Найвідоміші туристичні пастки

Ейфелева вежа у Парижі, Пікаділлісьоркус у Лондоні, некрополь Ґізи - є місця, у яких ви просто змушені побувати хоча б раз у житті. Принаймні на думку екскурсоводів. Але дуже часто трапляється так, що у туристичному поспіху не вдається побачити найважливіше, характерні особливості того чи іншого місця. Ясна річ, це не означає, що взагалі не потрібно відвідувати знамениті пам'ятки архітектури чи перелічені в усіх світових туристичних путівниках краєвиди. Але існує низка правил, дотримання яких убереже вас від зайвих витрат і надмірного стресу.

Ейфелева вежа у Парижі, Пікаділлісьоркус у Лондоні, некрополь Ґізи - є місця, у яких ви просто змушені побувати хоча б раз у житті. Принаймні на думку екскурсоводів. Але дуже часто трапляється так, що у туристичному поспіху не вдається побачити найважливіше, характерні особливості того чи іншого місця. Ясна річ, це не означає, що взагалі не потрібно відвідувати знамениті пам'ятки архітектури чи перелічені в усіх світових туристичних путівниках краєвиди. Але існує низка правил, дотримання яких убереже вас від зайвих витрат і надмірного стресу.

Наприклад, не спішіть бігти на закупи у магазини, розташовані на Таймссквер, не лізьте на Ейфелеву вежу, не пийте каву в ресторані на верхівці телевежі берлінського Александер­пляц або у Венеції на площі святого Марка. Той, хто під час подорожі чітко дотримується вміщеного у путівнику списку "Musthaveseens" (обов‘язково слід подивитися), багато втрачає. Замість того, аби побачити і пережити щось нове і несподіване, така людина постійно перебуває в натовпі схожих на себе забіганих туристів із усього світу, п'є неймовірно дорогу каву і замість фотографій пірамід бачить власне зображення, а поряд спини і голови десяти обгорілих на сонці співвітчизників. Однакові до болю кіоски з наборами сувенірів і поштівок, поідіотськи вбрані вуличні музиканти і продавці годинників - усі ці та інші особливості масового туризму можуть зіпсувати настрій найбільшому оптимістові. Але зовсім не обов‘язково приносити себе в жертву.

Іноді для того, аби вирватися з натовпу, достатньо пройти на кілька метрів далі, і можна не лише випити удвічі дешевшу каву, а й побачити справжній Париж, Лондон чи Єгипет. Але для цього необхідно мати трохи сміливості. Хоча би для того, аби не комплексувати потім, відповідаючи на запитання друзів та знайомих: "Ну як, ти був на Ейфелевій вежі?" чи "А у тебе є фото гондольєра?" Зрештою, згадані вище світлини можна придбати на кожному кроці і заспокоювати ними особливо цікавих після повернення додому. Тим більше, що вам навряд чи вдасться зробити настільки ж гарні і позбавлені людей краєвиди власним фотоапаратом. А тим більше із краєвидом заходу сонця у тлі.

Часопис "Forbes" опублікував список 15 найвідоміших туристичних пасток світу і запропонував відвідати замість них менш відомі, зате значно цікавіші місця. Пропонуємо до вашої уваги перелік місць, на відвіданні яких ви, на думку журналу, спокійно можете заощадити.

1. Ейфелева вежа. Аби вилізти на неї, треба налаштуватися на щонайменше чотиригодинне стояння у черзі. Тому буде краще заощадити на дорогому квитку і залишитися на землі. Тим більше, що знизу велетенська сталева конструкція все одно виглядає значно краще.

2. Рибальська пристань у Сан-Франциско (Fishermans Wharf). Тут збираються не лише тюлені, а й велетенські натовпи туристів. Окрім того, тут дуже дорого. А зовсім поряд, у парку "Ґолден ґейт", можна знайти чудову зелену оазу.

3. Некрополь Ґізи. Марк Твен писав про це місце ще у 1875му: "Від безперервного галасу тут не розумієш власних слів". Донині тут нічого не змінилося. Натомість у західній частині королівської долини туристів майже немає

4. Пізанська вежа. Відвідини найвідомішої у світі помилки будівельників коштують кругленьку суму - 15 євро. Але той, хто не планує фотографуватися на фоні вежі, отримає значно більше задоволення, оглянувши розташований поряд старовинний ботанічний сад Пізи, якому виповнилося вже понад 500 років.

