Неписані правила роботодавців

Чого не варто робити, влаштовуючись на роботу?

Чого не варто робити, влаштовуючись на роботу?

У сучасних умовах все більш актуальними стають проблеми працевлаштування. Давно і добре відомо всім, що шукачі роботи йдуть на різні методи, щоб завоювати прихильність роботодавців. Зокрема, багато людей намагаються написати „вражаюче” резюме, але тим самим позбавляють себе отримати бажане робоче місце.

Роботодавці і керівники відділів кадрів в один голос запевняють, що в останні роки помітно і різко змінилася тенденція професійних переваг молоді при виборі галузі. 

Так, якщо раніше молоді люди не вважали привабливою зайнятість у торгівлі і громадському харчуванні, то сьогодні названі сфери діяльності, а також побутове обслуговування, туризм перемагають виробництво і науку. Найбільш престижними випускники шкіл вважають професії банківського службовця, менеджера, економіста, юриста.

Провідними мотивами професійного вибору, як і раніше, є високий рівень оплати праці і престижність компанії, але інколи цей чинник заважає людині працевлаштуватися і, як наслідок, фахівець може довгі роки бути безробітним.

Тому, нині, варто розвивати в собі гнучкі механізми пристосування до відповідних змін на ринку праці.

Нині „Пошта” запитує у співрозмовників, чого не варто робити, влаштовуючись на роботу?

Ярослав Рущишин, член ради Комітету підприємців Львівщини:

Парасковія Дворянин, шеф-редактор ТРК "Люкс", редактор регіональних новин "24 канал":

- Коли людина приходить до роботодавця з метою працевлаштуватися, то має бути максимально відкритою, але не занадто скромною. Звичайно, що підготовча база наших університетів не найкраща і це дається взнаки, але молода людина має показати, що вона впевнена в собі, твердо стоїть на ногах. Але в жодному разі не варто чекати на золоті гори. Адже одразу їх ніхто не отримує! - Показовою і визначальною є співбесіда з людиною, яка б хотіла працювати у нашій компанії. Також важливим є період стажування і участь у тій чи іншій роботі. Але кілька зауваг до резюме таки маю. Воно не повинне бути розлогим. Я, зазвичай, не маю часу читати великі резюме, особливо інформацію, чим людина захоплюється та якою є, бо це для мене не пріоритетне. Важливою є освіта, яку людина здобула, зокрема надаю перевагу стаціонару. Також важливий досвід роботи, якщо він є. Під час співбесіди я дуже не люблю, коли нарікають на попередніх керівників, але завжди запитую, про причину звільнення з попереднього місця праці. Також не схвалюю, коли люди вказують у резюме захмарні суми зарплат, на які вони очікують. Я до таких побажань ставлюся з підозрою. Важливі людські якості, мені імпонують люди, які вже завтра готові прийти до нас працювати. А під час самого стажування для мене важливо, чи людина може працювати у команді.         

Вардкес Арзуманян, ресторатор:

Олег Денис, голова наглядової ради Львівського кластеру інформаційних технологій та бізнес-послуг:

- Напевно все залежіть від того, куди і ким людина влаштовується. Вона повинна зрозуміти: співбесіда - це можливість продати себе в хорошому значенні цього слова. А оскільки ціна повинна бути найвищою, то передусім потрібно мати до цього вміння і талант. Якщо перед нами сидить майбутній керівник, відповідним має бути і дрес-код. При цьому допускається, що офіціант може дозволити собі вільніший одяг, але аж ніяк не викличний чи вульгарний.  - Головне, щоб було порозуміння між роботодавцем і працівником. Не варто лише влаштовуватись на таку роботу, до якої не маєш бажання. У резюме потрібно зазначити максимальну інформацію про досвід роботи. Роботодавець зацікавлений у активності та ініціативності працівників. Тому було б добре вказати, з якими ситуаціями на попередній роботі ви стикались та яким чином їх вирішували. 

Роман Лобода, заступник начальника управління Укртрансінспекції у Львівській області:

Руслан Сорочинський, шеф-кухар ресторану "Прага":

- Влаштовуючись на роботу, не варто "підлизуватися" до керівника... Бувало й навіть таке, що дехто хотів подякувати мені, скажімо, дати пляшку чи інші подарунки. Я майже 30 років був у бізнесі, і ні в кого не взяв жодної пляшки. Для мене це було принизливо, довелося переконувати людей ці подарунки забирати. Головне, показати що вмієш, можеш і хочеш працювати! А ось помилкою є те, коли в резюме пишуть на кшталт "комунікабельний", "практичний" тощо. Потрібно реально оцінювати свої здібності і вміти себе продати. - Коли я приймаю людину на роботу, я оцінюю людину з огляду для чого я її наймаю: як виконавця чи як людину із ширшими повноваженнями, якій доведеться самостійно вирішувати  певні питання. Але роблю це не стільки вухами, як очима. Тобто, окрім того, що людина готова про себе розповісти, я дивлюся на виховання, яке проявляється в манері одягатися, вести розмову, жестах, міміці. Тому чого насамперед не раджу робити при влаштуванні на роботу - казати неправду, нехай навіть дуже маленьку, адже досвідчений роботодавець завжди це помітить. 

Людмила Шекета, головний лікар пологового будинку №1 м. Львова:

Наталя Сорока, керівник відділу персоналу львівської компанії з нерухомості:

- Найбільшою помилкою під час влаштування на роботу може стати подання неправдивої інформації про себе. Цього робити вкрай не потрібно, адже при прийомі на роботу працедавець детально перевірить усі документи. Будь-яка неправдива інформація рано чи пізно випливе і може дуже зашкодити.Якщо на роботу приймаємо особу, яка вже раніше працювала у цій сфері, то більше уваги приділяємо трудовому стажу, рекомендаційним листам і характеристикам. У молодого спеціаліста оцінюємо диплом і як він навчався. Без дипломa влаштуватися не може ніхто. - Найважливіше - не запізнитись на співбесіду, адже це свідчить про рівень відповідальності. А коли вже відбувається сама співбесіда, то людина повинна бути собою і поводитись природньо. Якщо людина хоче сподобатись інтерв'юеру, котрий проводить співбесіду, прикрашаючи себе і розповідаючи лише про свої найкращі сторони, то це зазвичай є зайвим, оскільки забирає час і не дозволяє одразу визначити справжні якості потенційного працівника. Тому потрібно, щоб була жива розмова.Також важливою є поведінка під час співбесіди. Це стосується як зовнішнього вигляду, так і манери спілкування. Неприпустимо, щоб людина перебивала чи нав'язувала свою думку інтерв'юеру. 

Мирон Кіндій, власник будівельної компанії:

 
- При підборі кадрів основний критерій, щоб людина, яка приходить до нас не казала, що вона все вміє робити. Тобто людина має дуже добре виконувати якусь роботу - або мурувати, або класти плитку, або штукатурити тощо. Це мусять бути професіонали високої категорії, високорозрядні будівельники. Якщо людина проситься на роботу і каже, що вона вміє робити все, ми її не приймемо.


 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4517 / 1.66MB / SQL:{query_count}