Акцент на працьовитість і наполегливість

Якими якостями, на вашу думку, потрібно володіти, аби досягти успіху в бізнесі?

Галина Терещук, власний кореспондент Радіо Свобода
Сьогодні в Україні, щоб бути успішним бізнесменом, потрібно належати до “сім’ї” Президента. В нашій країні бути успішним підприємцем можна лише тоді, коли у тебе є доступ до бюджетних грошей. Схема проста як двері: шукаєш впливого чиновника, швидко реєструєш фірму і “освоюєш” наші з вами гроші. Більшість тих, у кого є хороший бізнес, робили його або за державні кошти, або ж домоглись успіху ще при комуністичному і комсомольському “коритах”.

Наразі у корумпованій і нецивілізованій державі на ймення Україна не можна говорити про такі цивілізовані риси підприємництва, як хороша професійна освіта, комунікабельність, досвід, відкритість до нових технологій, знання не лише таблиці множення, але й ділення. Для сучасної України ці риси є неприйнятними.

Прикладом справжнього підприємця був Митрополит Андрей Шептицький. Граф за походженням усі свої гроші вклав у справу, у людей. Він робив це фахово, як справжній бізнесмен. Владика діяв за простою економічною моделлю – капіталізм з людським обличчям: дотримувався правила, що повинне бути порозуміння між підприємцями і найманими працівниками. А ще Митрополит був обережним у бізнесі, не робив різких ризикованих кроків.
Олена Анатійчук, керівник відділу маркетингу Аквапарку “Пляж”, бізнес-консультат із питань розвитку
Вивчаючи долі успішних людей, переконалася, що у кожного був переломний момент, і той, хто вперто продовжував йти, досягав навіть більшого, ніж очікував. Доля ніби нагороджує тих, хто заслуговує цього.

“Скільки разів маленька дитина падає до того, як навчиться ходити? Відповідь у самому запитанні: доти, ДОКИ НЕ НАВЧИТЬСЯ ХОДИТИ! Тобто робити, доки не вийде. Не 2 рази, не 10, не 100, а доти, доки не вийде… Змінювати підходи, отримувати зворотній зв’язок, падати, знову підніматися, але все ж йти вперед!” А. Парабеллум

Незалежно від виду діяльності успіху добиваються наполегливі та працьовиті. Особливо сьогодні, коли практично в усіх сферах бачимо перенасичення інформацією, пропозиціями, товарами та послугами. Стратегії і тактики змінюються так стрімко, що не встигаєш дослідити причини, просто приймаєш цей факт і рухаєшся далі. Безумовно, коли є практичний досвід, багато речей пояснювати не потрібно. Однак не полишаю навчання ні на день! Потужна теоретична база, підкріплена практикою та наполегливістю, безумовно дає результат.
Наталія Улинець, засновник і керівник PR агенції “Перфектні Рішення”, журналіст
Наполегливість – важка риса характеру, але саме вона допомагає легше досягати успіху. Його рівень також буває різним, тому по-різному і вимірюється це поняття. Особисто мені часто допомагає інтуїція: з нею легше приймати правильні рішення, відчути та зрозуміти складну ситуацію. Але правила ведення бізнесу по-українськи потребують таких делікатних речей, як “наглість”. Я ж намагаюсь “виїжджати” на амбітності, ініціативності та впевненості.

