Літо, як завжди, є сезоном не лише відпусток, але й дорожніх ремонтів. Нині закрито на ремонт низку львівських вулиць, зокрема вул. Січових Стрільців, у плані – Університетська. Заборонено рух через ремонт і по вул. Горбачевського, латають
вул. Стуса. До початку серпня хочуть завершити ремонт вул. Пекарської на ділянці від вулиць Туган-Барановського до Чехова. Із 15 червня планують ремонтувати вул. Тракт Глинянський. Окрім того, цього місяця хочуть почати ремонт чи не головної “артерії” міста – вул. Городоцької. Наразі триває процес оформлення документів, оскільки проект будуть реалізовувати за кошти ЄБРР.
За словами міського голови, у цей проект інвестує Європейський банк (а його представники прискіпливі), контроль здійснюватимуть іноземні компанії. Ремонтом передбачено також облаштування транспортної розв’язки біля церкви святої Анни. “Це ділянка, яка має бути додатково зробленою. Ухвалені всі судові рішення щодо викупу невеликого приміщення для потреб громади міста. Кошти – у казначействі. Чекаємо, коли воно здійснить цей платіж. Тоді зможемо, викупивши приміщення, розібрати його і прокладати там дорожнє полотно та робити розв’язку. Ці роботи плануємо здійснити у літній період”, – розповів Андрій Садовий.
Ремонт вул. Городоцької від церкви святої Анни до ТЦ “Магнус” коштуватиме 4 млн євро і триватиме п’ять-шість місяців. Лише почувши про ремонт цієї вулиці, водії хапаються за голову, адже тут і без ремонту чи не щодня затори. Хоча всі розуміють, що без незручностей не вдасться відремонтувати дороги, автомобілісти нарікають на непоінформованість про об’їзди, а також на те, що не вистачає відповідних дорожніх знаків…
Сьогодні “Пошта” запитує у читачів, що, на їхню думку, мала б передбачити міська влада, ремонтуючи дороги у Львові?
Щодо встановлення дорожніх знаків, то ще є проблеми, які треба вирішувати. Так, під час підготовки до Євро-2012, коли ремонтували багато доріг у місті, ситуацію зі знаками значно покращили. Головною львівською проблемою сьогодні є культура водіння. Можна скільки завгодно інформувати людей, встановлювати знаки, але якщо її немає, то будуть затори і незручності!
Нам же дають гарантію на телевізор, телефон чи іншу техніку? То чому б не зробити й на дороги. Запевняю, якщо такі умови пропишуть у тендерах, дороги будуть нормальними.
Для мене є загадкою, як можна перекривати вулицю Валову і робити з неї паркінг. Я не проти платних паркінгів, але на Валовій їм не місце, адже на паралельній до неї площі Митній завжди затори. Як можна одночасно закривати на ремонт Валову та Пекарську? Це ж стане причиною хаосу! Мені страшно подумати, що буде, якщо перекриють вулицю Городоцьку, адже це надважлива “артерія” Львова. Крім того, перекрита вулиця Січових Стрільців. Хіба не можна було відремонтувати її перед початком ремонту на Городоцькій.
Усе має бути продумано, чого наразі з боку чиновників Львівської міськради не бачу. Можливо, в ратуші сидять „мудреці”, які бачать способи розвантаження міста по-іншому, але мені складно їх зрозуміти…
Варто активніше працювати з інформацією про ремонти, зокрема прес-службі мерії, аби люди не стояли в заторах та не нервувалися! Якщо з грошима для ремонтів доріг у нас є проблема, то вчасна поінформованість та налагоджена співпраця між райадміністраціями Львова, ДАІ та прес-службою не вимагає ніяких витрат. Справа лише у професійності чиновників! Проте, якщо хочемо мати хороші дороги, ми повинні готуватися до тимчасових незручностей.
Окрім того, безумовно, варто зважати на якість виконання роботи. Вулиця Стуса має стати останнім прикладом недбальства. Особливо не задумуються і над комфортом водіїв. Коли кілька днів тому на увесь день перекрили рух в одну сторону на проспекті Червоної Калини, а об’їзд зробили бічною вуличкою, то було кепсько. На Сихові все-таки машин дуже багато. Якби зробили ремонт вночі, не було б заторів.
Майже про всі ремонти доріг дізнаюся уже по факту. Хоча про них можна легко здогадатися, адже спочатку вирізають шматки асфальту і лише за кілька днів прибуває техніка.
Тож, на мою думку, насамперед влада повинна вчасно інформувати населення про плановий ремонт доріг, організовувати об’їзд тієї ділянки автошляху, де ведуться роботи (бажано не один, а кілька), або (в ідеалі) відкривати альтернативні дороги.
Доводилося бувати за кордоном – у Болгарії, Румунії, Хорватії, Угорщині, Німеччині, Франції, Данії. Це далеко не повний перелік. Вражають своєю якістю дороги у Франції. Їздити ними – саме задоволення. Прекрасний стан мають не тільки платні шляхи, але й звичайні сільські дороги. Запам’яталось, як ремонтували одну таку дорогу. Попереду йшов якийсь чоловік із рацією. За ним рухалася вантажівка із піднятим кузовом, з якого рівномірно сипались білі камінчики. Потім їхав каток і трамбував ті камінці. Наступною була ще одна вантажівка, що висипала асфальт. За нею рухався черговий каток, який трамбував той асфальт. Останнім їхало авто зі знаком “Об’їзд”. Всі вказані машини рухалися зі швидкістю пішохода, відновлюючи покриття на одній смузі дороги. Я був просто вражений!
Дуже гарний автобан збудували у Хорватії. Взагалі Хорватія справила дуже хороше враження – всюди добувають камінь і всюди будують дороги. А ніби такі ж слов’яни, як і ми.
Щодо українських доріг, важко їх якось охарактеризувати. Коли повертаєшся з-за кордону, видається, що тут йде війна – он же й сліди вибухів на дорозі, наче її кляті вороги нещадно бомбардували. Вже ніби до Євро-2012 кілька доріг відремонтували, але на Стрийській місцями чомусь зліз верхній шар покриття.
Цікаво порівняти, як саме ремонтують дороги у нас і за кордоном. Насамперед – розмітка і знаки. За кордоном – яскраві жовті щити, тимчасові смуги, виділені жовтими стрічками, на автобанах – світлофори, що яскраво блимають, попереджаючи про небезпеку. Не помітити їх просто неможливо. У нас теж часто встановлюють знаки. Тобто звичайні знаки, на які людина, що постійно рухається тими самими вулицями, може не звернути увагу. Наведу приклад. На вулиці Чупринки біля факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка поставили знак “Рух прямо”. Невже не можна було в цьому місці розмістити великий жовтий щит, що попереджав би про ремонт на вулиці Горбачевського і вказував схему об’їзду? Для цього ж потрібні не мільйонні інвестиції, а лише бажання фірми-підрядника та контроль з боку міста.
Наостанок – якість робіт. Повинна бути якась відповідальність і гарантійний період, упродовж якого фірма-виконавець ліквідовувала б всі недоліки за власні кошти.