Життя після 28 жовтня

На вашу думку, яких змін варто чекати українцям після парламентських виборів? 

На вашу думку, яких змін варто чекати українцям після парламентських виборів? 

Уже цієї неділі українці обиратимуть новий парламент. І скільки б кандидати не вели традиційних розмов про покращення, добробут і “золоті гори” для усіх без винятку громадян, традиційно після виборів настають “сірі будні”, так несхожі на обіцянки політиків.

Парадоксально, проте ми вже звикли до того, що українська політика – річ популістська. Тому ніхто серйозно і не очікує найближчим часом підвищення зарплат, пенсій, стипендій. А побудовані на пустій соціальній риториці кампанії політичних партій і кандидатів лише ілюструють відсутність у них відповідальності перед нами. 

Так, експертний аналіз діяльності нині ще чинних народних обранців довів, що депутати 6-го скликання не виконали більшості із своїх передвиборчих обіцянок, а про значну частину з них просто забули!  

Нині українці знову наступають на ті ж “граблі”, адже обираючи навіть нові політсили, ми голосуємо і за “старі кадри”, що часто присутні у їхніх списках. Своєю чергою повернення мажоритарної складової на виборах внесло певну інтригу, проте і тут не все так гладко: масовий підкуп, приховані провладні кандидати, внутрішньоопозиційні суперечки. 

Вже за три дні побачимо перші результати нашого вибору, який відбувається на тлі економічної кризи, політичних чвар, ув’язнення самих політиків та тиску з боку США і ЄС, які і самі переживають період важливих змін.

Сьогодні “Пошта” запитує наших співрозмовників, яких змін,  на їхню думку, варто чекати українцям після виборів?

Михайло Костюк, голова Львівської обласної держадміністрації:

Дмитро Сосновський, головний тренер національної збірної України з боксу:

- Більшість пересічних українців після виборів сподіваються на стабілізацію політичної ситуації і організацію спільної роботи на загальний результат. Після виборів у Верховній Раді України, на мою думку, буде більше взаєморозуміння.Ми маємо тримати курс на розвиток, адже ми дуже в цьому плані відстаємо. Ми потребуємо прискорення, інакше відстанемо від тих країн, які росли і розвивалися з Україною в однакових умовах.Сподіваюся, що нова Верховна Рада зробить все, щоб прискорити економічний розвиток країни, адже це нині дуже важливо і потрібно! - Відверто кажучи, у політиці я слабкий і про зміни, яких українцям слід чекати після виборів, казати складно. Вважаю, ніхто зараз на це не може відповісти...Натомість, можу сказати, яких би я особисто хотів змін. Наприклад, хочу, щоб наш парламент був єдиний, тобто, щоб ніхто не вказував, що ось ми зі Львова, а ми - з Донбасу чи Севастополя. Щоб не казали, що одним українська мова потрібна, а іншим - не потрібна. Хочу, щоб єдиний парламент працював на людей, будувалися спортзали та басейни, а не казали, які спортсмени погані, бо вони не так проплили чи не так вистрілили. Хочу, щоб парламентарі, які прийдуть із галузі спорту - працювали на спорт, люди з медицини - працювали на медицину, а економісти - на економіку. Хочу жити у цивілізованій країні і знати, що парламент працює на користь, а не лише займається сварками, скандалами та лайками. Наприклад, мені соромно за депутатів, які постійно бігають, метушаться і б'ють старших людей у парламенті.Ось зараз я перебуваю у Донбасі і не відчуваю жодних прикростей - спокійно розмовляю рідною мовою, спілкуюся з людьми, які з повагою ставляться до мене. Я давно розумів, що розмови про бандерівців та бандитів - це лише чутки, які, на мою думку, комусь дуже вигідно розносити...

Віталій Пекарчук, голова Державної податкової служби у Львівській області:

Сергій Куюн, директор консалтингової компанії "А-95" 

