Весняне загострення

Разом зі спокоєм світової економіки поступово спадає хвиля "кольорових революцій". Західні демократії, особливо США, більше переймаються проблемами власного затишку, аніж неспокоєм "режимів", які через ті чи інші причини, не вписуються у парадигму світобачення чинних лідерів супердержав.

Разом зі спокоєм світової економіки поступово спадає хвиля "кольорових революцій". Західні демократії, особливо США, більше переймаються проблемами власного затишку, аніж неспокоєм "режимів", які через ті чи інші причини, не вписуються у парадигму світобачення чинних лідерів супердержав. Однак ейфорійні симптоми того, що характеризувалося ще недавно "просуванням демократії" і що, у всякому разі, гарантувало підтримку невдоволених аборигенів із зовні, відчутні досі.

Те, що маємо у Молдові чи Грузії, не варто укладати в одну площину. Тут, під українським боком, при владі комуністи, але якісь вони дивні, - цей Воронін і К: декларують євронаміри, толерують опозицію, але, поза цивілізаційними устремліннями, не бажають легкого шляху до ЄС. Він - на долоні, він - просте рішення, яке здатне перейняти більшість автохтонів. "Велика Румунія" - назва цього варіанту. Тому й триколор сусідньої держави став символом "цегляної революції", і тамтешня влада цілком виправдано, як на мене, потрактувала агресію молодиків за наслідок втручання Бухареста у справи суверенної Молдови. Бо, як не крути, шлях "Великої Румунії" може провадити у глухий кут, до речі, не тільки для Кишинева. Переглядати "ялтинські угоди", особливо після косовського прецеденту, зважиться лише той, у кого "поїхав дах", - бо відтак обов'язково слід очікувати асиметричної відповіді з боку Москви, як то було у висліді російсько-грузинського конфлікту. Тільки на місці Кокойти буде Смірнов. Київ, мабуть, противитиметься такому сценарію найвідчайдушніше.

Щодо Грузії, то там ситуація, радше, схожа на українську. З тією різницею, що Саакашвілі значно швидше подолав дистанцію від тотальної любові до затятої ненависті, ніж наш Президент. Допомогли Міхо теж сусіди, втягнувши Тбілісі у безперспективну і жорстоку війну, у якій Саакашвілі втратив залишки свого рейтингу, але що печальніше - Грузія позбулася п'ятої частини свого суверенного терену. Реваншизм, як не дивно, об'єднав весь спектр грузинської опозиції, - від вочевидь проросійських елементів під орудою Георгадзе, "поміркованих" адептів Шеварднадзе до спадкоємців Гамсахурдії.

Але і Молдова, і Грузія - лише відлуння, так би мовити, наслідування прикладу "розвинутих демократій", рецептори яких також загострено відчувають кризу. Греція, Франція, Британія... Перелік "гарячих точок" у сенсі соціального неспокою, далебі, ще не вичерпаний. Як це не парадоксально, але найбільше шансів тут має саме комуніст Воронін, - полівіння громадської опінії прогресує. І, мабуть, Тимошенко ще пожалкує, що послухала поради свого "сірого кардинала" Немирі, облишивши ідею долучитися до Соцінтерну. Ліберальна Європа має збиратися у вимушене запілля. Натомість прихильники лівацьких утопій тішитимуться успіхом. До стабілізації, якщо вона, звичайно, не баритиметься.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5004 / 1.55MB / SQL:{query_count}