Порятунок від болячки

Чи вважаєте вакцинацію найкращим способом захистити себе від грипу?

Чи вважаєте вакцинацію найкращим способом захистити себе від грипу?

Традиційно з настанням осені, а особливо, якщо погода видається дощовою, частішають випадки захворюваності на грип та ГРВІ. Медики застерігають, що вже з наступного тижня на Львівщині можна очікувати збільшення кількості захворюваності на грип та наголошують, що найефективнішим способом уберегтися від грипу та його ускладнень є профілактичні щеплення. І хоч вакцини поки ще не дійшли до наших аптек, лікарі вже розпочали інформаційну кампанію. Вони наголошують, що оскільки жодна вакцина не містить живих культур, ризику захворіти на грип від щеплення немає. Єдиним протипоказанням на їх застосування є алергія на курячий білок. 

І хоч цьогорічні ціни на вакцини поки невідомі, медики запевняють, що лікування грипу обійдеться у 6-10 разів дорожче. 

Також медики зазначають, що вакцина не є гарантією, що грип не зачепить. Навіть щеплена особа може захворіти, однак уникне ускладнень та й перебіг хвороби буде легшим. 

Окрім того лікарі радять використовувати неспецифічні методи профілактики грипу та народні засоби запобігання застудам та вірусам. 

Сьогодні “Пошта”  запитує у своїх співрозмовників, чи вважають вони вакцинацію найкращим способом захистити себе від грипу?

Віра Капрусь, педіатр, заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства 4-ї міської клінічної лікарні:

Христина Процак, керівник прес-служби Львівської міської ради: 

- На мою думку, вакцинація - це найефективніший метод захисту організму від усіх інфекцій загалом і грипу зокрема. Виробляється імунітет й антитіла, і тоді організм бореться. Альтернатив вакцинації поки немає. Загартовування і споживання часнику і цибулі - це звісно добре, але належного захисту від інфекцій воно дати не може. В Україні існує упереджене ставлення до вакцинації через серйозну антивакцинальну компанію, яку проводять у засобах масової інформації. Адже багато неправдивої, неякісної та некваліфікованої інформації про вакцинацію загалом сприймається людьми як правда. Вони вірять, що може бути багато ускладнень та смертельних випадків від щеплень. І тому багато батьків відмовляється від вакцинації. Звичайно, ми намагаємось переконати, проінформувати людей про те, що таке вакцинація, що вона дає, які є вакцини і від яких виробників. Нині особливо актуальними є вакцинації від грипу, адже навіть той "пташиний грип"  дає дуже багато ускладнень і альтернатив його уникнення  окрім щеплень немає. Звісно, побічні ефекти є, але всі вони прописані. Зреагувати організм на вакцину може по-різному - може піднятися температура, може бути опухлість деяких органів, але все це є регламентовано МОЗ України.  - Найкращий захист від грипу і застуди - це хороший імунітет. Їсти багато фруктів, пити фреші, займатись спортом, дотриуватись здорового харчування - це найкращі засоби запобігання будь-яким хворобам. Якщо ж захворіли, то краще дотримуватись народних методів - мед, малина, чай. Хоча сама іноді грішу, бо "народне" лікування, зазвичай, триває довше. Коли нема часу полежати дома, доводиться використовувaти аптечні засоби.

Володимир Квурт,секретар Львівської міськради V скликання:

Ярослав Іваночко, редактор відділу політики інтернет-видання  iPress.ua:

- Не личить сучасній людині ставити під сумнів вакцинацію, як явище. Вакцинація, згідно статистики, убезпечує з дуже хорошим результатом... Щодо мене, то я особисто не вакцинуюся. Вакцинація - це в певній мірі ризик, ми даємо можливість власному організму виробити імунітет, приймаючи дозу ослабленої інфекції, але ми на 100% не можемо гарантувати позитивний результат. Вакцина проти грипу ефективна досить короткий термін - не більше року і діє проти якогось одного виду грипу. А впродовж року маємо можливість "познайомитись"  із щонайменше трьома різновидами. Кожне щеплення - це випробовування для організму і велика кількість вакцинувань ослабить організм загалом, не кажучи вже, що зросте ризик побічних ефектів... Вакцинуватися в Україні - справа ризикова. І ці ризики можуть бути виправдані до більш важких хвороб, але не до грипу. Тому найкращий спосіб боротьби з вірусними захворюваннями - це піклуватися про себе: здоровий спосіб життя, споживання якісної багатої вітамінами їжі, заняття спортом. - Можливо вакцинація й мала б якусь користь, але українці про неї нічого не знають та й не мають грошей на те, щоб зробити вакцинацію. Відтак мусимо усі хворіти по декілька разів за сезон. Від цього потерпає і здоров'я, і продуктивність роботи. Я вже мовчу про летальні випадки. Міністерство охорони здоров'я мало б проводити інформаційні кампанії, які б заохочували людей робити щеплення. Цього немає. Отже нікому це непотрібно. Краще хай українці мільйонами хворіють, витрачають останні гроші на ліки і збагачують аптекарів... Отак значно вигідніше. Сам я ніколи не робив щеплення. Завжди доводиться хворіти "на ногах". Якби мені запропонували зробити таке щеплення, то я б погодився.

Юля Хомчин, програмний директор МО "Дзиґа" :

Віра Демид, працівник аптеки:

- Не вважаю вакцинацію найкращим способом захисту себе, оскільки не довіряю якості вакцин, якими вакцинують українців. Вакцинація не є захистом індивіда від хвороби, це з думкою про все суспільство, намагання не допустити епідемій, але аж ніяк захистити кожного окремо. - Так, вважаю, що вакцинація є досить дієвим способом захистити себе чи своїх рідних від грипу, але так складається, що ми, українці, наразі не готові самі звертатися у поліклініки, щоб зробити щеплення чи просто прийти і купити їх в аптеці. Для когось це задорого, комусь не вистачає на це часу, в когось ще інші причини. Багато людей до медиків звертаються лише тоді, коли вже захворіли, а вакцинуватися потрібно набагато раніше, принаймні за місяць, інакше вона буде недієвою.Проблема актуальна і на всеукраїнському рівні - наскільки мені відомо, вакцин проти грипу в аптеках немає. А як можна закликати вакцинуватися проти грипу, якщо не налагоджена жодна із систем?

Галина Лірник, ведуча на радіо "Львівська хвиля":

Тетяна Бурдега, асистент кафедри української преси факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка:

- Я ніколи не вакцинувалась і люди з мого оточення також. Віддаю перевагу народним методам. Звичайно хочеться вірити нашим лікарям та професорам, але, хто зна, що там у тій вакцині. Адже виробники антивірусів самі ж і створюють ці віруси. Покладаюся на себе і матінку-природу, щоб потім нікого не звинувачувати і нікому не псувати карму, буду впевнена у тому, що мене вберігає чи лікує від грипу. - Реакція організму на віруси, що з'являються щороку у нових модифікаціях, така ж непередбачувана, як і реакція на вакцинацію. Вважати вакцинацію за панацею, думаю, не варто, адже застрахуватися від усіх видів грипу, що на нас насувається, навряд чи вдасться за допомогою одного виду препарату. Звісно, я не медик і не можу говорити про це однозначно і ствердно. Краще підтримувати свій імунітет вживаючи вітаміни природного походження і уникати у час епідеміі великого скупчення людей.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4240 / 1.65MB / SQL:{query_count}