Пенсії: усі рівні

Як ви ставитеся до підвищення пенсійного віку для жінок?

Як ви ставитеся до підвищення пенсійного віку для жінок?

Незважаючи на те, що у своїх передвиборних обіцянках Янукович  і його  команда обіцяли не чіпати найближчим часом  “пенсійного питання” – не збільшувати пенсійного віку для громадян України, насправді роблять усе з точністю до навпаки. На сайті Президента опубліковано проект економічних реформ, який передбачає уже з наступного року збільшення пенсійного віку для жінок і зрівняння його з чоловіками. Тобто, жінка в Україні виходитиме на пенсію у шістдесят років. Цей перехід  відбуватиметься упродовж десяти років: пенсійний вік щороку посуватимуть на шість місяців. За українським законодавством, право на пенсію за віком мають чоловіки  після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше як 25 років і жінки  після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше як 20 років. Ці параметри були визначені ще наприкінці 1920-х років, коли демографічна ситуація була абсолютно іншою. Сьогодні ж співвідношення пенсіонерів і населення працездатного віку таке, що справді не залишає вибору. Усі розуміють, що зміни у пенсійній системі потрібні, однак це не означає що починати потрібно зі збільшення пенсійного віку уже з цього чи з наступного року. В умовах економічної кризи це взагалі робити недоречно. Робочих місць сьогодні бракує для молодих активних людей. Такі кроки доречно робити  в час піднесення економіки, коли є попит на робочі місця. Але ні думки експертів, ні самих громадян ніхто не питав, станом здоров’я українських жінок ніхто не цікавився, про масштабну пенсійну реформу наразі мова не йде. Сьогоднішній український пенсіонер і так  вважається синонімом бідності, бо основна маса громадян пенсійного віку отримує “мінімалку”. Сьогодні “Пошта” запитує своїх читачів: “Як ви ставитеся до підвищення пенсійного віку для жінок?”

Олександра Кужель,
екс-керівник Держкомпідприємництва України:

– Особисто я вважаю, що потрібно піднімати пенсійний вік для українських жінок. Це правильне рішення. Щоправда, це робити потрібно не одразу, а поволі. У 55 років жінка ще молода… Скажімо, коли мені виповнилося 55 років, я дуже боляче психологічно сприймала, що я вже пенсіонерка. Певна: жінки у такому віці ще хочуть і можуть працювати та заробляти гроші, а їх держава фактично викидає на вулицю. Українці є працелюбною нацією. Також вважаю, що чоловікам варто до 65 років піднімати пенсійний вік. Загалом в Україні конче потрібна пенсійна реформа. Власне мова про підняття пенсійного віку для громадян, запровадження пенсійної накопичувальної системи. Щодо останнього, то дуже б хотілося, щоб і наші пенсіонери мали можливість їздити на відпочинок за кордон, як це роблять громадяни європейських країн. 

Ірина Маруняк,
голова Галицької райадміністрації м. Львова:
– Думаю, що не варто цього робити. 60 років – це завеликий рубіж. Той вік, за якого українки йдуть на пенсію, є цілком нормальним. Скажімо, нині чинним законодавством передбачено ймовірність продовження роботи на державній службі ще на 5 років. Тому є можливість ще попрацювати, але за умови, що є згода двох сторін. Якщо є хороша робота та добрий колектив, то чому б ще не попрацювати… Водночас переконана, що законодавцям тему підвищення пенсійного віку для жінок варто детально вивчити та проаналізувати, провести статистичні дослідження. Звісно, варто зважати і на думку самих жінок. Лише потім прийняти виважене та обґрунтоване рішення. Адже сьогодні українки працюють інтенсивно, віддано та результативно. А чи матиме потенціал жінка у 55-60 років так само працювати? 

Оксана Марискевич,
заступник директора з наукової роботи Інституту екології Карпат НАН України:
– Пенсійний вік в Україні потрібно підвищувати, але цьому має передувати зростання показників середньої тривалості життя населення. Проте депопуляційні процеси в державі впродовж 20-ти років і рівень доходів 90% мешканців аж ніяк не налаштовують на оптимістичний прогноз. Сценарій підвищення пенсійного віку у виконанні теперішньої влади – це лишень зняття тиску на Пенсійний фонд, а не поліпшення якості життя громадян України. Чергове фарисейське “прагнення” до Європи через демонстрацію кількісних, а не якісних параметрів.

Ольга Яценко,
заступник головного редактора
тижневика “Профіль”:
– Думаю, це питання комплексне і не може бути прийняте одним рішенням. Спершу необхідно провести пенсійну реформу, паралельно медичну та страхову, і вже потім вирішувати – чи варто? Сьогодні тривалість життя жінок в Україні на 12 років більша, ніж чоловіків. Чи може це бути підставою для зрівняння пенсійного віку обох статей? Відповідь мають дати вчені та експерти з урахуванням усіх нюансів сучасного життя: починаючи від кількості народжених дітей (адже це також певне “зношення” організму) і завершуючи місцевістю проживання.  

Олександр Ганущин,
депутат Львівської обласної ради від НРУ: 
– Загалом ідея підвищення пенсійного віку, не лише для жінок, але й для чоловіків, в українських реаліях є позитивною. Однак з конкретним введенням її в дію, що сьогодні пропонується чинною владою, маємо свідчення чергового порушення виборчих обіцянок. Адже кандидат у Президенти Віктор Янукович наголошував, що схожі кроки, оскільки вони є непопулярними за своєю суттю, здійснюватися не будуть. Тому, окрім загалом позитивного кроку щодо підвищення пенсійного віку, маємо чергове відхилення від виборчих обіцянок.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5888 / 1.6MB / SQL:{query_count}