5. Замок Бларні в Ірландії. Ясна річ, середньовічні замки завжди справляють враження. Але окрім цього замку, варто оглянути краєвиди на південнозахідному узбережжі графства Корк.

6. Площа святого Марка у Венеції. Венеція - найвідвідуваніше місто у світі. І переважна більшість туристів, приїхавши сюди, вважає своїм обов'язком випити капучино на площі святого Марка, заплативши як мінімум вісім євро. Але якщо вирушити на прогулянку не у натовпі туристів, а невеличкими бічними вуличками, можна знайти набагато мальовничіші і романтичніші закутки.

7. Таймссквер у НьюЙорку. Знамениту площу щороку відвідують майже 35 мільйонів туристів. Але ті, кому хочеться тиші, можуть втекти звідси, наприклад, до Центрального парку, де є алея пам'яті Джона Леннона та чимало інших цікавих місць.

8. Острів Капрі в Італії. Неймовірно чиста вода, сонце. Капрі - чудовий острів, і його мешканці вимагають за перебування тут немалі гроші. Але це не відлякує численних туристів. Хоча зовсім поряд розташований острів Іскія, краєвиди на якому нічим не гірші, але все значно дешевше і менше туристів.

9. Алея слави (Walk of Fame) у Лос-Анджелесі. Викладена зірками променада у Голлівуді має культовий статус. Та навряд чи хоча би кожен сотий турист знає, наприклад, хто такий похований тут Вінс МакМаон. Відтоді, як тут почали ховати і зірок фільмів категорії В, алея сильно втратила у своїй привабливості. Той, хто хоче побачити справжню культуру, може відвідати, наприклад, музей Ґетті, здатний вразити навіть тих, хто нічого не розуміє у мистецтві.

10. Фонтан Треві у Римі. Після фільму "La Dolce Vita" Федеріко Фелліні цей фонтан став обов‘язковим пунктом кожного туристичного путівника. Забобонні туристи щодня кидають сюди як мінімум 3000 монет, чим серйозно підтримують бюджет міста. Але у принципі в Римі є чимало нічим не гірших фонтанів, біля яких не потрібно штовхатися у натовпі.

11. Центр мексиканського курорту Канкун. Велетенський натовп туристів, огидні футболки, які продають на пляжі, захмарні ціни. Хто хоче побачити справді мальовничий пляж, може відвідати сусідню Рив‘єру Майя. Окрім великого коралового рифу, тут можна оглянути знамениті піраміди майя в Тулумі.

12. Khao San Road у Бангкоку, Таїланд. Ще не так давно ця вуличка належала до місць, де люблять подорожувати туристи з наплічниками. Але сьогодні тут марно шукати дешеві готелі. Суцільні фастфуди і сувенірні крамниці. Автентичні речі можна купити на ринку у парку Chatuchak.

13. Район Султанахмет у Стамбулі. Хоча місто є велетенською метрополією, але туристи з усього світу скупчуються в одномуєдиному районі. Звичайно, саме тут можна побачити неймовірно цікаві зразки архітектури. Але у місті є ще багато всього іншого.

14. Острів Міконос у Греції. Про спокійну відпустку з купанням у морі й дріманням на порожньому пляжі можете тут і не мріяти. Щонайменше з 50х р.р. тутешні пляжі постійно переповнені. Натомість на сусідньому острові Делос можна спокійно порозглядати античні споруди і насолодитися спокоєм.

15. Пікаділлісьоркус у Лондоні. Окрім велетенських неонових рекламних вивісок, тут навряд чи вдасться побачити щось особливе. Але незважаючи на це, туристи з усього світу невтомно клацають тут своїми фотоапаратами. Через велетенську кількість користувачів фастфуду на цій площі місто має серйозну проблему зі сміттям. Неонові вивіски можна пороздивлятися і на інших лондонських площах, але сміття там може бути менше.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4157 / 1.64MB / SQL:{query_count}