Залізничні незручності

Що на вашу думку, треба покращити в українських поїздах?

Що на вашу думку, треба покращити в українських поїздах?

Одним із підсумків Євро-2012 українські залізничники називають якісний прорив у сфері швидкісних перевезень і модернізацію головного шляху через всю країну від Львова, через Київ, до Харкова і Донецька.

Однак нові швидкісні поїзди вражають не лише швидкістю та ціною, але й сумнівним комфортом і технічним станом. З часу впровадження їх в експлуатацію не минуло ще й двох місяців, а ламались у дорозі вони вже майже десять разів! 

“Потішила” залізниця й новим графіком руху, в якому пасажири не дорахувались звичних і зручних поїздів. Скорочення торкнулось як приміських, так і міжміських потягів. Зокрема, найбільш болючим для мешканців нашого міста стало зняття №91/92 Львів-Київ. З деякими змінами в русі цей потяг таки вдалося відстояти, однак в інших напрямках скорочень не уникнули. 

Залізниця пояснює ці радикальні кроки оптимізацією розкладу руху, для ефективнішого використання рухомого складу і втілення пропозицій із підвищення комфорту для пасажирів. Неодноразово вони наголошували і на збитковості знятих поїздів. Це скорочення, за словами залізничників, дозволило їм забрати занедбані вагони, що вже віджили своє, і залишити більш комфортні. 

Натомість, як свідчать реальні факти, вагони залишись ті самі, неприбрані, подекуди ще й з дерев’яними лавками у нічних поїздах. Залишається питання кому покращили умови залізничники?!

Нині “Пошта” запитує читачів, що, на їхню думку, треба покращити в українських поїздах?

Тарас Гринчишин, краєзнавець:

Андрій Заліско, співак, заслужений артист України:

- Мені видається, що необхідно ще раз переглянути доцільність нововведених потягів "Хюндай-Інтерсіті": вони не окуповуються, часто ламаються, та й очевидно - цей поїзд не відповідає заявленому класу Інтерсіті, насправді це є швидкісна електричка. Що ж до традиційних потягів, найперше побажання - покращити якість сервісу і чистоту. Варто було б запровадити ширший діапазон різних класів вагонів, так, на мою думку, потрібні загальні вагони у потягах, що курсують по Західній Україні, але щоб вони були трохи кращої якості, а не прості, "безрозмірні" дерев'яні лавки. Буквально позавчора, повертаючись із Івано-Франківська до Львова, за дві з половиною години такої їзди відчув на собі "привабливість" нашої залізниці - спина болить, увесь розбитий. - Єдиний потяг, у якому мені більш-менш комфортно їхати, - це колишній № 91-92, зараз його перейменували на  191-192. Щиро кажучи, то ще велика радість, що його не зняли зовсім, хоча таке питання розглядалось! Усі інші потяги конче потрібно замінити чи хоча б зробити в них капітальний ремонт... Маю досвід подорожі залізницею за кордоном, там цю галузь  не порівняти з нашою! Найбільше вразив швидкісний потяг, на якому я від Кале (північ Франції) до Парижа доїхав за 2,5 години (було це ще в 2003 році)! Він за принципом дії схожий до нашого "Хюндаю", але за швидкістю, комфортом та ціною значно відрізняється від нього.

Денис Бортніков, менеджер арт-проектів:

Ксенія Терентьєва, адміністратор хостелу:

- Якщо щось і зміниться всередині потягів, це ще не значить, що зміниться структура, яка ними займається. З неї потрібно починати. З розуміння та відчуття людей про сам процес, бо я більш ніж впевнений, що люди з Мінтраснпорту в кращому випадку їздять потягами раз на півроку, в нормальних потягах, яких є 1-5 %, інші 95% вони "люб'язно" надають у користування усім іншим. Що ж до потягів, те саме: потрібен нормальний персонал, нове покоління стюартів, які ладні надати допомогу, а не скривитись вже тоді коли  ти лише їм кажеш "Я перепрошую, а чи можна...". Бо навіть нормальний потяг можна спотворити недбальством, а саме це прогресує на нашій залізниці. Скажімо, львівські "нові німецькі трамваї" при такому відношенні як зараз, проживуть декілька років і стануть такими самими як і усі інші "бляшанки" Львова, лише через те, що за ними не слідкують. Їх купували вживаними і, тим не менш, вони виглядали пристойно, коли тільки-но прибули до нас, а зараз, через кілька років, вони вже деренчать і бажають кращого. - Тут виникають, прості, на мою думку, і примітивні побажання. Передусім - зробити нормальне кондиціонування та опалення вагонів, щоб не було такого, що з одного вікна дує, а інше - відкрити неможливо. Хотілося б, щоб у послуги включити нарешті Wi-Fi. Також хочеться, щоб нормально облаштували туалети, оскільки вони нагадують випробувальну базу. Додатково, по можливості, поставити декілька екранів де було б написано про місце перебування, температуру зовні і подано загальну інформацію. Також придався б і привітніший персонал.

Вадим Красноокий, фронтмен гурту "Mad Heads XL":

Михайло Колесніков, кореспондент телеканалу Інтер:

- На мою думку, хотілося б їх осучаснити до європейського рівня. Зокрема, зробити вдвічі швидшими. Але для цього, як я розумію, треба реконструювати всі залізничні колії, а це наразі просто нереально! - Потрібно покращити систему кондиціонування повітря. В деяких поїздах неможливо дихати, особливо парить у таку спеку. Думаю, це проблема старих вагонів. Якщо оновити весь рухомий склад  - проблеми не буде. Ще бажано провести Wi-Fi у вагонах. Ну і, звісно, гігієна у туалетах бажає бути кращою.

Ярема Дух, керівник інформаційних проектів агенції Еmagine:

Іванка Рудакевич, працівниця видавництва "Свічадо":

- У наших електричках потрібно, щоб усі їздили з квитками і згідно куплених місць, бо зараз залізничники беруть людей, скільки влізе, а не скільки може їхати зручно. Якщо напрямок популярний, то потрібно чіпляти додаткові вагони, а не ущільнювати існуючі. Загалом мені шкода, що не прокладають нові залізничні сполучення - і швидкісні, і звичайні. Шкода, що країна не єднaється - нам дуже бракує між регіонами добрих доріг для спілкування. - Передусім в електричках варто зробити кращими туалети. Часто від них так тхне, що я просто оминаю вагон із туалетом. Уже не кажу про те, як у них брудно. Це ж стосується і вагонів: намагаюся не притулятися до вікон. Поміж сидіннями часто напхано багато сміття. Дуже люблю потяги і віддаю їм перевагу  порівняно з маршрутками. Але через цей бруд інколи просто гидко сідати у вагон. Якщо на такому елементарному рівні нічого не змінюватиметься, то про яку якість перевезення тоді говорити?! Ще дратує, коли в години пік назбирується багато студентів і вони просто не поміщаються, нема де яблуку впасти. Можливо, варто в такий час додавати вагони.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4484 / 1.64MB / SQL:{query_count}