- Вперше за останні 20 років в Україні опрацьовано радикальну стратегію реформування податкової системи. Зокрема, йдеться про зменшення кількості податків, спрощення податкової звітності і документообігу. Одне слово, завдання полягає в тому, щоб зробити податкову службу конкурентноздатною, зручною передусім для платника податків. Звісно, розв'язання цієї назрілої і всеохоплюючої проблеми - справа не одного дня, і не одного лише нашого відомства. Отож, незалежно від того, які політичні сили будуть представлені у парламенті після виборів, роботи на ниві реформування системи адміністрування податків вистачить всім. Думаю, не варто ділити за кольорами чи політичними уподобаннями вирішення тих завдань, які стосуються створення сприятливого інвестиційного клімату в країні, полегшення податкового тягару для малого і середнього бізнесу, запровадження податку на розкіш. - Очікування не дуже гарні. Усі ж розуміють, що перед виборами нам не все об'єктивно кажуть, або й кажуть взагалі не все. Тому й очікую тривожного. Для ринку нафтопродуктів основними ризиками є зміна валютних курсів, передусім зростання долара. Нафтопродукти, як імпортний товар, напряму залежать від курсу валют. Другим ризиком є можливі зміни в оподаткуванні. Міністр палива та енергетики уже двічі заявляв про намір увести мито на імпорт нафтопродуктів, а це призведе до того, що літр бензину подорожчає на гривню. Окрім того бачимо, що йдуть якісь процеси щодо митного оформлення нафтопродуктів. Сьогодні вийшов прес-реліз асоціації нафтотрейдерів, які висловлюють тривогу щодо ризиків монополізації цього ринку. Тобто, можуть бути створені так звані митні фірми, через яких і піде весь потік нафтопродуктів, а сумлінні оператори ринку будуть витісненими. Себто очікування надто тривожні і їх багато, але поки чекаємо.

Мирослав Маринович, віце-ректор Українського католицького університету, дисидент і політв'язень:

Ігор Січовик, письменник:

- Як завжди, коли ми не знаємо майбутнього, маємо два варіанти розвитку подій - песимістичний і оптимістичний.Песимістичний полягає у тому, що Партія регіонів отримає конституційну більшість і це буде кінець демократії в Україні, а, можливо, й незалежності. Оптимістичний - ми продовжуватимемо нашу школу демократії, хоч поки тут отримуємо лише двійки і трійки, навчимося нейтралізовувати "чорний піар" і шкідливі політтехнології, станемо мудрішими.Простим людям, особливо тим, які збираються продати свій голос або покривити душею, я радив би запам'ятати свої надії і сподівання, щоби потім зважити чи справдилися вони. Не бажатиму їм благоденства, бо його ще не заслужили. Бажаю, аби зрозуміли, з якою моральною позицією його можна заслужити. - Якщо переможуть  проукраїнські сили, розпочнеться відродження України, а поразка призведе до розколу країни або настане повний розвал держави. Українці змушені будуть  прислуговувати іншим країнам або  перетворитися на жебраків на  власній  території, яка після продажу міжнародним олігархам стане чужою для українців. Якщо цього не зрозуміють  українці, і одноразовою подачкою задовольнять свої шлунки, світ відвернеться від нас, як від комуно-бандитського заповідника, прикладом якого є Білорусь. Кращого шансу не буде.

Тарас Березовець, політтехнолог, директор компанії стратегічного консалтингу Berta communications:

Олександр Пасхавер, директор Центру економічного розвитку: 

- Дуже суттєвою умовою для характеру змін після виборів буде склад нового парламенту. Всі шанси увійти до нього мають нові політичні сили.Та щодо змін для пересічного українця, то зрозуміло, що економічна криза нікуди не ділась, вона триватиме. Відповідно, за прогнозами міжнародних експертів, уже до кінця року курс гривні може впасти приблизно на 10 %, а то і більше. Тому не варто розраховувати на покращення рівня соціальних стандартів найближчим часом. Очевидно, що високі ціни на газ диктуватимуть подорожчання товарів широкого вжитку, зокрема і продуктів харчування.Щодо міжнародного становища України, то, безперечно, світова спільнота реагуватиме на парламентські вибори в нашій країні. Наразі є підстави вважати, що вибори будуть визнані дійсними і прозорими, а окремі порушення не вплинуть на підсумки голосування. Україна збереже позаблоковий статус, хоча й намагатиметься досягти прогресу у стосунках із Євросоюзом. Інша річ, що ЄС зараз зайнятий власними проблемами і їм, очевидно, не до України. Я не думаю, що Україна якимось чином втягуватиметься в організації під, скажемо так, орудою Росії. Швидше за все, Україна продовжуватиме рух у бік Європи. - Достеменно не відомо, що чекає українську економіку після парламентських виборів, але несприятливі фактори є! Передусім на нас впливатиме поганий стан світової економіки, адже наступний рік прогнозують несприятливим для світової економіки. Всі галузі народного господарствa показують зниження виробництва. До того ж українська економіка слабка і погано протистоїть таким негативним факторам. Тому навряд чи варто очікувати чогось позитивного в українській економіці, але це не пов'язане з виборами. Думаю, що незважаючи на те, яка політична сила буде при владі, у неї будуть проблеми.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4131 / 1.68MB / SQL:{query_count}