Кермувати з розумом

На вашу думку, чому високі штрафи за порушення Правил дорожнього руху так і не зменшили аварійності на автошляхах України?

На вашу думку, чому високі штрафи за порушення Правил дорожнього руху так і не зменшили аварійності на автошляхах України?

Щоденна інформація ДАІ з українських доріг впродовж останніх років нагадує бойові зведення – аварії за аваріями! Щодоби в Україні у ДТП гинуть в середньому 14 громадян, близько 100 травмуються. Як каже  керівник Департаменту ДАІ України Валерій Лозовий, лише в цьому році у ДТП вже загинуло майже 4 тисячі осіб. 

Основними причинами трагедій він називає перевищення вимог швидкісного режиму, керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння та порушення правил проїзду перехресть. 

Учора, 12 листопада, в Україні стартував Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортних пригод. “Мета його – не кількість виявлених порушень і складених адміністративних протоколів, а профілактика правопорушень”, – наголосив Валерій Лозовий. Під пильним оком інспекторів ДАІ опиняться і любителі розмов по телефону за кермом.

Сьогодні “Пошта” запитує у співрозмовників, чому, на їхню думку, високі штрафи за порушення Правил дорожнього руху так і не зменшили аварійності на автошляхах України?

Михайло Курочка, заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області:

Богдан Мицак, начальник УДАІ м. Львова:

- Учора заступник начальника Департаменту Державтоінспекції МВС України повідомив, що кількість людей, які загинули на дорогах, зменшилась. Тож у цьому випадку вважаю, що збільшення штрафів сприяло наведенню певного порядку на автошляхах. На мою думку, першою причиною порушення Правил дорожнього руху є недисциплінованість водіїв, їх неповага один до одного на дорозі. Якщо ж взяти до уваги Львів з його вузькими вуличками, обмеженими місцями для паркування, то водії іноді перебувають у ситуації, в якій не можуть додержати правил. Попри це, вважаю, що наші штрафи ще далеко не відповідають європейському рівню. Потрібно підвищити їх, бо неможливо біля кожного автомобіля поставити інспектора ДАІ. Скажімо, зазвичай трапляються випадки, коли машиною керують у нетверезому стані. Але якби водій знав, що йому за це загрожує штраф 5 тисяч доларів або арешт, - гарантую: за кермо не сідав би! Ми вивчали іноземні законодавства. В Україні штрафи не найвищі, бо є держави, в яких п'яний водій може потрапити за ґрати на 10 років.   - Наші люди звикли вчитися не на чужих, а на своїх помилках. Громадяни інших європейських країн, наші сусіди, знають: якщо висить якийсь знак, то не просто так... У нас ігнорують і знаки, і правила  через те, що передусім немає поваги один до одного. Пригадаємо історію з "Візирами". Якщо в інших країнах Європи успішно працює практика фотофіксації порушень і там усі з цим погоджуються, то у нас це визнали незаконним. Щойно "Візири" почали працювати, як одразу ж в інтернеті з'явилися зразки заяв, як писати скарги, щоб не платити. Потрібно поважати інспектора, який несе службу, а інспектори повинні працювати так, щоб здобути цю повагу. 

Геннадій Москаль, народний депутат України:

Ольга Давид, журналіст: 

- Запровадження штрафів лише збільшить аварійність на дорогах України. Штрафи нічого не дають, бо нема кого штрафувати. Річ у тім, що в законодавстві зазначено: штрафувати можна тих, що мають права на керування. А в нас більшість їде або без прав, або ж запевняє, що залишила їх удома. Проблема й у тому, що в нас їздять напідпитку. П'ють або з горя, або на радощах. Радості, на жаль, в Україні нема - тільки горе... Тож питання варто ставити по-іншому: не має права людина, як кажуть у народі - п'яна як чіп, сідати за кермо! За керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння варто запроваджувати кримінальну відповідальність. Який штраф, якщо водій нічого не бачить, нічого не пам'ятає, а їздить автомобілем, який є джерелом підвищеної небезпеки?! Він може заїхати куди завгодно - у натовп, у будинок. Це ж абсолютно неадекватна людина! У європейських країнах за середній і важкий стан алкогольного сп'яніння встановлена кримінальна відповідальність. - Те, що штрафи збільшилися, не означає, що підвищився рівень правосвідомості людей. У нас взагалі не звикли дотримуватися правил та законів. І за деякі такі недотримання покарання значно вищі, аніж штраф за перевищення швидкості. Наприклад, незважаючи на те, що за хабарі можна потрапити до в'язниці, їх все одно дають і беруть.  З іншого боку, не завжди аварійні ситуації створюють водії. А хіба пішоходи завжди додержують правил переходу вулиць? Чи розуміють вони, що, порушуючи Правила дорожнього руху, скоюють правопорушення і повинні платити за це штраф? А комунальні служби мають вчасно засипати ями, через які трапляються аварії страшніші за ті, що відбуваються через необачність водіїв. Не кажучи вже про відсутність розміток, світловідбивачів та дорожніх знаків. У нас всі безпечні - і водії, і пішоходи, і влада, і ДАІ. На жаль, а може, і на щастя, від розміру штрафів культура і поведінка людей не змінюються, бо штрафами карають, а не виховують...

