п’ять робочих днів поспіль 2 млн осіб замість роботи годину витрачатимуть на перегляд матчів, економіка може втратити за цей період 432 млн грн. Якщо ж дивитимуться 5 млн осіб – 1 млрд грн. Близько 15% українців повинні працювати під час другого (17.00) і/або третього (21.30) матчу. Це працівники з робочим днем до 18.00, позмінні працівники, люди сфери торгівлі й послуг. Тоді втрати економіки (уже через 15 робочих днів чемпіонату, після групового турніру денних матчів не буде) можуть становити 595 – 1405 млн грн. Сумарні втрати економіки потенційно становитимуть від 1 до 1,8 млрд грн (або 1,5% середньомісячного ВВП), і це не враховуючи того, що часто після футбольних матчів робітники приходять на роботу в стані похмілля або недосипання, а отже, працюють мало й неохоче. Аби спростувати чи підтвердити ці цифри, запитуємо у читачів “Пошти” : скільки часу ви витрачаєте на перегляд матчів чемпіонату світу з футболу?
Ярина Мелень,
головний адміністратор МПК ім. Гната Хоткевича:
– Ну як можна пропустити чемпіонат світу з футболу?! Це ж не просто гра – це видовище, емоції, купа адреналіну! Відсутність України теж має свої плюси: збережені нерви і жодних переживань, суцільне задоволення. Тому вечірня трансляція і година в інтернеті за останніми футбольними новинами – це обов’язковий мінімум. Якщо ж ідеться про вихідний, усі матчі без винятку. Особливо приємно від того, що нас скоро чекає не менше футбольне свято.
Андрій Рожнятовський,
начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЛОДА:
– На жаль, щоб подивитися футбол, маю не стільки часу, скільки хотів би. Найчастіше дивлюся вибірку матчів по телевізору чи слухаю останні новини, де озвучують результати. Виділяти час на перегляд усього матчу не можу собі дозволити через роботу. Але особливо про це не шкодую…
Олег Кристиняк,
депутат Львівської обласної ради:
– Щодня дивлюся футбольні матчі чемпіонату світу. Щодня виділяю близько трьох годин на перегляд футболу по телевізору чи в інтернеті. Дивлюся також новини у різний час доби. Від початку й до кінця бачу тільки останній, вечірній, матч, а інші кадрами переглядаю в інтернеті. Зрозуміло, я вболіваю за Європу, а конкретніше – за Іспанію.
Юрій Лукашевський,
начальник відділу громадського партнерства ЛМР:
– Я люблю дивитися футбол, особливо в компанії друзів. Зрештою, не тільки дивитися, але й щосуботи намагаюся знайти час, щоб самому покопати м’яча. Щодо матчів чемпіонату світу, то наразі вдалося переглянути дві чи три трансляції, решта – хіба повтори забитих голів в інтернеті. Як на мене, цей турнір є багатим на несподіванки, що робить перегляд кожного матчу цікавим та неповторним. Підтвердження цьому виліт збірних Франції та Італії вже на групових стадіях. Переконаний, що далі буде ще цікавіше, тож планую подивитися більше матчів.