Радійте життю!

Як подолати осінню депресію? 

Як подолати осінню депресію? 

Похмура дощова погода, поганий настрій, небажання працювати, темний одяг – усе це не вельми позитивно впливає на нас, і таким чином потихеньку підкрадається осіння депресія. Сум наганяє короткий світловий день і ностальгія за гарно проведеною літньою відпусткою в горах, на березі моря чи на дачі.  
Традиційно восени знижується фізична активність, бракує промінчиків сонця і так званого “гормону щастя”. Зменшується вироблення гормону радості в організмі і, як наслідок, маємо кепський настрій. Психологи запевняють: гарний настрій залежить передусім від нас самих! Варто цього лиш захотіти! 
Рецептів від осінньої хандри більш ніж достатньо. У списку “позитивного набору” – подорож на вихідні за місто, прогулянки у парку, спілкування з друзями, шопінг, танці та яскравий одяг. Комусь заряд бадьорості та енергії дають шоколад, горіхи, фрукти, овочі, горнятко запашної кави чи келих вина. Але не забувайте про усмішку та обійми з рідними, близькими, друзями. Любіть і закохуйтеся!  
Добрим ліком від осінньої депресії є заняття спортом. Запишіться у тренажерний зал чи басейн. А чому б не побігати вранці на шкільному стадіоні?! Психологи кажуть: лише півгодини вправ щодня знадобиться для того, щоб знову відчути радість і смак життя! Бо фізичні навантаження діють на зразок антидепресантів, поступово відновлюючи психічну активність, нормалізуючи сон і апетит. Щоби позбутися гнітючих думок та інших симптомів депресії, фахівці радять регулярно займатися фізкультурою задля профілактики. 
Одне слово, радійте життю, кожному дню і людям, які поруч із вами, адже життя – прекрасне! І тоді осіння депресія обов’язково омине вас! 
Сьогодні “Пошта” запитує  наших співрозмовників, як, на їхню думку,  подолати осінню депресію? 

Олег Пінчук, скульптор:

Отець Роман Тереховський, священик храму Пресвятої Євхаристії :

- Дякувати Богу, депресій у мене немає. Я людина, яка завжди сама вирішує свої проблеми і розраховує лише на себе. Нині мало людей, які вміють жити поза так званими соціальними проектами, бути особистостями, не боятися труднощів. Є бажання за когось заховатися, взяти колоду з легшого боку... Депресія виникає тоді, коли людина не знає, що робити, має проблеми на роботі та в сім'ї, відчуває брак грошей тощо. Як наслідок - опускаються руки. Зазвичай це виникає через те, що людина не знає, що робити. Треба розуміти, що в житті буває різне, і це різне дає мені змогу відчути повноцінність і багатогранність життя. Треба любити свою сім'ю, людей і життя! - Депресія не виникає через погоду, а через проблеми людини. Є питання причини і приводу виникнення депресії. Погода - це привід, а причини зовсім інші. Треба з'ясувати, від чого виникла депресія в людини, але без радикальної зміни її свідомості. Ми ще називаємо це наверненням справжнього результату. Тривалого й ефективного досягти важко. Звичайно, є підручні засоби, якими можна рятуватися від поганого настрою. Можна зарядитися добрим настроєм, помолитися, зайнятися спортом, зробити добро ближньому.   

Еріка, співачка:

Юстин Бойко, ієромонах:

- На мою думку, депресія - це такий стан, який люди придумали, щоб нічого не робити, а просто нарікати на важке життя. Так, зараз люди сумують за гарною погодою, закінчився час відпусток, але фізіологічних причин для депресії восени, вважаю, немає. Їх більше навесні. Восени організм людини в чудовій формі. Після літа, коли ми їли фрукти, овочі, грілися на теплому сонечку, купалися, не повинно виникати причин для депресії. Осінь - це чудовий час для так званої творчої депресії... Проте тим, хто цими днями потерпає від поганого настрою, раджу рятуватися посмішкою і присутністю коханої людини!  - Найкращий спосіб уникнути депресії, це, по-перше, скласти розпорядок дня, у якому рівномірно розподілити час на працю та відпочинок, але щоб  не було забагато часу для сну. По-друге, крім щоденної роботи, знайти час для улюбленої справи. По-третє, більше спілкуватися з друзями і намагатися  безкорисливо допомогти щодня хоч одній людині! По-четверте, знайти увечері час для молитви. По-п'яте, не забути вранці випити зі смаком філіжанку кави.
 

Андріян Гутник, депутат Львівської міської ради:

Роксолана Дзьоба-Балян, спортсменка-паралімпійка зі стрільби з лука:

- Через осінню депресію не страждаю. Але якщо все ж з'являється хандра, то лікуюся від неї або спортом, або короткочасним виїздом на природу. Якщо вдається - їду до моря. Виїхавши хоча б на два дні до Одеси чи до  Криму, тривалий час можна не зауважувати поганої погоди.Зі спорту раджу обирати плавання - на "пляжах" басейну чи аквапарку завжди +30, тому вони завжди асоціюються з літом. Раджу проплисти хоча б кілометр - і все як рукою зніме! - Люди, які мають якесь заняття чи підтримку, не впадають у депресію. Та якщо вже у когось постають такі проблеми, то знаю, що багатьом допомагає шопінг. Я, до прикладу, люблю це заняття. Якщо у мене  виникають нехороші думки, то намагаюсь піти купити якісь речі собі та своїм рідним. Мені це допомагає. Ще можу порадити всім людям більше спілкуватися з друзями та частіше виходити в світ! Тоді не буде жодних розмов про депресію. Життя прекрасне! 
 

Божена Городницька, журналіст, дизайнер:

Маріана Фіртка, ведуча на радіо "Львівська хвиля":

- Уранці - 15 - 20 хвилин медитації, вдень - добрі справи, а ввечері - теплі шкарпетки, какао з молоком та медом,  в'язаний плед ручної роботи (найкраще бабусин), грушки і "смачна" книжка, зокрема останнє творіння Карпи, чи кіно. От сьогодні, наприклад, починаються покази польських кінострічок у місті... І найкраще  "асоціалізуватись" на якийсь час,  щойно стає внутрішньо зле. Бо якщо тобі зле із самим собою, то людям з тобою теж добре не буде. Тому спершу лікуєш сам себе, а вже потім несеш ліки, спокій і настрій у люди. - Осінню депресію, як і будь-яку іншу, не треба долати. Якщо є бажання поностальгувати, впасти в меланхолію чи просто пустити сльозу перед заплаканим вікном, то чому б  ні. Тим паче якщо це спровокує раптовий і сильний спалах натхнення - то взагалі супер! Одне слово, якщо в серце стукає сум, не варто його проганяти, бо він піде собі, набере сили і зрештою таки виб'є двері.  Хочеться сумувати - та будь-ласка! Якщо дозволяти це собі в маленьких дозах, то шкоди не буде. В тому її, осені, краса. Вона щира і справжня.
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4910 / 1.64MB / SQL:{query_count}