Шокова евтаназія

Навіть якщо припустити, що Україна, розвиваючись в єврокерунку, крок у крок прошкує шляхом своїх найближчих сусідів, то перспективи, скажу я вам, не вельми...

Навіть якщо припустити, що Україна, розвиваючись в єврокерунку, крок у крок прошкує шляхом своїх найближчих сусідів, то перспективи, скажу я вам, не вельми... Крім того, що Польща чи навіть Болгарія стартували з радянського табору, менш переобтяжені досвідом тоталітаризму, що ці країни не переймалися, зокрема, проблемами цілісності і домінуючих суспільних векторів, їхній стрибок до Євроунії був не надто тривалим у часі. Як на українські реалії, то 17 років борсань, тяглих псевдореформ, невизначеності та індивідуальних стресів - цілком достатньо, аби збити на манівці сформовану і сконсолідовану націю.

Але попереду - криза і, ймо­вірно, шокова терапія господарки, якщо, звісно, відшукаємо доморощеного Бальцеровіча. Тобто чергова порція негараздів, причому у таких масштабах, які досі не наснилися навіть у найжахливіших мареннях.

Британські дослідники кажуть, що у Росії та Латвії, які не надто переймалися "делікатністю"суспільних змін у 90-х, смертність дорослих чоловіків зросла ледь не на 50 відсотків. Загалом, висновують знавці, у країнах Східної Європи останнього десятиліття ХХ віку можна було запобігти передчасній смерті одного мільйона чоловіків працездатного віку. І це - найбільший докір американцю Джефрі Саксу, який пропагував тоді так звану "шокову терапію".

Гадаю, не варто переконувати, що ця загроза є найповажнішим викликом Україні, - куди там "газові війни" чи особисті кредитні дефолти. Вже 2008-го, у квітні, коли про шок кризи ніхто й не чув, голова Національної ради з охорони здоров'я професор Микола Поліщук заявляв, що Україна є першою у світі за темпами вимирання населення. 5 мільйонів українців не стало за останні півтора десятка років і оця "надсмертність" притаманна людям працездатного віку. За цими показниками, на думку Миколи Поліщука, Україна випередила Європу в чотири рази. Також, порівняно з цивілізованими країнами, тривалість здорового життя в Україні на 15 років менша.

Звідси - кілька запитань. Зокрема, про вартість людського життя в країні, де ця категорія ніколи серйозно не обговорювалася, ба більше, досі замовчувалася, зокрема, коли йшлося про Голодомор 1932 - 1933 років. За моралізаторством нинішніх провідників держави приховується насправді цинічне нехтування глибинним сенсом ціни кожної з семи, дев'яти, десяти (чи скільки там?) мільйонів жертв цієї катастрофи. Може, тому "наполегливість" Києва у питанні визнання делікатно "змазується" його європейськими візаві? Може, вони підозрюють у такій настирливості політичну складову, по­літичні зиски?

Ще одне питання - доцільність "шокової евтаназії", оскільки налаштованість на подальше провисання над прірвою може означати добровільне приречення на смерть чергових мільйонів.

Хто відповість на цю риторику?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5171 / 1.55MB / SQL:{query_count}