Моральна капітуляція

Акурат напередодні Великодня російська інтелектуальна спільнота була шокована вчинком тамтешнього президента Дмітрія Мєдвєдєва

Акурат напередодні Великодня російська інтелектуальна спільнота була шокована вчинком тамтешнього президента Дмітрія Мєдвєдєва. Він дав інтерв'ю "Новой газете", тій, з редакції якої пішла і не повернулася Анна Політковская, тій, у якій тихо вмирав від досі не з'ясованої отрути, працюючи оглядачем, Юрій Щєкочіхін... Тобто, "наступник" взяв і прийшов у "лігво" ліберальних "антидержавних" журналістів і поділився з ними власними поглядами на світ. Наприкінці розмови пояснив свій вчинок просто: "Вы никогда никому ничего не лизали..."

Певна річ, прихильники Путіна поквапилися обізвати мєдвєдєвське інтерв'ю "Новой" "моральною капітуляцією перед оранжизмом". Саме так, - помаранчевий колір у Росії, з легкої руки придворних телеведучих і колумністів, перетворився на символ антиросійщини, ним лякають дітей і затурканих селян десь у Передураллі.

Московські ж ЗМІ демократичного ґатунку, - хоча, крім "Новой", таких газет можна перелічити на пальцях однієї руки, - але принаймні ліберальний сегмент Рунету вказує також на деякі ознаки якщо не відлиги, то "потепління". Чудове есе Алєксандра Рикліна в "Ежедневном журнале" "Сто днів до указу" демонструє поступову, хай не надто помітну, капітуляцію путінізму перед командою Мєдвєдєва. Так, телевізійники й досі схильні плутати прізвища свого Президента, як це трапилося під час великодніх трансляцій. Але виступи доволі знакових "єдинороcів", у яких вони дозволяють собі обзивати режим "гнилим", думка ще вчора лояльних до Путіна та його ефесбешної кліки інтелектуалів, дають підстави говорити про справді "моральну капітуляцію", тільки не наступника, а фундатора системи. 

Насправді це може бути лише ознакою мімікрії режиму, однак, коли звернути увагу на реальний стан речей в країні, стане зрозумілим, що Кремлю й справді слід щось робити. Попри "сидіння на трубі", що загрожує, як і будь-яке тривале сидіння, неприємним недугом, криза відчутно вдарила по російській господарці. Журналіст американської "The Washington Post" Джордж Ф. Вілл написав недавно, що Бараку Обамі не варто навіть вести якісь переговори з кремлівським режимом про ядерне роззброєння, мовляв, "нинішня Росія - це "потьомкінська країна" з відсталою економікою, а її населенння стрімко вимирає".

Якщо залишити все, як є, то, направду, збудуться передбачення великого Розанова: "Зі скреготом, скрипом, вереском опускається над Російською Історією залізна завіса. Вистава закінчилася. Публіка встала. Час одягати шуби і повертатися додому. Озирнулися. Але ні шуб, ні домівок немає".

До слова, це епіграф книги Фьодора Крашеніннікова "Після Росії", яка, гадаємо, невдовзі стане бестселером.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4959 / 1.55MB / SQL:{query_count}