Кавування по-львівськи

Яку роль у вашому житті відіграє кава?

Яку роль у вашому житті відіграє кава?

Наталія Кузьма, керівник прес-служби Університету банківської справи НБУ:

Уляна Стадник, головний спеціаліст управління внутрішньої політики Львівської міської ради: 

- Кава - це мій наркотик. Кажу так, бо розумію, що її надмірне споживання шкідливе. У мене ж часто буває саме надмірне. Я пробувала якийсь час каву взагалі не пити і переконалася, що це дозволяє нервовій системі перебувати у стані постійної рівноваги. Але тоді Львів заколисує. Кава ж - це цілий ритуал. Вона сприяє спілкуванню, роздумам, знайомству, переговорам. Вона виправдовує 5-хвилинний відпочинок. Вона -  приємний фініш після проробленої роботи. Нею можна задобрити. Вона -незмінний сувенір зі Львова. Всі ці психологічні виверти напою, оспіваного історіями, можливо, просто результат впливу реклами, та кава справді може виручити у багатьох питаннях.Розбещена львівськими кав'ярнями, я уже не можу пити будь-яку каву, залиту окропом. Зазвичай замовляю американо з молоком, а вдома варю каву в гейзерній кавоварці. Не люблю осаду.
- Я дуже люблю каву з молоком, а мої друзі надають перевагу чорній гіркій каві. За чашкою кави в затишній кав'ярні можна приємно поспілкуватися з близькими людьми і поділитися враженнями за день чи тиждень. Дуже приємно, що у Львові є великий вибір цього напою  і можна задовольнити різні смаки.

Ілько Лемко, львовознавець:

Ірина Федишин, співачка:

- Кава у моєму житті відіграє епізодичну роль. Я п'ю її вранці у вихідні дні. Чому лише у ці дні? Бо більше я не можу собі дозволити, а ще, кажуть, вона шкідлива. Хоча я люблю каву, але чим рідше щось вживаєш, тим більший кайф отримуєш від цього. Зараз я п'ю каву «Арабіка», яку мені з Чикаго надіслав товариш у великому кілограмовому пакеті. Її аромат і смак не можна навіть порівнювати з тією, що продають у нас! Цього пакета нам на півроку вистачає. А як львовознавець скажу, що Львів кавовий - це новітня міфологема. Він ніколи не був ні «кавовим», ні «шоколадним», ні «пивним». Ці міфи виникли у радянські часи. У СРСР Львів був «осколком» Європи, від якої залишилися певні традиції, деякі якісні харчові товари і виробничі лінії. У той час ніхто в СРСР не знав, що таке кава, а в нас вона була. Тож і сформувався такий собі «кавовий» імідж нашого міста. У цьому нічого поганого немає. Навпаки, треба користуватися цим «кавовим» статусом.   - Мабуть, для мене як для справжньої львів'янки кава відіграє досить важливу роль. Я не є надто великою прихильницею кави і щоранку її не п'ю. Мені більше до вподоби її запах, тобто можу заварити її вдома лише заради аромату. Зранку це особливо підбадьорює та піднімає настрій. Коли ж знаю, що цілий день буде напружений і доведеться лягати спати пізно, тоді випиваю горнятко цього напою.Каву мені передають з-за кордону. Рецепт традиційний: є трішки вільного часу - заварюю у кавоварці, коли ж його не має - заливаю окропом. Йдучи на прогулянку і гуляючи центром Львова, у кав'ярнях міста стараюся замовляти смачну каву за якимось із особливих рецептів. Вдома все стандартніше і простіше.

Сашко Лірник, казкар, інженер, сценарист, актор:

Андріана Рябець, співачка:

- Люблю зранку випити філіжаночку - це такий ритуал. Але кава для мене повинна бути не міцна. Чомусь не люблю каву з автоматів - типу експресом. Мені здається, що вона якась нежива. А ще напій мусить бути зварений із хорошим настроєм і довго смакуватися.
-  Я просто обожнюю кавові аромати - як щойно змелених свіжообсмажених зерен, так і вже завареного напою. Можу годинами сидіти в наших кав'ярнях, особливо у рідному Львові, і насолоджуватися запахом кави, як токсикоман... А от пити каву - ні-ні. Краще чайок трав'яний, справжній, зібраний у Карпатах.

Ірина Мартинюк, керівник служби інформації радіо «Львівська хвиля»:

Наталія Пиртик, журналіст:

- Навіть не знаю, що мені більше подобається: кавовий аромат чи сам смак. Кава для мене - це будні. Щоранку починаю день і точно не з філіжанки, а з "баняка" міцної кави. Тоді очі відкриваються і я можу щось думати і щось говорити. Кава для мене - це ритуал у вихідні дні. Сидіти на кухні, попиваючи каву, почитуючи і нікуди не поспішаючи. Зрештою, кава об'єднує. Домовляючись про зустріч із друзями, ми домовляємося «попити десь кавусі» чи «сходити на каву». І вже не має значення, пили ми каву чи щось міцніше, але ж "здибалися на каві". Кава - це Львів. Люблю перше й друге, але найбільше люблю їх поєднання. Пам'ятаю, як в Одесі не могла знайти смачної кави і хотіла "тої", "рідної", "львівської", з улюбленої кав'ярні. - Для мене кава -  не просто смачний напій, а радше традиція розпочинати день із горнятка цього напою. Загалом, усі члени моєї сім'ї просто обожнюють цей напій і його аромат! А ось коли кава закінчується, це ознака не дуже добра, бо чаю вранці не п'ємо і починаємо сваритися, чому ніхто кави не купив. Отаке буває! Звісно, ніколи не пропускаю можливості посидіти з друзями «на каві». Коли маю багато часу, то люблю замовляти аж дві філіжанки цього смачного  напою. Одну - міцної чорної, іншу - з молоком. До того ж кава на мене впливає позитивно: заспокоює, навіює цікаві та  творчі ідеї, не перебиває сон. Мені ніде так не смакує цей напій, як у місті Лева. Бувало, що я пила і купувала каву за кордоном, але це - не те! Немає тієї нашої, львівської, енергетики! 

Влодко Костирко, художник:

Маріанна Лович, фотограф:

 - О! Кава є для мене чимось надзвичайним! Я, щиро зізнаючись, жити без неї не можу. І, хоча розумію, що вже залежний від цього дивного напою, відмовлятися від нього не збираюся. До речі, якщо на сніданок у мене не було кави, це означає, що я ще сплю. - Кава для мене -  ранковий ритуал. Є такий момент у психології як "освячування дрібниць". Тобто людина надає якоїсь особливої ваги тим речам, які робить щоденно. Думаю, кава заслуговує на таке визначення. Кава для мене, як солодкий чи гіркуватий ковток адреналінчику. Не можу сказати, що маю залежність від неї, але забирати у ранку такий приємний ритуал також не буду.

Олег Огородник, фотохудожник:

 
- У житті є дві найкращі речі - жінки і кава. Кава зранку, кава в обід, кава ввечері... Якби ще кава замість роботи, життя б вдалося!

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4482 / 1.66MB / SQL:{query_count}