Здавна професія вчителя визнавалася благородною та потрібною. Адже вчитель – це і фах, і покликання, і необхідність. У сучасному житті, коли реалії насичені крайнощами, а орієнтири повністю відсутні, важко переоцінити роль вчителя. Він не лише навчає, але й скеровує, підказує, виховує, допомагає, шукає…
Таке вже покликання тих, хто став на цю стежину, бо з дітьми інакше не можна. Тут мало опанувати свій предмет, тут потрібні ще й неабиякі знання в інших галузях. А ще треба бути сильною і небайдужою особистістю, любити свою професію.
Кожна дитина – це маленький всесвіт, і, дібравши ключик до цього всесвіту, можна виховати справжню людину. Але ця нелегка справа під силу лише справжнім професіоналам.
Традиційно у жовтні в Україні відзначаємо професійне свято людей, які разом із батьками, дідусями й бабусями вивели нас у доросле життя, вчили та виховували.
Цього дня кожен із нас щиро дякує вчителям за їхнє терпіння та розуміння, життєві поради. Тимчасом самі педагоги щиро тішаться, коли їхні вихованці виростають хорошими людьми та досягають успіхів у житті.
Принагідно “Пошта” вітає всіх освітян Львова та області зі святом та зичить міцного здоров’я, радості та добра, родинного благополуччя та вищих зарплат!
Сьогодні “Пошта” запитує у співрозмовників, що вони вважають найкращим подарунком для вчителя?
Ігор Мартинюк, заступник директора Центру творчості дітей та юнацтва Галичини: |
Микола Шевчук, генеральний директор Львівської обласної державної телерадіокомпанії: |
- Думаю, що найкращий подарунок для вчителя - це гідна підтимка з боку держави. Адже освітяни сумлінно виконують свій професійний обов'язок, вчать нашу юнь пізнавати нове і пам'ятати про те, якого ми роду. Зусиллями вчителя, вихователя, викладача твориться майбутнє нашого краю, всієї нашої держави.Хотілося б побажати вчителям сумлінних учнів, які будуть вдячними за їхню працю! А ще від себе побажаю всім освітянам міцного здоров'я, терпіння, а головне - щирого прагнення до нових знань. Нехай цей навчальний рік буде кращим, ніж попередній! |
- Думаю, що квіти, а також гарний настрій і душевне тепло. Розумію, що в наш час цього замало, адже роботи у вчителів не бракує, а зарплата, на жаль, дуже низька. Але квіти, гарний настрій і успіхи їхніх учнів - це вічне! |
Мар'ян Мудрий, викладач історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка: |
Юлія Кухар, прес-секретар міського голови Винник: |
- Насамперед, учителі є різні. Тому й подарунки варто підбирати для конкретної людини. Як би це пафосно не звучало, для хорошого вчителя найкращим подарунком є просто увага та успіхи учня. Якщо мова йде про матеріальний вимір, то тут теж є різні варіанти. З того, що знаю, вчителям ніколи не вистачає коштів на добрі книги, якісь альбоми, щоб демонструвати учням, набори карт (якщо йдеться про історію) тощо. | - Вчитель перш за все розраховує на якусь духовну віддачу: йому хочеться, аби учні були уважними до нього, а батьки прислухалися до того, що він хоче донести. Бо, як це часто буває, вчитель залишається непочутим. Однак, зважаючи на реалії, педагоги, звісно, заслуговують і на матеріальний подарунок. Зважаючи на їхню не надто велику заробітну плату, їм буде приємно отримати нехай не великий, але презент. |
Отар Довженко, журналіст, викладач Українського католицького університету: |
Ігор Федик, вчитель історії школи № 31, заслужений вчитель України: |
- Напевно, найкращий подарунок- комп'ютер! Недоречними у цей день вважаю цукерки: по-перше, це - марнотратство, по-друге, вони не є корисними для організму. Чи доцільно відзначати День вчителя так, як його святкують зараз? Важко сказати. Ми сьогодні вітали вихователів у садку. Вітали від щирого серця, бо, на щастя, у нас поборів немає - просто скинулися на привітання. Інша справа, що вчителі - це люди, які потребують чогось зовсім іншого, ніж квіти й цукерки, тож про це інколи варто й задуматися. | - Найкращим подарунком для мене як педагога є мої вихованці: коли вони національно свідомі, добре вчаться; коли я бачу позитивний результат своєї роботи як у вихованні, так і в навчанні. Я - рішучий противник різноманітних дорогих подарунків вчителям. Дитина може щось виготовити сама і символічно подарувати, але це не має бути дорогий подарунок. Вони принижують вчителя і знижують його статус у суспільстві. Різні дорогі речі батьки дарують через низьку зарплату вчителів. 99% педагогів у школах - це жінки, яким треба гарно виглядати, купувати книжки, щоб підтримувати свій освітній рівень. Старші вчителі отримують дві тисячі гривень. Це хіба зарплата? Що ж тоді говорити про молодих дівчат, яким на руки дають 900 грн?! А взагалі традиція дорогих подарунків вчителям нам залишилася від радянського періоду, коли все продавалося і купувалося. Такі недешеві дарунки - не корупція, але вони принижують вчителя.
|
Софія Юсик, заступник директора школи, вчитель української мови та літератури: |
Лілія Шутяк, асистент кафедри журналістики Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича: |
- Найкращим подарунком для вчителя є подяка учнів та батьків. Вона може виявлятися по-різному. Найголовніше, це має бути повага до вчителя та усвідомлення того, що знання, яких учень набув у школі, йому знадобляться в майбутньому. Я бажаю всім школярам пишатися своїм навчальним закладом, вчителями і гордо носити ім'я учня своєї школи. | - Найкращим подарунком для вчителя є вдячні учні. Ті, які ловлять кожне твоє слово, виконують усі додаткові домашні завдання. І не тому, що це потрібно, а тому, що їм цікаво. Дуже приємно, коли твої учні досягають у житті успіхів! Тоді пишаєшся ними, ніби сам зробив щось визначне. Безперечно, найважливішим для кожного вчителя є увага. Будь-яке добре слово, схвалення, інтерес до предмету - ось ті речі, які ніколи не будуть зайвими. Шкода, що учні не завжди належно оцінюють той час і зусилля, які викладач витрачає на кожного з них. Мені як молодому педагогові важливо отримувати задоволення від процесу навчання. Працюючи зі студентами, багато чому вчишся сама. Якщо говорити про матеріальні речі, то найкращим подарунком є нові книги. Їх завжди приємно отримувати, особливо коли можеш потім використати, готуючись до занять.
|