Та головне – будь-який успіх руйнує страх, якого можна позбутись тільки підвищивши рівень віри у себе та рівень віри у Бога. Це і ставлю на перше місце. Віра для мене є домінуючою. Власні ж успіхи також пов’язую з підтримкою чоловіка, професійною командою та надійними партнерами.
Роман Федишин, засновник групи компаній “Шувар”, депутат Львівської міськради
Мабуть, нині, щоб бути успішним у бізнесі, потрібно мати успіх не тільки у бізнес-справі, а й у всьому іншому. Також потрібно трішки володіти талантом і результативністю у будь-якій справі. Однією з найважливіших якостей є віра в себе та свою справу. Не дарма вже давно помітили, що успіх справи залежить від того, з яким настроєм людина її починає.
Вардкес Арзуманян, ресторатор
Я думаю, насамперед людина повинна правильно зрозуміти, що таке успішність. Успіх – це ні в якому разі не досягнення якихось матеріальних висот. Усе матеріальне повинне сприйматися усього лише як інструментарій для досягення якихось цілей. Чомусь існує такий стереотип успішної людини, відповідно до якого вона обов’язково повинна бути хитрою, шахраюватою, але, насправді, успіху досягають ті, хто можуть бути чесними, чого би це їм не коштувало.

У своєму житті я ще не зустрічав людей, які би поставили перед собою чітку ціль і не дійшли до неї. І ніколи не потрібно переставати вчитись і здобувати знання.
Олеся Садова, піар-менеджер у компанії “Берта”
Впевненість, вміння прораховувати на кілька кроків наперед і досвід, як на мене, – три найголовніші якості для ведення успішного бізнесу. Звичайно, додатковими рисами є якісні знання, вміння відчувати найменші коливання ринку та працьовитість. Бізнес потребує постійного активного втручання та надійних партнерів. Успішний бізнесмен повинен володіти широким кругозором, який дає можливість оцінити ситуацію з усіх боків. Адже, на мою думку, бізнес – це не просто гроші, а мистецтво ними управляти.

Справжній успішний власник бізнесу – не лише хороший керівник, а й людина з хорошою репутацією як у бізнес-колах, так і у повсякденному житті.
Олексій Антипович, керівник соціологічної групи “Рейтинг”
Насамперед це фінанси і запас міцності. З точки зору впевненості, запас міцності потрібний для того, щоб бути впевненим у своїй справі. З-поміж основних якостей можна виокремити знання: якщо ти не розумієш ринку, то не зможеш стартувати.

Якщо говорити про українські обставини, то в нас дуже мало фахівців, які якісно та добре можуть виконувати роботу у сфері бізнесу. У кожному бізнес-напрямку люди повинні бути відповідальними і йти до мети. Голов­не, щоб людині подобалося те, що вона робить.
Володимир Місяйло, засновник продюсерського центру “Star school”
Найперше, аби стати успішним, потрібно зрозуміти свою життєву місію або те, що тобі цікаве, від чого ти, працюючи, отримуватимеш моральне задоволення, а вже згодом і фінансове. На мій погляд, лишень задоволена життям і своїм становищем у суспільстві людина може бути успішною не тільки у бізнесі, а й у всіх проявах свого буття.

Сьогодні, аби твій бізнес був цікавим і прибутковим, найголовнішим є ідея, ексклюзивний та оригінальний підхід до започаткованої справи. І не обов’язково вкладати мільйони, головне – знайти ту ідею “Х”, яка стане новаторською, такою, яку ще ніхто не пропонував. Такі справа і бізнес матимуть успіх. А для цього потрібно читати багато інтернет ресурсів, які сьогодні пропонують безліч цікавих ідей для реалізації, переймати досвід іноземного франчайзингу, зрештою – подорожувати і вбирати в себе цікаві ідеї для власного бізнесу, ну і, звісно, особистісний розвиток. Це – запорука успіху будь-якого бізнесмена.
Оксана Тодорова, президент Асоціації корпоративних медіа України
Питання співзучне для мене з рекомендаціями Гері Хемела – експерта з управління та інновацій, запрошеного професора London Business School і директора Management Innovation eХchange – із книги "Маніфест лідера. Що насправді важливо зараз". У ній автор радить насамперед звертати увагу на п’ять складових бізнесу: етичні цінності, інноваційний потенціал, здатність до адаптації, захоплення справою і творчий підхід до неї.