Володимир Гірняк,  депутат Львівської міськради, юрист:

Богдан Шкарада, начальник служби безпеки одного з банків, екс-керівник міліції Львівщини:

- Як юрист можу сказати: якщо є закон, його потрібно неухильно додержувати. Нагадаю: у перші кілька тижнів після того, як штрафи підвищили, ситуація трохи змінилася. Водії почали боятись. Та потім зрозуміли, що даїшникам просто треба давати більші хабарі. "Такса" зросла. Закликаю громадян не робити цього! Я особисто плачу штрафи, а не даю хабарів працівникам ДАІ, але інколи чую натяки: "А можливо, розійдемось?.." Та, окрім цього, й самі пішоходи часто негативно впливають на ситуацію на дорогах. До прикладу, я завжди  чекаю, доки на світлофорі загориться зелене світло, а всі інші перебігають на червоне...Тобто робимо висновок, що водіям не варто давати хабарів, а  пішоходам належить стежити за своєю поведінкою! - Самими штрафами ситуації не виправити, бо то лише частка з цілого комплексу дій. Варто більше боротися з причинами аварій, адже чимало  водіїв, порушуючи Правила дорожнього руху, переконані, що знайдуть вирішення цього питання. Особливо впевнено почуваються ті, хто має повнісінький гаманець. Аби ситуація змінилась на краще, потрібно, щоб кожна людина знала: за будь-яке порушення вона платитиме штраф. Я був за кордоном, там жоден водій не зрушить з місця, доки не одягне паски безпеки. Загалом, безпека починається з дрібниць.Мусить бути і серйозна профілактична робота, бо в нас діє так звана "палична система", яка працює на показники кількості штрафів, а має бути основним показником зменшення кількості аварій на дорогах. Бо не завжди показник штрафів означає покращення ситуації на автошляхах. Також має бути система наростання штрафів. Скажімо, якщо людина вперше порушила - це одне покарання, а якщо вдруге - уже інше, вище. Працівникам ДАІ належить звертати більше уваги на серйозні порушення, бо здебільшого штрафують за дрібниці. Якщо штраф 1500 гривень, то водію легше запхати 500 гривень в кишеню працівникові ДАІ і поїхати далі. Також, аби якось змінити ситуацію, варто збільшити зарплату міліціонерів. Окрім цього, має бути серйозна робота з боку служб контролю, які є в Міністерстві внутрішніх справ, і з боку прокуратури. 

Ігор Тарасяк, водій:

Маріанна Фіртка, ведуча на радіо "Львівська хвиля":

- В народі існує приказка: права купив, а їздити не купив... Саме це стосується наших водіїв. Я вправний водій із чималим стажем, тому вже давно зауважив, що аварії на дорогах стаються через те, що є люди, які не вміють поводитися на автошляхах, у них немає жодної поваги чи солідарності з іншими водіями. Багато з них, можливо, і вміють їздити, але, на жаль, не знають навіть елементарних правил дорожнього руху.Що з того, що штрафи великі? Зараз водіїв навіть штрафами важко налякати, адже, як мені відомо, протокол ДАІ про накладання штрафу можна й оскаржити... Тож спочатку треба вдосконалити законодавство, а вже потім братися за людей.Нехай водії вчать Правила дорожнього руху - і тоді на дорогах усе буде добре! - Можливо, байдужість водіїв породжена самим ставленням до них даїшників. Якби не було цього подразника: "Та все одно зупинять, їм же тільки гроші в голові!", то може, і повага та культура поведінки на дорогах були б. Проте не варто недооцінювати водіїв, їх терплячість, адже пішоходи також далеко не завжди дотримуються Правил дорожнього руху! А водії - теж люди... Як тут не зірватись?.. Якщо говорити про візію порядної людини за кермом, то можна посилатись на нерви. Про тих, хто купує права, кому автівку купили батьки чи чоловік, взагалі не варто згадувати. Їх треба боятися!

 


 


 


 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4190 / 1.67MB / SQL:{query_count}