Як Ви плануєте літній відпочинок?
Пізня й затяжна весна, промоклий від дощів травень, щоденні турботи і рутинна праця... Усе це нині сприймається як щось тимчасове, оскільки попереду – сезон відпусток.
У кожного він свій, але, у принципі, той, хто вже восени хвастатиметься відвідинами модних SPA-курортів, хай не надто гне кирпу. SPA – це всього-на-всього “відпочинок на воді” (Sanus per Aquam), отже, і ті, хто зміг вирватися на зелений берег карпатського потічка, теж з повним правом можуть хизуватися “мейстримним” релаксом.
“Пошта” вже не раз писала про ціни й умови цьогорічного відпочинку, про те, чого очікувати відпускникам, чого остерігатися. Попри кризу, пересічна українська сім’я все ж має так звану “курортну заначку”, аби вдосталь натішитися сонечком і теплом, розслабити натруджені м’язи, звільнити мізки від зайвих думок. Бо той, хто працює, зазвичай, вміє і відпочивати. Як – питання іншого ґатунку – гаманця і смаку.
Тож сьогодні ми вирішили поцікавитися в наших читачів, як вони планують свій літній відпочинок?
Андрій Садовий,
міський голова Львова:
– Щоб відпочивати, треба мати час. На жаль, у мене його немає, тому я відпочиваю ввечері після роботи, коли маю можливість піти у басейн поплавати. Це хороший спосіб відновити сили. Але якщо є можливість влітку на кілька днів поїхати у відпустку, то, звичайно, я вибираю море. Оскільки їдемо всією сім’єю, а дітям дуже корисно плавати, вони оздоровлюються на весь рік. Хоча гори також обожнюю. Цього року їздив на два дні в гори на лижі у Львівській області. Враження неймовірні. Шкода, що така можливість випадає вкрай рідко.
Василь Горбаль,
голова Львівської облдержадміністрації:
– Незважаючи на період відпусток, виконавча влада працюватиме ціле літо. Сам у відпустку нікуди їхати не планую. Думаю, що поєднуватиму ділові зустрічі у суботу та неділю з відпочинком.
Лідія Данильчук,
актриса “Театру у кошику” Державного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса:
– Зараз до коледжу імені Івана Труша вступає мій син, так що наразі не до відпусток. Але відпочинок, звичайно, планую. Як і щороку, ми з сином вирушимо до одеського степу на берег лиману, де маю намір відновитися після напруженого року. Попри те, що не є степовичкою, саме степ, як ніщо інше, діє на мене найбільш цілюще. Уже запаслася книгами, які візьму зі собою, зокрема, останнім романом Оксани Забужко, який маю намір осилити. Тема жінок часів УПА хвилює мене давно, і зараз перебуваю у пошуках ключа, як втілити її на сцені.
Андрій Корнат,
голова Львівської крайової організації НРУ:
– Ми зі сім’єю любимо активний відпочинок у рідних Карпатах: Чорногорський хребет, озеро Синевир. Зберігаючи традицію, цьогоріч обов’язково поїдемо в Чорногорський національний парк. Минулого року були там зі сином, батьком та братами. Піднімались двотисячниками. Моя улюблена вершина Гутин-Томнатик та озеро Бребенескул. Вабить ця неповторна краса своєю первозданністю, якої ще не торкнулася рука людини. Тут охоплює відчуття присутності Бога. Перебуваючи на самоті, торкаєшся духовної сили української землі, набираєшся енергії, думаєш про вічне, про свою роль на цій землі.
– Їду в заповідник Шульган-Таш, це в Башкирії на території Південного Уралу. Заповідник – священне місце башкирів, також відомий як осередок бортництва (виробництва меду). На маленькій (як на російські простори) території є все, що треба активному туристу – гори, печера з давніми петрогліфами, річка Біла (вона ж Агідель) і, звичайно, містика, притаманна лише горам. Їду туди волонтером будувати туристичну інфрастуктуру: стежки, альтанки – якщо вдасться, випробую себе як гіда. От такий відпочинок. Друзям так і кажу: їду на Урал ліс валити :) Волонтерство популярне у всьому світі, тільки в Україні наразі це виглядає дико. Насправді це не “робота за їжу”, як може комусь видаватись, а поєднання корисного з приємним. Надзвичайні місця (куди звичайному туристові не так уже й просто потрапити), хороша компанія і плюс особистий вклад у збереження довкілля. І пригоди, звісно!
Василь Ріпка,
заступник начальника управління у справах захисту прав споживачів у Львівській області:
– Звісно, хочу кудись поїхати, відпочити, як і всі нормальні люди. Відпустка у мене випадає на кінець серпня. Уже відкрив візу, сподіваюся поїхати кудись за кордон, найкращий варіант – море. Кажуть, що за кордоном і ціни нижчі, й сервіс значно кращий, ніж у нас. Можна поєднати відпочинок із вивченням інших країн. Але на все воля Божа.