Успіх попередніх починань часто розслабляє людей, дозволяє їм почуватися надто спокійно і самодостатньо. Відтак Гері Хемел виводить у цій книзі основні принципи створення нових організацій та компаній. Це максимальна децентралізація; прозорість прийняття рішень; відповідальність керівництва перед підлеглими; пропорційна винагорода працівників за виконану ними роботу, а не займану посаду; оцінка результатів роботи працівників їх колегами, а не керівниками; постійне підвищення рівня самостійності працівників.

Саме ці принципи, як на мене, є важливими, аби залишатися успішними в бізнесі в сучасних умовах. А ще, звичайно ж, одним з найважливіших факторів успіху є постійне навчання. Навчання і здобуття нових знань упродовж всього життя – це норма для успішної людини. Друзі, книги, тренінги, коучі – це потенціал для підкорення нових вершин.
Ольга Герасим’юк, журналіст
Аби бути дуже успішним бізнесменом-мільярдером, треба було починати діяти в далекі роки. Щоб розпочати бізнес, потрібно було пройти всі етапи, про які тепер згадувати не хочеться. А тепер, маючи вже ринок у своїй кишені і дбаючи про утримання позицій, необхідно дуже еластично вибудовувати свої стосунки з достоту своєрідним й нецивілізованим політикумом, “тримати” своє лобі у парламенті або навіть і самому “обиратися” у депутати (що нівелює парламентаризм, адже він полягає не у захисті власного бізнесу, а в зовсім інших завданнях).

Утім, найуспішніші з успішних сьогодні вже думають про соціальну відповідальність. Це є важливою стороною “успішності”, що надає їй європейськості (фонди підтримки хворих, сиріт, культури, мистецтва, внесок у розвиток цих сфер) і наближає бізнес до вищого еволюційного рівня.

Щодо дрібного й середнього підприємництва, то їм сьогодні непереливки – замість притаманних успішному українському підприємцю кмітливості, прагматизму, хазяйновитості й прагнення плекати “своє” вони повинні освоїти сьогодні “мистецтво діалогу” з податковою службою, куди щодня йдуть як на плаху. Вони думають про те, як закрити своє підприємство за менші гроші (адже навіть ця процедура сьогодні обкладається хабарями), про “успішний порятунок” від клятого бізнесу. Це, як на мене, руйнівний для суспільства й держави період.
Сергій Кушнір, представник Української асоціації туристичних агенцій
Щоб досягнути успіху в бізнесі, насамперед потрібно бути комунікабельним – саме це запорука будь-якого успіху. А ще треба бути відповідальним, бо у протилежному випадку ніхто не матиме більше з вами справи. Варто бути і трішки «придуркуватим» – це зробить людину майже невразливою. Не завадить також частково стати авантюристом…
Євгеній Виноградов, артист-вокаліст
Моя думка така: щоб бути успішною людиною, потрібно насамперед бути людиною, працювати, працювати і ще раз працювати. Не варто зупинятися. Навіть якщо ти відчуваєш, що все у житті погано, не потрібно здаватися. Тільки йти вперед! І обов’язково треба зважати на думку тих, хто тебе оточує у роботі і у житті. Це – запорука успіху хорошого бізнесмена.
Олег Пилипенко, заступник директора ЦКП Центр інженерних та науково-технічних послуг
Я вважаю, що людина повинна розуміти, чим є життя. Вона повинна мати мету, щоб займатися тією справою, яка їй подобається. Для успіху в бізнесі необхідна насамперед кінцева мета: для чого це робити? Бо для праці необхідний стимул і мотив. Один мій знайомий мріє побудувати великий храм. Його він ще не побудував, але ідея надихає його на клопітку роботу у бізнесі (зараз він власник серйозної ІТ-компанії).

Наша молодь зазвичай ставить перед собою як завдання якийсь соцпакет: побудувати власний будинок на стільки-то поверхів чи купити автівку того чи іншого класу. А це, на жаль, не надихає. Також успішні люди в бізнесі спершу звикли робити найнеприємніше для себе, те, що викликає дискомфорт, а не відкладати це на потім.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4130 / 1.71MB / SQL:{query_count}