Кожен із нас так чи інакше стежить за модою. Найвідданіші її фани відвідують покази дизайнерів, передплачують фешн-видання, у яких зіркові стилісти радять, як, що і з чим носити. Тож і Lviv Fashion Week, який нещодавно завершився, і 31-й Український тиждень моди, який саме зараз триває у Києві, викликали неабиякий інтерес і бомонду, і пересічних громадян.
Щоправда, більшості людей в Україні якось не до цього – не ті у нас зарплати, аби дозволити собі скуповуватися у бутиках, що вже й казати про дизайнерські речі.
Але ж якій жінці не хочеться гарно виглядати? Чи хоч трішки бути схожою на ошатних панянок, які дивляться з барвистих вуличних реклам на перехожих? Тож, позаглядавши на красивий одяг у вітринах дорогих магазинів та порахувавши залишки зарплатні у гаманці, шукаємо якогось достойного виходу. Наприклад, замовляємо речі через інтернет на закордонних розпродажах, які, на відміну від наших, дозволяють суттєво зекономити. Або йдемо до стокових магазинів, де вистачає брендових вбрань “на будь-який колір, на будь-який вибір” та й ціна не “кусається”.
Менш вибагливі представниці прекрасної статі задовольняються досить схожими моделями, наявними у наших магазинах та на ринках. Особливо ж пощастило жінкам із “золотими” руками: треба лише визначити, чого хочеться, а решта – справа техніки, бо можна створити такі шедеври, що заокеанські кутюр’є лікті собі від заздрощів кусатимуть.
Сьогодні “Пошта” запитує своїх співрозмовників, чи зважають вони на модні тенденції, які пропонують українські дизайнери?
Ліля Ваврін, співачка: |
Андрій Капраль, вокаліст гурту "Піккардійська терція": |
- Мені подобається те, що пропонують українські дизайнери. Особливо люблю колекції Роксолани Богуцької, у мене є декілька костюмів від неї. Сукня у моєму кліпі "Танцюю без тебе" - це робота молодої львівської дизайнерки Ельзи Вербовської. Але я не можу сказати, що я є фанатом когось із дизайнерів. Іноді річ із дешевого магазину може викликати такий ефект, ніби вона з дорогого бутика. Також мушу сказати, що ціни в українських дизайнерів доступні далеко не всім, тому для звичайного українця це справжня розкіш. Щодо мене, то в повсякденному житті я одягаюсь дуже скромно, не дуже люблю виділятися. Проте, як і кожна жінка, люблю шопінг. Моя слабкість - взуття. Причому останнім часом купую його в інтернет-магазинах (як українських, так і закордонних). Якщо бути відвертою, то, обираючи одяг, на мою думку, жінка повинна керуватися лише своїми власними смаками і вподобаннями, а гроші тут не мають жодного значення! | - Ні, на модні тенденції не зважаю. Здебільшого керуюся власним смаком і підбираю собі те, що мені личить. Людині має пасувати певний стиль, колір. Інколи одяг шию, частіше купую за кордоном, але це не обов'язково мають бути брендові речі. Вважаю, що більшість таких речей шиють на стандартні фігури - переважно худорляві статури. Тому намагаюся підбирати одяг, який був би мені комфортним і не виглядав як шмат тканини. |
Галина Терещук, власкор радіо "Свобода": |
Оксана Турчиняк, літературний редактор: |
- Взагалі, обираючи одяг, я дотримуюся кількох правил. Він має бути зручним, виготовленим із якісних тканин і, зважаючи на професію, гарно виглядати. Я рідко вдягаю підбори. Із львівських дизайнерів мені дуже подобається Роксолана Богуцька, але, на жаль, не маю жодної речі з її колекцій. Взагалі люблю купувати якісний, гарний одяг, коли на нього є знижки 80-90%. На базарах я взагалі одяг не купую. Я туди не ходжу. І в наші так звані "бутики" теж, бо там ціна речі завищена в кілька разів. Коли буваю за кордоном, то завжди намагаюся придбати там якусь річ, яка пасує до мого гардеробу. Сьогодні головне, щоб у жінки була фантазія і відчуття стилю. Тоді вона завжди зможе гарно і недорого одягнутися. Інколи за кілька гривень можна виглядати краще, ніж накупивши собі дорогих турецьких блискіток. | - У бутики не заходжу - занадто дорого та й не завжди ціна відповідає якості. Маю на увазі фасон, тканину, пошиття. Вживані речі із секонд-хенду купую дуже рідко - хіба задля того, щоб переробити. Одяг шию сама (за винятком верхнього), використовуючи викройки з журналу "Бурда". Часом додаю якісь свої елементи, експериментую з кольором і тканиною, тобто сліпо не копіюю моделі, подані у журналі. Таким чином речі стають непізнаваними, цікавішими.
|
Марія Малачинська, в. о. директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров'я населення: |
Юлія Марищук, регіональний представник журналу "Дніпро" у Львівській області: |
- Звичайно, я цікавлюся новинками та модними тенденціями, які пропонують українські дизайнери. Але, водночас, зважаю на те, що пасує людині. Дизайнери нам показують певний напрямок і стиль, якими ми можемо керуватися у виборі одягу. Проте новинки сезону не завжди можуть личити, адже багато залежить від того, де людина працює, чим займається. Зважаючи на це, треба підбирати собі стиль - він може бути елегантним, класичним чи спортивним.Добираючи гардероб, я керуюся і власним смаком, і фінансовим станом, і порадами подруг, мами чи чоловіка. Оновлюю гардероб по-різному: щось купую, щось шию. Щоправда, це трапляється не так часто, але раз на сезон все одно намагаюся купити якусь нову річ. | - Траплялося бувати на показах львівських дизайнерів. Подобається дивитися на незвичайні, цікаві образи, які дехто з них створює, якісь оригінальні рішення з аксесуарами, поєднання кольорів і стилів. Так само помічаю стильно, незвично, красиво одягнених перехожих. Але у власному гардеробі керуюся перш за все комфортністю одягу і найбільше довіряю власному смаку. "Мода минає, стиль залишається", - казала Коко Шанель. Це девіз мого гардеробу. А щодо фінансів, то не обов'язково мати багато грошей, аби виглядати стильно й красиво. Навіть із недорогого одягу та аксесуарів можна створити чарівні образи.
|
Тася Кшемінська, працівник ТРК "Люкс": |
Роман Библюк, веб-майстер: |
- На модні тенденції, запропоновані нашими дизайнерами, зважаю завжди. Це той момент, на який варто звернути увагу. Щоправда, використовую їх досить обережно, лише як додаткову підказку до власного смаку. Залежно від фінансових можливостей підбираю одяг для свого гардеробу і на ринку, і в "секонді", і в магазинах, а коли є можливість та натхнення - шию сама. | - Особисто я не зважаю на думки дизайнерів. Купую речі в магазинах, а там вже обирають, що виставляти для продажу. Підбираю гардероб за кордоном, бо у нас дорого, та й асортимент не відповідає європейським тенденціям.Оновлюю гардероб, коли мені чогось бракує або якщо певні речі вже набридли. До речі, мені здається, що зараз виробляють одяг, який або швидко псується, або набридає, втрачаючи первинну привабливість.
|