Не не втамувалися образи Кремля на різкі оцінки віцепрезидента США, ще не охололи мікрофони російських ЗМІ від шквалу виправдовувань, як маємо чергове підтвердження того, що "другий американець" поцілив у корінь проблеми.
Не не втамувалися образи Кремля на різкі оцінки віцепрезидента США, ще не охололи мікрофони російських ЗМІ від шквалу виправдовувань, як маємо чергове підтвердження того, що "другий американець" поцілив у корінь проблеми.
Нагадаю, Дж. Байден заявив "Wall Street Journal", що "знесилена Росія схилиться перед США" і що головна проблема кремлівського керівництва полягає у небажанні відкинути стереотипи минулого. Власне, віцепрезидент переспівав свого шефа Обаму, який дорікнув якось Путіну, мовляв, не можна серйозно братися за проблеми прийдешнього, стоячи однією ногою у минулому. "Я вважаю важливим, що ... Путін розуміє, що підходи до американськоросійських відносин часів "холодної війни" вже застаріли і настав час йти вперед іншим шляхом", - сказав тоді Барак Обама, висловивши думку, що "Мєдвєдєв розуміє це".
Позавчора з'ясувалося, що Мєдвєдєв не зовсім "розуміє". Вкотре повернувшись до теми відносин України та Грузії з НАТО, російський провідник не оминув можливості вказати Києву на "шлях вирішення проблеми". "Наскільки я розумію,.. сам Альянс не готовий для того, щоб всмоктати їх".
Залишмо на совісті Мєдвєдєва його враження про неготовність України бути "всмоктаною" НАТО. Все залежатиме насамперед від готовності Альянсу взяти на себе певні повноваження щодо гарантування власної безпеки. Бо із Румунією чи Албанією годі, мабуть, знайти адекватні критерії, які б ставили їх поперед України за рівнем потенціалу.
А ось із Чорноморським флотом, який, без сумніву, таки впливає на політичну волю зверхників Альянсу, то його присутність на терені чужої держави у Кремлі усіляко намагаються зафіксувати. Буквально у неділю головком ВМС РФ Висоцкій заявив, що, мовляв, "на наш погляд, доцільно було залишити частину сил Чорноморського флоту в Севастополі після 2017 року". Адмірал також спробував нишком дезавуювати заяви українського керівництва, натякнувши, що ні Ющенко, ні Тимошенко досі не висловилися категорично, що ЧФ має піти з наших бухт.
Але, гадаю, такі заяви обов'язково пролунають. Особливо після двох випадків грубого порушення російськоукраїнських угод із переміщеннями військової техніки, а також після необережного, з погляду дипломатії, повідомлення Висоцкого про наміри збудувати на ЧФ модерновий надводний корабель та субмарину. Навіть коли офіційні київські високопосадовці спробують заплющити на це очі, Вашингтон і НАТО обов'язково подадуть їм сірники. Аби не спали...